Skocz do zawartości
rogalx

Wspólne obserwacje i astro-foto (Słupsk, Ustka i okolice)

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie - pięknie dziękuję za miło spędzony czas, ,,wpadło" w oko wszystko co możliwe na wschodzie, południu i zachodzie od 21.00 do 23,30 wizualnie. Była Syncia 8" SCT 11" .

Sferoidka focił zawzięcie i rośnie niezły astro - fotograf (ot tajniak cichociemny się uchował ;) )

Niebo mogło by być lepsze ale po posusze od zlotu wynagrodziło solennie. Do następnego spotkania :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - może jutro ?? Michały obserwy a ja ze Sweroidką - fotonki ?? tylko o 19 najpóźniej na miejscu coby się sprzęcicho wychłodziło 8)

post-476-0-62109000-1380631332.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - może jutro ?? Michały obserwy a ja ze Sweroidką - fotonki ?? tylko o 19 najpóźniej na miejscu coby się sprzęcicho wychłodziło 8)

attachicon.gifsuper.jpg

Ja zawsze chętnie.zadzwonię do Michała,dam znać.pozdro MW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - jak nie powieje troszkę to niestety chmurwy przejdą dopiero po 23 z Ustki - jeśli tak to foto - obserwy przekładamy na jutro. W tej chwili zamulenie totalne :-[

13.00 - wiatereczek z N/E post-476-0-66171400-1380712107.jpg

14.30 - post-476-0-28593200-1380717082.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to Michały - jeden do trzymania żony aby nie uciekła na 19.00 drugi, nabiera sił na jutro - przekładamy :)

Niebo lepsze ale nie za ciekawe i od N/E co trochę chmurwska włażą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli na jutro? No dobrze. :) Piątek mam wolny, mogę siedzieć.

Tak - Jutro czwartek - w piątek nie bo jest na miejscówce pożegnanie lata - ogniska i grille - raczej źle się komponują z obserwami >:( w sobotę też możemy 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... bo do teściów muszę pojechać...  ::)

Teściowie nie pogoda, nie zmienią się ;)

19.37 - cholera pogoda się zrobiła prawie taka jak w niedzielę >:(  ale jutro będzie jeszcze lepiej 8)

19.57 - ledwo widać Niedźwiedzicę Wielką :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze filtrów do wizuala nie mam - UHC i O III zostawiłem w Apeninach.

Ja już dzisiaj będę przed 19.00 - wiecie jak dojechać i iść - ochrona uprzedzona - strzelać nie będą ;)

Gdyby coś się zmieniło dam cynk. A i ciepłe gacie - wczoraj o 22 był 1* >:( - Dzisiaj gdzieś do 23.30 a w sobotę możemy do rana 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda niestety w porównaniu z niedzielą gorsza :-[ ,,Odnoga" Drogi Mlecznej ledwo widoczna, a o 22.30 i Droga zbladła. Podniosła się mgiełka - za duża różnica temperatury między dniem  15* a nocą  1*.

Ale i tak i obserwy i focenie można zaliczyć do udanych, jest materiał są nowe doświadczenia setupowe 8)

Dziękuję za miłą atmosferę, do następnego  :)  - może do soboty pogoda wytrzyma ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstawisz Jacek jakieś foty?

Jak zrobię samochód, to w sobotę pewnie też przyjadę z Michałem. Teściowie jednak w niedziele...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - ,,idzie" wyżycho i na sobotę (tfu, tfu) ma być clear - Wstępnie proponuję 18.30 pod zamkiem ??? C:-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po takiej posusze wszystko co na niebie - BEZCENNE  8)  - sam 2 dni temu z Muniem szalałeś, a i testy nas czekają - nowego Astro - Focia z nowym sprzętem mamy w ekipie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta