Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje i astro-foto (Słupsk, Ustka i okolice)


rogalx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem w pobliżu na urlopie - czy w terminie od dziś do 29 włącznie planujecie jakieś spotkanie/obserwacje? Chętnie się z Wami zobaczę.

CFF105, TS APO80Q, ATIK490ex mono, AstroHub, jolofocuser, ATIK EFW2+OAG, LOP650CM, AZ EQ6, Nikon Action EX 10x50CF, Pentaflex R-80/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była pogoda to zapraszam do siebie Ustka/Przewłoka (ale prośba o wcześniejszy kontakt, mój tel. 601619639). Możemy poLuntować Słoneczko, lub pooglądać coś wieczorkiem. Niebo podmiejskie, szału nie ma, ale parę skarbów np. z tabeli Wimmera można poszukać. Jak wspomniałem na miejscu do dyspozycji mam Lunta 60, GSO 10" lub zdalne obserwatorium w Słupsku.

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę na spotkanie, na razie ,,wnukuję" i pogodę szlak trafił ;(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sferoida napisał:

Gdyby była pogoda to zapraszam do siebie Ustka/Przewłoka (ale prośba o wcześniejszy kontakt, mój tel. 601619639). Możemy poLuntować Słoneczko, lub pooglądać coś wieczorkiem. Niebo podmiejskie, szału nie ma, ale parę skarbów np. z tabeli Wimmera można poszukać. Jak wspomniałem na miejscu do dyspozycji mam Lunta 60, GSO 10" lub zdalne obserwatorium w Słupsku.

Zamarło coś ostatnio o obserwacjach - kiedyś Szklarz robił już minizloty, teraz nic nie słychać. Też bym się może wybrał jakbyście coś szykowali.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Charon_X napisał:

Zamarło coś ostatnio o obserwacjach - kiedyś Szklarz robił już minizloty, teraz nic nie słychać. Też bym się może wybrał jakbyście coś szykowali.

Adrian - Michały w Norwegii i Niemcowie, ja ślepy i udaję, że focę a Radek foci na poważnie, reszta to niestety słomiany zapalik był :( 
No i teraz jeszcze jasno -  od 15 sierpnia do Mar. Woja możemy się umówić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

 a Radek foci na poważnie

Żadne poważnie. Właśnie w astronomii pociąga mnie luzik. Przyjdzie wieczór, milkną komórki, jestem tylko ja i gwiazdy, żadnego spinania się.

Tylko, że teraz to stonkę obrabiam (gdyby coś to za Jackiem tak piszę ;) )

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było teraz, skoro kolega Bujarek przyjeżdża. W Lunta też bym sobie popatrzał, aby mieć porównanie z PST. Moze jeszcze ktoś by był, warto by ustawić jakąś datę.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć meteoblue to 25.VII (jutro) w Ustce ma być bezchmurnie, od godz. 15 do 19, więc możnaby poLuntować. Prognoza na wieczór jest gorsza, ale gdyby był clear to jak najbardziej możnaby i GSO pomęczyć. :)

CFF105, TS APO80Q, ATIK490ex mono, AstroHub, jolofocuser, ATIK EFW2+OAG, LOP650CM, AZ EQ6, Nikon Action EX 10x50CF, Pentaflex R-80/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta - ostatnio najlepiej się sprawdzająca dla Ustki też to potwierdza http://www.wetteronline.de/wetter/ustka

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze wyszło spotkanie. Na wstępie wielkie podziękowania dla Radka za ugoszczenie  nas :). Fajnie też było spotkać Jarka, szkoda tylko, ze z Jackiem się minąłem. Można było porównać PST z Luntem60, szkoda, że nie było obszarów aktywnych na Słońcu. Lunt z racji większej apertury ukazuje lepsze protuberancje, filamenty na tarczy znacznie wyraźniejsze. Szkoda, że był w duble stack, bo się zastanawiam jaki byłby obraz. Z moim Canonem 350D bez barlowa też coś nie ostrzy, chociaż bez niego tarcza słoneczna byłaby za mała.

