Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'ts' .
-
Cześć. Na sprzedaż wystawiam teleskop TS 80Q ( quintuplet ), który po odkupieniu od kolegi Energetyk służył mi przez prawie rok. https://teleskopy.pl/TS-APO80Q-80/520mm-OTA-(TLAPO80Q)-teleskopy-2720.html?srsltid=AfmBOoqa3Irf1QWTXc0gqtTbyAmMH-5EJUrbvKVMYXZVAeGAm43b0ht2&__ck=1 Po zakupie Askar FRA600 TSik leży bezużyteczny, a może u kogoś z Was łapał by dalej fotonki. W zestawie jest to co na zdjęciach razem ze skrzynią. Cena za zestaw to 2300pln i wysyłka po mojej stronie lub odbiór osobisty. Fotki DS poniżej robione są tym teleskopem z ASI 2600 mc pro i były publikowane na forum.
-
Cześć. Chciałym się dowiedzieć czy lornety 28x110 z różnych stajni to, to samo?. Do wyboru jest TS, APM, OMEGON, HELIOS i pewnie jeszcze coś by się znalazło. HELIOS z UK wychodzi najtaniej, ale czytałem przygody kolegi z Astromaniaka, gdzie nie dało się tej lornety poprawnie skolimować. Czytałem też gdzieś, że APM jest lepszy od pozostałych (lepsze wykonanie, powłoki itp). ale po specyfikacji na stronie sklepu nie można takich wniosków wyciągnąć. TS to loteria jakościowa. O OMEGONIE nic na razie nie wiem. Druga sprawa to mocowanie. Są statywy fotograficzne z głowicą kulową o nośności do 12-15kg. Czy taki statyw z głowicą wysuwaną na pionowym pręcie będzie odpowiedni do takiej lornety?. Myślę jeszcze o wykożystaniu 1,5 calowych nóg od montażu EQ, tylko to będzie nisko max 125-130cm. no i jaką głowicę mocujacą trzebaby kupć do takiej 6kg lornety?
-
W TS bardzo dobra promocja na ASI120MM. Warto się zainteresować. Jedyne 213? http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5916_ASI120MM-MONO-USB2-0-Camera---2-1mm-T2-Objective---Autoguider.html