Skocz do zawartości

tajemnicze kamienie prośba o ustalenie pochodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  na wstępie proszę o wyrozumiałość jako początkującego entuzjastę  tematyki szeroko rozumianej astro :) 

Chciałbym się zwrócić o zweryfikowanie znaleziska którego dokonałem w pomorskim na terenie placu budowy którego wykop dostarczył mi wiele różnych skamielin , skał z inkluzjami oraz bursztynu - choć niestety poniszczonego i połamanego w okruchy .

Proszę podaję link do wykonanych zdjęć ( niestety tylko iphonem ) ale przy użyciu lupki jubilerskiej Tessar CarlaZaissa  Jena  3,5/50 którą starałem się przytrzymywać na obiektywie , oraz skanerem płaskim epson - to też rozwiązanie prowizoryczne niestety..  gdyż wiadomo co się dzieję z głębią ostrości !- tak jak przy fotografowaniu makro jest ona bardzo mała - tak przy użyciu skanera płaskiego do nie "płaskich" przedmiotów - po prostu jej nie ma! (...głębi ostrości :))    

ponadto co mi się udało :

- zeszlifować , odłupać i co poniektóre kawałki w znalezionej cudem u przyjaciela w cieczy wymoczyć ( kwas azotowy w roztw. alk.) na struktury raczej szans nie było - ale byłem ciekawy - co ? i czy cokolwiek się zmieni ? 

Zmienił się z całą pewnością bazalt :)  z szarej niepozornej skałki stał się czarodziejskim kamieniem ( po stronie oszlifowanej i potraktowanej w/w cieczą ) 

oczywiście wszystkie zamieszczone fotki - przedstawiają kamienie reagujące na magnes 

(już wiem że co trzeci leżący na drodze kamyczek złapie magnesik /-a,meteoryt zdarza się że i nie!)  - niektóre kamienie w zamieszczonych zdjęciach  powodują nadzwyczajnie silną reakcje, nawet małego kawałka magnesiku.(używałem magnesu o rozmiarach 0,5cm x 0,5cm -ale neodymowego..) 

poniżej zamieszczam linki 

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę jak na wstępie :)

folder : "Met.Star" 
https://drive.google.com/open?id=0B-kKFdMIWjQTUGZqNk5KdGF4c0U

folder : "gotowe met"
https://drive.google.com/open?id=0B-kKFdMIWjQTbmZfZkdIM3l6dlk

folder : "do rozpoznania" 
https://drive.google.com/open?id=0B-kKFdMIWjQTWGlROEJEYTVoaTg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)