Skocz do zawartości

Zielu

Użytkownik
 • Zawartość

  499
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Zielu w Rankingu w dniu 13 Listopad 2019

Zielu posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1077 Excellent

O Zielu

 • Tytuł
  Wega

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  : Szczecin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Sama dyskusja jest jałowa. Napisałem to bo ja w drugą stronę nie mogę słuchać: "wirus nas zniszczy" Reagujmy na to co się dzieje. Same suche fakty. Aktualnie jest blokada odgórna wszystkich tego typu imprez. czy zostanie zniesiona do czasu zlotu? raczej wątpię. Tak naprawdę tylko to mnie interesuje tutaj na forum. Straszenie ludzi "Zagładą" jest bezcelowe. Dane które mamy są bardzo ale to bardzo stronnicze w każdą stronę. niestety nie mogę znaleźć tego mema w formie graficznej: Dziennikarz: to ile w polsce będzie zachorowań ? Lekarz: Tysiąc D : ale tak równo tysiąc? L: Tak równo. D : Ale dlaczeg równo Tysiąć? L: Bo tyle mamy testów na koronowirusa! Ot Cała aktualna statystyka.
 2. Sranie w banie i straszenie ludzi. Tam gdzie wzięto się za masowe i rzetelne robienie testów okazuje się że śmiertelność wcale nie jest większa od grypy, bo większość zarażonych nawet nie wie że go ma. Większość z nas nawet mnie będzie wiedzieć że miało wirusa. Patrz Korea i Japonia. Nie zmienia to faktu że do kwietnia niewiele się zmieni i zlotu nie da się zorganizować. Jedyna różnica: zaczniemy umierac z głodu i braku środków do życia niż na wirusa jak większość małych firm padnie.... ??
 3. Zdradzę więc rąbka innych nowości: Przymierzam się do sezonu planetarnego (letniego ). Zakupiłem więc nową kamerkę: ASI224MC oraz korektor dyspersji atmosferycznej ADC! ? dziś pierwsze testy kamerki w guiderze.... różnica między ASI120MC a ASI224MC .... przepaść. Czułość tej drugiej zwala z nóg - połowa czasu naświetlania, a widać... 2x więcej gwiazdek!
 4. Tutaj: VID_20200225_205229562.mp4
 5. Brawo! Fotografia powinna od razu trafić do wątku konkursowego!
 6. Od dłuższego czasu straszna posucha. Mam trochę materiału zebranego z kilku obserwacji ( w tym zlot w zatomiu ), jednak brak weny na obróbkę: różne próby nie dają zadawalającego rezultatu. Testuję więc nowy soft: StarTools - wydaje się być całkiem atrakcyjny - biorąc pod uwagę jego cenę ( $50 ) z możliwościami których nie miałem wcześniej używając darmowego softu i dostępnością, która jest nie do zaakceptowania w przypadku pixinsight ( 230 ojro + vat ). Pierwsze rezultaty zapewne zobaczymy niebawem. Natomiast muszę przyznać że trochę rozczarowała mnie przesiadka na EXOS2 (EQ5) - efekt nie jest lepszy od mojego starego EQ3-2. Tak więc postanowiłem troszeczkę przy nim pogrzebać (A CO!). Wynikiem jest zamontowanie innego zestawu do prowadzenia: Pierwotnie: nema14 z przekładnią planetarna 5:1 połączona z montażem przez koła pasowe i pasek zębaty Aktualnie: nema17 bez prekładni połączony z montażem poprzez wydrukowane zębatki (zęby stożkowe) o przełożeniu 1:4.5 to drugie rozwiązanie ma następujące zalety: - większy moment obrotowy silnika (ok 3x większy) - sztywniejsze połączenie silnika z montażem ( silnik ukradłem z .... Drukarki 3D ) Wieczorem wkleję zdjęcie tej nowej konstrukcji. Przy okazji zebrałem się na przemeblowanie kabelkowe. podłączyłem długo oczekiwany Astrolink 4 mini (by jolo®) do sprzętu. Wszystkie kabelki podocinane na długość oraz zamontowany czujnik temperatury/wilgotności (pomysł na obudowę czujnika ukradłem od jolo ? - co te drukarki robią z ludźmi.... ) Niedługo kolejne nowości - tym razem będzie bardziej planetarnie.... i może nie tylko ?
 7. Zielu

  AstroEQ na CG4 (EQ3-2)

  Tak jak wspomniał @Esku1RES : to jest test dla samego testu ST4 używa się wtedy kiedy nie ma innej opcji. W przypadku AstroEQ (sam mam) używam pulse-guide poprzez ASCOM'a. odpada dodatkowy kabelek pomiędzy kamerką -> AstroEQ i do tego PHD2 ma większą kontrolę nad tym jak guiduje, oraz dokładnie wie gdzie patrzy montaż.
 8. Ja zacząłem otrzymywać powiadomienia w weekend
 9. Ja również nie otrzymuję ostatnio maili z powiadomieniami Prowadzę swój prywatny serwer pocztowy i widzę w logach że ostatni mail jaki został wysłany z "[email protected]" to 28.11.2019. później nie było nawet próby doręczenia poczty (odrzucone wiadomości też się w logach zapisują). W razie co to mogę pomóc / podpowiedzieć co do ustawień poczty/domeny etc....
 10. 1. Jacek E. - 2 szt. 2. MKonieczny - 1 szt. 3. Cyberboss - 1 szt. 4. Mandulzz - 2 szt. 5.Esku1RES-1 szt 6.Komar1177-2 szt 7. Zielu - 3szt
 11. Na dokładkę coś dla miłośników obrazu ruchomego. Można powiedzieć że kolejny raz udało mi się zarejestrować prawie całe zjawisko jakie można było oglądać. 2019.11.11 Tranzyt Merkurego.avi
 12. Obiecałem zdjęcia podwójnego tranzytu.... No to z obietnicy się wywiązuje. Pierwszy Extra tranzyt minąłem o 'wlos' przez źle dobrany interwał czasowy ?. Na drugi się załapałem wprost z racji bardzo dużej odległości samolotu i przez to jego długi czas przelotu. Zdjęcia bez obróbki.
 13. W Szczecinie prognoza nie była zachęcająca. Jednak jak to zapaleni podglądacze gwiazd zebraliśmy się na dachu budynku uczelni przy szczecińskim obserwatorium. Pierwszego i drugiego kontaktu nie udało się obejrzeć, jednak niedługo później chmurwy się rozeszły i mogliśmy podziwiać zjawisko do samego zachodu. Do dyspozycji mieliśmy teleskop słoneczny h-alpha, duży teleskop Zeiss'a (łamaniec) oraz klasyk synte150/750. Podjęliśmy też próbę wypatrzenia Merkurego bez sprzętu optycznego ? Nie udało się ? Na koniec mieliśmy piękny zachód i nawet dwa razy 'tranzyt' samolotu którym pochwalę się jak zgram zdjęcia z canona.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)