Skocz do zawartości

Księżycowe fotografie.


Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy księżyc jaki popełniłem Canonem 300d i SW 200/1000 wyglądał tak..i jak mi się zdawało wybrałem najlepsza fotkę... z około 50 !!!.

Dołączona grafika

Z kolei drugi był robiony Cassegrainem 240/2600 i Canonem 400 D...Wyciąg z mikrofocuserem...kilka fotek złożonych razem z około 200, ustawianych na oko,czyli po prostu przesuwałem gałką mikro ruchów.. :)

Jak widać i teleskop i wyciąg robią dużą różnicę

Dodam tylko że nawet niewielki przesuw mikrofokusera zmieniał ostrość

Canon z zewnętrznym pilotem oraz podniesionym lustrem....

[img width=730 height=1024]http://images39.fotosik.pl/93/8daae7be1db319b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wanderer

Korzystając z wczorajszej pogody postanowiłem sfotografować Księżyc, jasny sierp ze światłem popielatym prezentował się bardzo atrakcyjnie.

Fotka to zlepka dwóch zdjęć z achromata 100/1000 i kamerki internetowej, niestety padnięta bateria w laptopie nie pozwoliła na uwiecznienie górnej części sierpa  :P

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Z kolei drugi był robiony Cassegrainem 240/2600 i Canonem 400 D...Wyciąg z mikrofocuserem...kilka fotek złożonych razem z około 200, ustawianych na oko,czyli po prostu przesuwałem gałką mikro ruchów.. :)

Jak widać i teleskop i wyciąg robią dużą różnicę

Dodam tylko że nawet niewielki przesuw mikrofokusera zmieniał ostrość

Canon z zewnętrznym pilotem oraz podniesionym lustrem....

Dołączona grafika

Chciałem zrobić zdjęcie podobne do Twojego :) Po mojej nieudanej sesji z księżycem, to co wyszło było nędzną rozmytą eugleną :)

Chciałem się Ciebie zapytać jak złapałeś ostrość na Łyisarzu.. ja daje ogniskową 2 x2800cm, widzę w wizjerze wyraźne kontury a na fotce kicha...  znalazłem odpowiedź w twojej wypowiedzi - mikrofokuser ::).

A jeśli nie stać mnie na mikrofokusera to jak inaczej wyostrzyć fotę na Łysym?

Maska  Bahtinov'a -jak spisze się na Księżycu?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA na poczatek robiłem tak że strzelałem klatkę i oglądałem w powiększeniu na wyswietlaczu..aż do momentu znależienia tej ostrości..potem blokada focusera , zaprogramowanie pilota i do przodu.

A ostrośc łap tak jak mówił RIK..na brzegu moona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Łysy z dzisiaj, tuż nad horyzontem, C400d+mak127

Dołączona grafika

Dołączona grafika

linki do pełnych wersji 1 i 2

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)