Skocz do zawartości
rogalx

Wspólne obserwacje i astro-foto (Słupsk, Ustka i okolice)

Rekomendowane odpowiedzi

No tam faktycznie - wyśmienite, no to leczenie - bo teraz zdycham i jeszcze Apel Pamięci i marsz niepodległościowy zaliczyłem.

Normalnie zdycham :-[

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuruj się. Za miesiąc wyjeżdżam do krainy wiecznego mroku (przynajmniej w zimie), więc jeszcze z dwa razy wypadałoby się spotkać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - niebo ładne tylko bardzo wieje no i Muniuś po oczach daje.

Jak chcecie mogę do ochrony zadzwonić i Was wpuszczą - ja leżę i zdycham :-[

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siedzę w domu,może wyskoczę przed chatę polukać łysego.ktoś chętny? Mateusz dawaj do mnie,w końcu coś zobaczysz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam kolegów.grono nam się powiększa,napisał do mnie kolega z Astromaniaka.pozwoliłem sobie zaprosić go na najbliższe obserwy.pozdro MW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta, jak nie kupują sprzęty to nowych zapraszają i znów pogoda na 2 tygodnie z głowy ;)  No i super  :)  - rejestracja na FA obowiązkowa to przepustka do obserwacji na terenie Mar. Woju. 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć

Tak więc wreszcie znalazłem w internecie to miejsce gdzie słupszczaki z teleskopami wychodza z ukrycia, a nawet w sposób zorganizowany.

Mam nadzieję że niedługo pogoda pozwoli nam się poznać bliżej podczas wspólnych obserwacji.

Pozdrawiam

Tomek

P.S.

Dysponuje SW MAK127 + kilka okularów podłej jakości oraz niezastapioną PZO 11x40 po remoncie.

Jestem mobilny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to Tomku witamy w ekipie :)

Maczek - fajna maszynka - możemy oprócz polukania - poavikować - mam planetarkę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby prognoza nie zawiodła.Może w końcu uda nam się spotkać w większym gronie.pozdro MW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam jeszcze jedna osobę chętną na obserwacje. Jestem w PL do 17 grudnia, więc przeganiajmy te chmury!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic nie Padało - były coraz większe dziurska i jeszcze raz kometę podziwiałem.

Ale to to nic - dzisiaj rano rytualna kawka na balkonie i niesamowicie smakowała :)

Przy wyjściu (6.45) powitała mnie jaśniutko świecąca Kapella i pilnowany przez Polluksa Jowisz - głowa Kastora też pięknie widoczna. Na lewo już starzejący się widocznie Muniuś no i rodzynek - prawie idealnie na południu Marsik - Super było - naocznie, ale tak smakowitej kawy to dawno nie piłem, choć temperaturka tylko 3* 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki. Widoczność zarąbista - ,,Lovejoyek" w lornetce przepiękny - między dziurami w chmurwach wyglądajcie - znajdziecie bez problemu. Już w Nikonku 12x50 powala.

A poza tym to daliśmy ciała (ale kto to przewidział - o 16.30 jeszcze śnieg z deszczem padał) mogliśmy obserwy uczynić

post-476-0-55826100-1385485901_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jaki sposób ściągnąć do stellarium skrypt z kometami?

EDIT.

Już wiem. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,jutro zapowiada się super,tak podają 2 źródła.zwołuję wszystkich,co ty na to Jacku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na tę chwilę tak, choć ze swego źródła mam informację o wietrze przekraczającym 40km/h co najmniej do godz 22 ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie na tę chwilę w Ustce masakra. Wiatr głowy urywa po samym kołnierzyku i niebo całkowicie zasnute mlekiem i chmurwami mimo iż na satce prawie tego nie widać >:( >:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby co, to jestem zwarty i gotowy. :P

Jak będzie lipa z pogodą, to szkoda. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od 19 do 3 rano ma być dobrze,baza wypadowa u mnie.przemysłowa 7 o 20 "

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie Michał kicha. Ciężkie, ciemne chmury i silny wiatr. Plany my się zmieniły i się ze znajomym nie spotykam, więc czekam na sygnał do startu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta