Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

 

arti.jpg

 

astriculus.jpg

Oto propozycja nowego działu, która ma promować  publikowane na Forum  wypowiedzi publicystyczne będące formami literackimi od notatki informacyjnej po krótki esej. Dobre, przejrzyste  i  merytoryczne  artykuły naszych Forumowiczów  będą promowane na stronie głównej tuż pod logo.

 

Zachęcam do publikacji!  

 

 

  • Like 2

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Może tak doprecyzujmy tematykę działu, bo publicystyka to szerokie pojęcie i bardzo mi się kojarzy z tematyką "wyklętą" (i słusznie) przez nasz regulamin - polityką, obyczajowością, religią itp.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Napisano

Aby unaocznić młodym astro-pisarzom o co mi chodzi przenoszę do nowego działu mój artykuł który kiedyś był częścią cyklu "Poradnik młodego DS-siarza)/

Nie chwaląc się ale dzięki niemu sporo osób w 2009 roku odnalazło Veila i polubiło ten kompleks.

 

 

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Oczywiście  mogą eseje dotyczyć także obiektów ds, ale mogą być to np. rozprawy z astronomii teoretycznej, astronautyki...po prostu prace, które traktują o naszej literaturze przedmiotu

  • Like 1

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

  • 2 tygodnie później...
Napisano

No dalej, czekam na artykuły? Nie muszą być z bieżących obserwacji, mogą dotyczyć astronomii teoretycznej, astrofotografii, naszych wydarzeń astronomicznych itp.

Dla odważnego podarunek od Admina wysłany do domu autora kolejnego artykułu! Cool

mapa_ksiezyca_30cm_tpl_1.jpg

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.