Skocz do zawartości

Montaz EQ3-2


M.Rudy

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu wciągneło mnie fotografowanie nieba. Do tej pory robiłem to za pomocą teleskopu Tał 100RS na montazu bez prowadzenia więc musiałem skupić się jedynie na fotografowaniu Słonca,Ksieżyca i planet. Chciałbym za niwielkie pieniadze dokupić jakis montaz do mojego Tała. Co sądzicie na temat tego

http://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-eq3-2-cg4,d576.html

mam nadzieję ze będę mógł zamontować na nim mój teleskop, dokupić silniczek i rozwijac swoja pasje. Prosze o rady w tej sprawie.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

Podepnę się do tematu żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego, a mianowicie jaką praktycznie największą tubę można powiesić na eq3-2 tak żeby go nie załatwić? Chodzi mi o wizual, bez zbędnego dodatkowego obciążenia.

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o Newtony to max to tuba 150/750 lub 150/1200-z ta ogniskową go odradzam będzie drgał jak cholera  ;) A jęli będziesz miał Maksutowa to spokojnie możesz powiesić na nim Maka 150/1800 lub jakiegoś SCT  :) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepnę się do tematu żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego, a mianowicie jaką praktycznie największą tubę można powiesić na eq3-2 tak żeby go nie załatwić? Chodzi mi o wizual, bez zbędnego dodatkowego obciążenia.

Pozdrawiam

 

 

Na CG-4 ( to to samo co EQ 3-2 na stalowych nogach ) mam powieszony refraktor 150/750 + szukacz ATM 11x70. To dość ciężki zestaw.  W wizualu, przy ręcznym prowadzeniu spisuje się całkiem nieźle jeśli się go dobrze wyważy. Lekkie drgania przy strojeniu występują, ale nie są ( jak dla mnie) zbyt uciążliwe. Zestaw ten mam od kilkunastu miesięcy i montaż nie wykazuje jakiś śladów zużycia.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Faktycznie, jeśli jest możliwość dokupienia stalowego statywu (nogi 1,75") to polecam. Ja dość szybko wymieniłem ten aluminiowy. Wzrost sztywności był bardzo duży. Jako, że sam zaczynałem od tego montażu wraz z Newtonem 150/750 to również sam go polecam jako max na ten montaż. Co do refraktorów i MAK to już koledzy się tutaj wypowiadają bo ja z tym nie miałem do czynienia.

  • Like 1
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)