2 część - nocne niebo, była dużo lepsza niż się spodziewałem, myślałem, że będzie niebieskie mętne niebo i M13 jako obiekt wyzwanie ;), a tymczasem było całkiem nieźle i żeśmy trochę DSów nałapali, co przerwał dopiero wschodzący Księżyc. Z planet to Saturn jeszcze się trzymał nie najgorzej, ale Radka gościom się strasznie spodobał - jeszcze nie widziałem takiego zafascynowania jakimś obiektem osób postronnych. Może nowi astro miłośnicy się nam wyklują, kto wie ;). 2 gości towarzyszyło nam też w obserwacjach DS dość wytrwale :)

Jeszcze czekał mnie niezapomniany powrót do domu bez długich świateł, szczególnie ten dreszczyk emocji podczas jazdy szosą we mgle 40 hm/h z widocznością na kilka metrów do przodu :))

 

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Charon_X napisał:

szczególnie ten dreszczyk emocji podczas jazdy szosą we mgle 40 hm/h z widocznością na kilka metrów do przodu :))

 

To na pewno brakowało Ci tych długich we mgle :) 

Ja już złapałem chwilkę na FA w robocie i też dziękuję za spotkanie. Plan obserwacyjny był bogaty. Ja jestem zadowolony, bo z tabelą Wimmera latałem po gwiazdach podwójnych, jakoś niesłusznie traktowanych dotychczas po macoszemu.

  • Like 2

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Charon_X napisał:

Jeszcze czekał mnie niezapomniany powrót do domu bez długich świateł, szczególnie ten dreszczyk emocji podczas jazdy szosą we mgle 40 hm/h z widocznością na kilka metrów do przodu :))

Ta mgła w drodze powrotnej była wyjątkowo gęsta - światła przeciwmgielne też tylko pogarszały sprawę. Chyba jechaliśmy dłuższy odcinek drogi powrotnej jeden za drugim.

Fajnie było znów się z Wami spotkać, poobserwować słońce przez Lunta i PST, a po zachodzie słońca jeszcze zerknąć na planety i poszukać ciekawych obiektów z tabeli Wimmera. ET i "odwrócona piątka" to dwa obiekty, których jakoś nigdy wcześniej nie widziałem... i nie wiem jak do tego mogło dojść! :) Całkiem udane obserwacje - tym bardziej, że prognozy pogody się nie sprawdziły :)

Radku, ode mnie także podziękowania za gościnę.

  • Like 1

CFF105, TS APO80Q, ATIK490ex mono, AstroHub, jolofocuser, ATIK EFW2+OAG, LOP650CM, AZ EQ6, Nikon Action EX 10x50CF, Pentaflex R-80/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bujarek napisał:

Ta mgła w drodze powrotnej była wyjątkowo gęsta - światła przeciwmgielne też tylko pogarszały sprawę. Chyba jechaliśmy dłuższy odcinek drogi powrotnej jeden za drugim.

 

Właśnie też mi sie wydawało, ze to wy, ale nie miałem pewności. Nie wiem czemu nagle zjechaliście się zatrzymać, bo bez tych długich świateł lepiej jechało mi się za wami ;). Potem zdaje się, że skręciliście na Darłówko ? Do Mielna najlepiej było jechać drogą z Darłowa na Koszalin i w chyba w Osiekach skręcić na Łazy.

Wczorajsze pamiątkowe z Lunta ;)

2016.07.25.jpg

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak odchorowałem całą imprezę :( Wczoraj tak mnie położyło, że wstałem dopiero dzisiaj. Dzisiaj wracam już powoli do zdrowia. Pewnie wszystko dlatego, że się nie odkażałem ;) A na następny dzień znalazłem Jarku twoje lekarstwo na stoliku - 4 fiolki syropu chmielowego. Raczej nie licz na zwrot.

