Skocz do zawartości

ASI1600


Rekomendowane odpowiedzi

Może Anva masz coś nie tak z zasilaniem, moja kamera chodzi idealnie. Chłodzenie na 80% schodzi o 40*, kamera zbiera fotony jak szalona, dark 600s -20* wykazuje minimalny amp glov, który bez problemu usunę darkami. Ale nie po to kupowałem tą kamerę, raczej będę focił do 300s (dark ideał).

Zanim kupiłem tą kamerę to sporo pogrzebałem na forach i nigdy nie słyszałem o takich problemach jak Twoje. Moim zdaniem koniecznie sprawdź zasilanie. Ja mam porządny zasilacz 4A który super stabilnie trzyma napięcie 12,08V.

Przykładowy dark 200s -10*

D.jpg

  • Like 3

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek - sprawdź kabelek USB - weź dobry sprawdzony taki nie przekraczający 1,5m. Masz bardzo podobne objawy jak ja kiedyś z MEADE DSI III PRO. Zmiana kabelka wszystko rozwiązała.....

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Borowy Misiek napisał:

Może Anva masz coś nie tak z zasilaniem, moja kamera chodzi idealnie. Chłodzenie na 80% schodzi o 40*, kamera zbiera fotony jak szalona, dark 600s -20* wykazuje minimalny amp glov, który bez problemu usunę darkami. Ale nie po to kupowałem tą kamerę, raczej będę focił do 300s (dark ideał).

Zanim kupiłem tą kamerę to sporo pogrzebałem na forach i nigdy nie słyszałem o takich problemach jak Twoje. Moim zdaniem koniecznie sprawdź zasilanie. Ja mam porządny zasilacz 4A który super stabilnie trzyma napięcie 12,08V.

Przykładowy dark 200s -10*

D.jpg

 

48 minut temu, Jacek E. napisał:

Włodek - sprawdź kabelek USB - weź dobry sprawdzony taki nie przekraczający 1,5m. Masz bardzo podobne objawy jak ja kiedyś z MEADE DSI III PRO. Zmiana kabelka wszystko rozwiązała.....

Panowie dzięki za podpowiedzi - będę walczył.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Włodek - sprawdź kabelek USB - weź dobry sprawdzony taki nie przekraczający 1,5m. Masz bardzo podobne objawy jak ja kiedyś z MEADE DSI III PRO. Zmiana kabelka wszystko rozwiązała.....

Jacek ta kamera ma USB 3.0 (inna wtyczka "A"), nie podmienisz go pierwszym lepszym kabelkiem. Kabel jest nowy, znajduje się na wyposażeniu kamery. Mimo to oczywiście może być wadliwy.

Może Anva używa jakiegoś przedłużacza USB, albo Huba - i to może być problem. Jeśli tak do testu podłączyłbym kamerę tylko na oryginalnym przewodzie USB bezpośrednio do komputera.

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Borowy Misiek napisał:

Jacek ta kamera ma USB 3.0 (inna wtyczka "A"), nie podmienisz go pierwszym lepszym kabelkiem. Kabel jest nowy, znajduje się na wyposażeniu kamery. Mimo to oczywiście może być wadliwy.

Może Anva używa jakiegoś przedłużacza USB, albo Huba - i to może być problem. Jeśli tak do testu podłączyłbym kamerę tylko na oryginalnym przewodzie USB bezpośrednio do komputera.

Ad 1 Bez problemu podpinasz zwykły usb 2.0 drukarkowy

Ad 2 Nie mam przedłużacza ale stosuję Huba może tu jest pies pogrzebany?

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Borowy Misiek napisał:

Jacek ta kamera ma USB 3.0 (inna wtyczka "A"), nie podmienisz go pierwszym lepszym kabelkiem. Kabel jest nowy, znajduje się na wyposażeniu kamery. Mimo to oczywiście może być wadliwy.
 

Dobrze Zbychu, że dopisałeś ostatnie zdanie :) Wiesz jak to jest - małe raczki.... ;) Miałem tak nie raz z oryginałką. Warto sprawdzić.

P.S. A i HUBek też może być winowajcą - dlatego najlepiej na krótkim bez pośredników - wtedy jest pewność.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włode

17 minut temu, Anva napisał:

Ad 1 Bez problemu podpinasz zwykły usb 2.0 drukarkowy

Ad 2 Nie mam przedłużacza ale stosuję Huba może tu jest pies pogrzebany?

Włodek przecież do tej kamerki nie pasuje zwykły drukarkowy ma inna końcówkę?

P1010775.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje Zdzichu. Sam podłączałem ASI290MM kablem USB2.0 jak robiłem DSy. Te 3.0 są grube i sztywne. 

Ja z kolei miałem z oryginalnym kablem USB3.0 dołączonym do ASI290 problem na jednym z laptopów - nie chciał  działać. Po wymianie na najtańszy inny USB3.0 ze sklepu działała bardzo dobrze. Na innym laptopie działały oba kable. 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, alien napisał:

Do niebieskiego gniazda nie pasuje.

I tak zwane zwykłe i drukarkowe możesz wtykać w USB trójki od dwójki i będzie działało tylko tak jak po USB 2

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, AstroLutek napisał:

Potencjał jest :)

Stefan wrzuć czystego stacka. Może być całkiem ładnie tylko przyciąłeś za dużo czerwony kanał i ciężko zbalansować te kolory.

Czysty stak to 192 MB! nie wiem czy na forum takie pliki chodzą. Ale mogę dać linka jak uda mi się go gdzieś zamieścić.

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapisz go tylko jako tiff 16 bit (zamiast typowego 32bit) i będzie sporo smiejszy. A jak nie to wszelkie dropboxy, onedrive czy google drive chętnie przyjmują duże pliki...

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AstroLutek napisał:

Potencjał jest :)

Stefan wrzuć czystego stacka. Może być całkiem ładnie tylko przyciąłeś za dużo czerwony kanał i ciężko zbalansować te kolory.

Czysty stak to 192 MB! nie wiem czy na forum takie pliki chodzą. Ale mogę dać linka jak uda mi się go gdzieś zamieścić.

https://www.dropbox.com/s/zz5j02uf5jbaw1m/ic7023.tiff?dl=0

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)