Skocz do zawartości

Bresser Messier AR-152s 152/760 Exos 2 GoTo


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na Forum 

Teleskop spoko co do montażu to niestety nie wypowiem się ponieważ od razu kupiłem NEQ6 i powiem ci że montaż dużo zmienia więc decyzja należy do ciebie. DS w kolorze spoko ale musisz powiesić na montażu aparat no i sam montaż musi mieć silniczki do prowadzenia napisz jaki jeszcze sprzęt posiadasz ?

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bresser to nie jest sprzęt idealny do astrofotografii co już zresztą liczni koledzy napisali Tobie na Astromaniaku. Do długa i ciężka tuba która do fotografowania nieba wymaga bardzo solidnego montażu a efekt i tak nie będzie idealny z racji aberracji tego refraktora. Jak już to napisano tam- wizual i astrofoto nie idą za bardzo ze sobą w parze. Ostatecznie i tak wszystko zależy od tego jakie efekty satysfakcjonowałyby Ciebie. Bo "jakieś" zdjęcia to można robić nawet Opticonem czy innym telepem z marketu. Jeśli podobają się one autorowi to niby wszystko jest ok, jednak większość fotografując chciałaby żeby na fotach było coś poza rozmytymi plamami i pojechanymi gwiazdkami... dlatego odradzali ten teleskop jako sprzęt do fotografii nieba.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert41 napisał:

Ten Bresser to nie jest sprzęt idealny do astrofotografii co już zresztą liczni koledzy napisali Tobie na Astromaniaku. Do długa i ciężka tuba która do fotografowania nieba wymaga bardzo solidnego montażu a efekt i tak nie będzie idealny z racji aberracji tego refraktora. Jak już to napisano tam- wizual i astrofoto nie idą za bardzo ze sobą w parze. Ostatecznie i tak wszystko zależy od tego jakie efekty satysfakcjonowałyby Ciebie. Bo "jakieś" zdjęcia to można robić nawet Opticonem czy innym telepem z marketu. Jeśli podobają się one autorowi to niby wszystko jest ok, jednak większość fotografując chciałaby żeby na fotach było coś poza rozmytymi plamami i pojechanymi gwiazdkami... dlatego odradzali ten teleskop jako sprzęt do fotografii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na astromaniaku,  ale chcę porównać opinie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeśli ktoś ma duże doświadczenie z astrofotografii i wydał majątek na teleskop i montaż oczywiście krytycznie patrzy na tańszy. Ja teleskopu nigdy nie miałem, a tym bardziej nie robiłem zdjęć i może uzyskane efekty będą mnie w pełni zadowalały 5000 zł to nie mały wydatek i chciałbym być pewny, że dobrze robię wybierając ten teleskop. Jako alternatywy biorę pod uwagę Newtona Messiera NT-203 na tym samym montażu.  Do kompletu używka body Canon 450-500 D.

Co możecie jeszcze powiedzieć o Newtonie Skywatcher 150/750 na eq3-2 ? Jak się ma z jakością do wyżej wymienionych ? Jest dość popularny nawet w astrofoto, choć montaż z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SW 150 na eq3-2. Tuba nienajgorsza, ale tylko do DS, ale montaż jak dla mnie padaczka, ponieważ widziałem w akcji montaż GOTO Heq5 albo wyżej. W US tylko księżyc jest ok na zdjęciu z racji swojej wielkości. Za mała ogniskowa( mysle nad MAK150). Do DS tuba Ci sie nada, ale montaż nie- bez silniczków to nie zabawa. Prowadzenie automatyczne obowiązkowo i montaż musi byc solidniejszy niż aluminium. A jeśli już to kup osobno SW150 ale w wersji OTAW( ja mam taka- lepszy wyciąg z mikroruchami) Zakładam, że takie rzeczy jak korektor komy, złączkę T2 już masz, albo nabędziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki tego teleskopu , dobry sprzęt , do oglądania w dzień i w nocy, stara wersja ma lepszy okular  kątówkę ( 2 calowe), Zdjęć nie nie robię , to droga impreza , mam tą maszynę na azymutalnym montażu  AZ-5. Buja się na nim, jak osika , ta rura jest ciężka , ten montaż prowadzący go za "gwiazdą"  musiał by być masywny , największy jaki znajdziesz .

Był gdzieś post , ze zdjęciami z tego teleskopu , autor nie zachwalał go jednak do fotografii.  ( cały czas pisałem o teleskopie AR-152s/760)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)