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.07.2016 at 13:39, Charon_X napisał:

Zamarło coś ostatnio o obserwacjach - kiedyś Szklarz robił już minizloty, teraz nic nie słychać. Też bym się może wybrał jakbyście coś szykowali.

Adrianie, nic się nie zmieniło,oprócz tego,że przeniosłem swoje działania na FB.

 

Dnia 23.07.2016 at 16:20, Jacek E. napisał:

reszta to niestety słomiany zapalik był :( 

Jacku,masz nieścisłe informacje,co prawda jedna osoba odeszła,ale wrócił Paweł i doszły jeszcze 3 osoby.

Grupa się umacnia i dobrze rozwija.

 

Pozdrawiam z Dortmund i do zobaczenia po wakacjach.

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gościnnie Was odwiedziłem i muszę przyznać, że rozwinęliście się. Porównując Waszą fotkę profilową, gdy stoicie we dwóch z Franią na Starym Rynku do czasów obecnych widać ogromny postęp.

Wielkie, wielkie brawa !

Może i ja bym się dołączył, tylko nie mam FB i szczerze mówiąc nie widzę takiej potrzeby. Gdybyś Michale np. ściągał moje astrofotki z FA i mógł umieścić na profilu facebookowym. Może choć w takiej formie bym wzbogacił treść i mógł się przyłączyć.

 

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SZKLARZ napisał:

Adrianie, nic się nie zmieniło,oprócz tego,że przeniosłem swoje działania na FB.

Jacku,masz nieścisłe informacje,co prawda jedna osoba odeszła,ale wrócił Paweł i doszły jeszcze 3 osoby.

Grupa się umacnia i dobrze rozwija

No to nic dziwnego, że mam nieścisłe - na FB nie istnieje - na FA natomiast cisza - szkoda bo to portal astronomiczny :(
P.S. O widzę, że z Radkiem jest podobnie...

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sferoida napisał:

Dzisiaj gościnnie Was odwiedziłem i muszę przyznać, że rozwinęliście się. Porównując Waszą fotkę profilową, gdy stoicie we dwóch z Franią na Starym Rynku do czasów obecnych widać ogromny postęp.

Wielkie, wielkie brawa !

Może i ja bym się dołączył, tylko nie mam FB i szczerze mówiąc nie widzę takiej potrzeby. Gdybyś Michale np. ściągał moje astrofotki z FA i mógł umieścić na profilu facebookowym. Może choć w takiej formie bym wzbogacił treść i mógł się przyłączyć.

 

Dzięki Radku za słowa uznania.

Zakładaj konto na FB,nie musisz mieć znajomych itp.wystarczy tylko mieć konto !

Jest tam grupa otwarta Astronomia-Słupsk-My,tam słupszczaki i nie tylko wrzucają swoje fotki,od września będę organizował konkursy w różnych kategoriach z nagrodami,zapraszam do udziału !

Swoja drogą to dziwię się,że nie masz konta,mając firmę łatwo,skutecznie i tanio można się tam reklamować.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SZKLARZ napisał:

Dzięki Radku za słowa uznania.

Zakładaj konto na FB,nie musisz mieć znajomych itp.wystarczy tylko mieć konto !

Jest tam grupa otwarta Astronomia-Słupsk-My,tam słupszczaki i nie tylko wrzucają swoje fotki,od września będę organizował konkursy w różnych kategoriach z nagrodami,zapraszam do udziału !

Swoja drogą to dziwię się,że nie masz konta,mając firmę łatwo,skutecznie i tanio można się tam reklamować.

Ooo, jak konkursy, to i ja dołączę ;).

Co do reklamy - Radek, podobnie jak i ja nie musi się reklamować :). Niemniej konto na fb mieć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

na FA natomiast cisza - szkoda bo to portal astronomiczny :(

Jacku,ja po prostu za dużo wziąłem se na głowę i powoli przestaję to ogarniać.

Czasu mam coraz mniej,a pisania coraz więcej,ale postaram się poprawić.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)