Skocz do zawartości

AstroNorm

Użytkownik
 • Zawartość

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana AstroNorm w Rankingu w dniu 29 Sierpień

AstroNorm posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

98 Excellent

O AstroNorm

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Warszawa

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ja się trochę najeździłem w poszukiwaniu okienka pogodowego, dlatego jak się udało rozstawić sprzęt, a chmury nie zepsuły od razu widowiska (tylko po jakimś czasie, ale potem odpuściły na koniec), to udało się i uwiecznić zjawisko. Jako bonus tranzyt samolotu.
 2. 1. Cyberboss2. Zielu - 3szt3. Karpiula4. walaand75 - 2 szt.5. sferoida - może z 5 szt, zależy od ceny6. KrisQ - 1szt.7. Jacek E. - 2 szt.8. tasti - 1 szt.9. Mandulzz - 2 szt.10. Adam88 -1 szt.11. Jarek Mamczarski - 2 szt.12. Jacek 2 - 1 szt.13. Fobek - 2 szt.14. DarX86 - 1 szt.15. Anva - 1 szt16. Ciekawska - 1 szt.17. ggrzes -2 szt.18. Acidtea - 1 szt.19. Pawcio - 1 szt.20. Alien - 2szt21. SZKLARZ - 2 szt.22. pawelekw - 1 szt. 23. pavelm - 1 szt.24. Gayos - 1 szt25. Przemo77 - 1szt.26. Przemek_K - 1 szt.27. LukSol -1 szt.28. jolo - 1 szt.29.Tadeopulous - 1szt 30. Esku1RES - 1 szt. 31. AstroNorm - 2 szt.
 3. 5. Autor: Adam Krypel Miejsce: Warszawa - Wilanów Data: wrzesień 2019 Obiekt: IC 59 / IC 63 Instrument: TS71SDQ Detektor: ZWO ASI 183 MM Pro Montaż: HEQ-5 Ekspozycja: Ha - 20 x 300s; R, G, B - 30 x 150s Obróbka: DSS, APP, PS "Akceptuję Regulamin Konkursu"
 4. Kolejne zdjęcie z balkonu (z Wilanowa), zbierane TS71SDQ, kamerką ASI183MM Pro, na montażu HEQ-5 w następującej konfiguracji: Ha - 20 x 300s R, G, B - 30 x 150s W procesie obróbki Lighty kalibrowałem DSS, następnie eksperymentalnie wykorzystałem aplikację Astro Pixel Processor do stackowania skalibrowanych klatek, normalizacji, usuwania gradientu, łączenia w RGB i wyciągania. Reszta obróbki w PS. Niestety APP poległ na kalibracji klatek, nie odejmował AmpGlow, więc po pierwszym zachwycie przeprosiłem się z DSS, natomiast pozostałe etapy obróbki już przebiegły bez problemów.
 5. Dodałem Darki, po 5 klatek dla 150s i 300s. Lighty wrzucone wcześniej naświetlane były po 150s. Wszystkie natomiast klatki powstały przy ustawieniach (SharpCap): Gain: 120, Brightness: 16, Temperatura: -20 st.
 6. Wrzuciłem kilka lightów z wczorajszego focenia w Krzyżach. Darki doślę, bo biblioteka została na kompie w domu, a dzisiaj mają być niestety warunki tylko do robiena klatek kalibracyjnych 😕
 7. Ja używam i bardzo jestem zadowolony.
 8. Gratuluję i zazdroszczę okrągłych gwiazd. Do mojego wyjazdu na astrourlop na Teneryfę pozostało już tylko 4 tygodnie, a mój egzemplarz iExos nadal jedzie po gwiazdach i mocno rozważam jego odesłanie do sklepu, bo już nie mam innego pomysłu. Niedawno skasowałem luzy na ślimakach i naciągnąłem nieco paski na przekładniach, zarówno w RA jak i DEC. Dzisiaj zaktualizowałem firmware, bo źle wyznaczał współrzędne w RA (niezależnie od kierunku przesuwania zawsze współrzędne się przesuwały w jedną stronę). Próbowałem z różnymi guiderami, modyfikowałem Rate Offset, teraz męczę ludzi na forum producenta, ale powoli kończą im się pomysły na kolejne porady. Moim zdaniem tracking nie jest jednostajny lub jakieś sprężynowanie podczas ruchu się pojawia, które nie jest wyłapywane przez guiding, który już wygląda na wykresie bardzo przyzwoicie, po tych wszystkich zabiegach, ale na pojechane gwiazdy nie znalazłem sposobu.
 9. Ja mam podejrzenia, że są to wibracje w osi RA, w jakie wpada montaż podczas trackingu. Wystarczy przyłożyć palec do głowicy i niewielką siłą przekonać się, że montaż się ugina przy podstawie statywu. Do tego cienki i sprężynujący pręt przeciwwagi może robić za wahadło. Jeżeli tak jest, to zmniejszenie wagi setupu powinno ten efekt znacząco osłabić, skonstruowałem lekki setup składający się z obiektywu Takumar i kamerki RisingCam IMX178, ale podczas próby odpalenia przyszły chmury i teraz czekam na kolejną okazję. Jeżeli moja teoria się potwierdzi, to posadzenie setupu na bazie TS71 będzie chyba wymagało jakiegoś wzmocnienia tych giętkich elementów montażu.
 10. Jeszcze na koniec zgodnie z sugestią zastosowałem Reduce star bloating oraz Make stars smaller.
 11. Przesyłam wersję, gdzie na koniec potraktowałem gwiazdy skryptami: Reduce star bloating z Annie's Astro Actions oraz Make stars smaller.
 12. Widać, że "walkę" wygrywasz, ja niestety coraz bliżej urlopu, a jestem nadal w polu. Niedawno mój TS wrócił z serwisu, gdyż rejestrował gwiazdy w kształcie trójkątów, ale montaż nadal jedzie po gwiazdach, mimo w miarę dobrego wykresu guidingu, co by oznaczało jakieś drgania czy luzy na osiach, gdyż nawet bez guidingu gwiazdy nie wędrują (dobierając metodą prób i błędów Rate Offset), a są pojechane. Czy może miałeś podobne doświadczenia?
 13. Wykonane z Wilanowa w następującej konfiguracji: SW80ED + Flattener + ZWO ASI 183 MM Pro, HEQ-5 L: 60 x 90s; R, G, B: 45 x 150s
 14. Poniżej sama warstwa RGB, wzmocniona warstwą Ha bez gwiazd oraz z podrasowanymi kolorystycznie gwiazdami, na to nakładałem tą sztuczną luminancję wzmocnioną warstwą Ha (z gwiazdami).
 15. PacMan zarejestrowany z balkonu na Wilanowie. Tym razem naświetlałem krócej, zgodnie z zaleceniem, zabrałem zatem materiał w następującej konfiguracji: Ha - 22 x 300s RGB - 45 x 120s Zrezygnowałem z naświetlania Luminancji, stworzyłem ją sztucznie z RGB nakładając kanały na siebie opcją screen.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)