Skocz do zawartości

W Stellarium, Księżyc jest pod horyzontem-dlaczego?


Janek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na FA :)
A w jakiej fazie jest Księżyc ??? Zawsze go widzisz ,,u góry nieba" ?????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janek1 napisał:

To mnie zagiąłeś ;)

Jak go nie widzę to stawiam na smog i mieszkanie w mieście ....

Jakby Księżyc świecił cały czas, to astrofotografie by się przenieśli na inną planetę :)

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janek1 napisał:

Zadziałało :D

Chyba poświęcę trochę na podstawy ...

 

O to mam dla Ciebie przeciwnika w wiedzy astronomicznej (mojego 5 letniego syna),  który co nieco wie o wchodzie i zachodzie  Księżyca  :))

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Podobną sytuacje miałem ze znajomą, która się ze mną kłóciła, że księżyc widać na niebie tylko w nocy.
Akurat był to dzień, kiedy księżyc wszedł przed zachodem słońca... i jej pokazuje że "O! tam masz Księżyc!" To ona na to że to Słońce, to mówię jej: "Obróć się w drugą stronę, (na południowy zachód), co, tam jest?" Gdy, dostała Słońcem po twarzy osłupiała.....  Doznała potężny szok poznawczy, który objawił się spazmatycznym śmiechem.... i rozpaczliwym okrzykiem... "No, jak przecież Księżyc świeci w nocy, od dziecka tak mi mówili! O, co tu chodzi?!!  Robisz mnie w wała"

Ja, czasem zastanawiam się w jakim świecie i jakiej błogiej nieświadomości żyje część społeczeństwa, niby wykształcona, (znajoma po studiach wyższych)? To, nie czasy faraonów, gdzie można ściemnić, że "jak będziecie nieposłuszni, to zabiorę wam Słońce, a jednak.....:))Crazy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie nie posiadają zdolności poznawczych i ciekawości świata. Za tą wiedzę mało kto dostaję pieniądze, więc jest zbyteczna. A to że nawet na zrywanych kalendarzach są godziny wschodu i zachodu Słońca i Księżyca, nie świadczy że ktoś to przeczyta że zrozumieniem.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 at 22:28, Janek1 napisał:

Cześć Wam.

Zainstalowałem Stellarium.Moje pierwsze kroki ...

Dlaczego Księżyc jest poniżej i nie widać go bez usunięcia krajobrazu ?

Przecież normalnie go widać u góry nieba,a tutaj jest schowany pod :/

1755360000_1465158410_thumb.jpg

 

2581002400_1465158411_thumb.jpg 

 

Dnia 5.06.2016 at 22:32, Jacek E. napisał:

Witaj na FA :)
A w jakiej fazie jest Księżyc ??? Zawsze go widzisz ,,u góry nieba" ?????

 

Dnia 5.06.2016 at 22:34, Janek1 napisał:

To mnie zagiąłeś ;)

Jak go nie widzę to stawiam na smog i mieszkanie w mieście ....

 

Dnia 5.06.2016 at 22:33, Alice napisał:

Przewiń czas :D Bo nie wiem czy wiesz, ale Księżyc krąży wokół Ziemi :D

 

Dnia 5.06.2016 at 22:38, Janek1 napisał:

Zadziałało :D

Chyba poświęcę trochę na podstawy ...

 

To jest najlepszy dialog, który czytałem na FA. :)):)):)) Wiem, że nie każdy wszystkim się interesuje ale jak sam kolega napisał to są podstawy! 3:)

  • Like 4

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :bangin:

 

Dlatego nie rozumiem dlaczego ludzie upierają się żeby kupić teleskop i już, już, szybko na dwór wyskoczyć i oglądać obrazy jak z Hubbl'a na 114/1000.

Sam przeżywam czasem sytuacje które mnie dobijają - np. wczoraj:

"Jestem na imprezie urodzinowej u siostry, biegam za synem żeby niczego nie rozpierd&^$# i spoglądam sobie na niebo bo się Łysy pojawił pod wieczór. Patrzę piękny ostry sierp i się zachwycam naszym najbliższym sąsiadem. Nagle pytanie od jednego z gości: "samoloty ogladasz czy jednorożców szukasz?", to mówię: "nie, Księżyc". No i podśmiechiwanie i podobne teksty, że Księżyc to tylko w nocy. Pokazałem paluchem jednemu to się reszta równie pięknie zdziwiła. Pomijam to, że niektórym się wydaje, że Księżyc jest tylko w "połówce albo w pełni" no i tak blisko Słońca nie może być...

Dopowiedziałem troszkę, pokazałem Wasze foty koledzy (moje są za słabe jeszcze) i wielkie oświecenie nastąpiło :)). Ale brak podstawowej wiedzy u większości społeczeństwa jest przygnębiający.

Dlatego Janku pierwsza sprawa to wiedza na temat tego jak wygląda nasz US, jakie mamy odległości itd...

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jakimś programie mówili że ponad 60% amerykanów dalej myśli i wierzy w to że słońce krąży wokół ziemi. Duży procent ludzi nie ma pojęcia o tym jak działa nasz US nie mówiąc już o tym co wyrabia się tam dalej. Na przykład ponad miesiąc temu jak pokazałem w pracy znajomemu z innej zmiany o 22:00 Marsa i Saturna to powiedział że go w ch robię i się śmiał bo to gwiazdy są.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarWo, przytaszcz do pracy chociaż lornetkę i pokaż temu niedowiarkowi te planety. Niech on głupi nie umrze Crazy

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, M.K. napisał:

MarWo, przytaszcz do pracy chociaż lornetkę i pokaż temu niedowiarkowi te planety. Niech on głupi nie umrze Crazy

Jak będzie Jowisz to mu pokażę bo przez lornetkę 10x50 to Mars i Saturn dalej dla niego będą gwiazdami.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MarWo napisał:

 Na przykład ponad miesiąc temu jak pokazałem w pracy znajomemu z innej zmiany o 22:00 Marsa i Saturna to powiedział że go w ch robię i się śmiał bo to gwiazdy są.

To samo miałem z Jowiszem.... Nie do uwierzenia ... niestety - machnąłem ręką - 

Cytat

  Niech on głupi nie umrze Crazy

niech umiera głupi ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)