Skocz do zawartości

Montaż do astrofoto


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać doświadczonych kolegów jaki wybrać montaż do astrofoto, bo przeglądając fora już zgłupiałem mam na oku dwa a mianowicie LXD75, HEQ5 oczywiście wersje GOTO. Jak mam wydać kaskę wolę raz na dłuższy czas. Mam teraz SW 150/750 canon 20d  ale nie wylkuczone że nie zmienię więc montaż powinien sobie także poradzić z większą aparaturą 8)

Będę wdzieęczny za wszelką pomoc. Jak macie inne propozycje też chętnie się dowiem.

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

a jaka jest maksymalna nośność heq5?? przeglądając strony napotykam na różne wartości wąchające się od 11 do 18 kg... Czy dla GSO 203/1200 heq5 będzie wystarczający?? Co prawda wstępnie zdecydowałem się na ten montaż, ale po głębszych przemyśleniach, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie eq6 syntrek?? Sama tuba GSO to ok 10 kg + późniejszy guiding + aparat, cały zestaw może już trochę ważyć... HEQ5 da radę??

GSO 8", Canon 7D, zbieram na eq6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się że dla HEQ5 maksymalna ogniskowa do foto to 750mm a co za tym idzie teleskop np, SW150/750 jest lżejszy od tego co zaproponowałeś. Dla NEQ6 maks ogniskowa to 1000mm do bez stresowego astrofoto. Sam posiadam NEQ6 i SW200/1000 i pod względem wagi i ogniskowej nic większego bym nie powiesił.

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2011/10/sprzet-do-astrofotografii-byy-i-obecny.html

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za mania fotografowania na dzień dobry ogromnymi Newtonami. To gwarantuje nic więcej niż frustrację dla osoby bez doświadczenia (i odpowiednio dobrego sprzętu). Chcesz zacząć przygodę z astrofotografią DS - użyj małego refraktora. Nawet jakbyś chciał to przez rok, czy dwa intensywnego fotografowania celów dla maleństwa nie zabraknie ;)

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Nie wiem co to za mania fotografowania na dzień dobry ogromnymi Newtonami. To gwarantuje nic więcej niż frustrację

Rik ale próbowałeś czy tylko tak uważasz?  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rik ale próbowałeś czy tylko tak uważasz?  8)

No mam doświadczenie z C8 i C11, a to takie krótsze Newtony... wystarczy minimalny wiatr i z HEQ5 to to już nie ujdzie ;) Poza tym lista celi też jest ograniczona przez dużą ogniskową. Z krótkim refraktorem (który mam) jest znacznie łatwiej.

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riklaunim, u mnie sprawa wygląda tak, że mam już GSO 203/1200 i wyszedłem z założenia, że kupując montaż przydałby się taki, który da radę dźwignąć to co mam teraz  ;) Stąd też moje pytania o montaż. Wolę się zapytać Was, bo np. w jednym ze sklepów do tego teleskopu polecili mi montaż Meade LXD75  :-\ :)

GSO 8", Canon 7D, zbieram na eq6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)