Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie - kamera naprawiona wymieniona połowa elekrtoniki i wreszcie mogę wrócić do focenia 

(pociągnęło mnie to po kieszeni prawie tyle co ST10XE na forach kosztuje )

nocy co prawda wcale albo nie za wiele ale wewnętrzny głos nie daje spokoju i focę 

popularny NGC6888 czyli moja wersja mgławicy mózgownica w filtrze Ha

34 x 300 sekund - teleskop nowy (znaczy pożyczony - EDka musiałem sprzedać żebym miał ochotę na koncie na naprawę) SW 102/500 czyli klasyka achromatów z rodziny niebieskich SkajŁoczerów

kamera SBIG ST10XE plus guiding na QHY5 mono na OAGu - wszystko powieszone na NEQ6

poniżej wrzucam też wersję czerwonawą ale to experyment i nie za bardzo taka wersja przypadła mi do gustu

 

tak więc końcę marudzenie - moje pierwsze poważne focenie achromatem na wąskich pasmach - początek mojego zalewnia forum takimi fotkami 

w mojej ocenie mimo niechęci większości do focenia achromatami - wyszło bardzo OK - wiem że APO itd daje gwiazdki jak szpileczki ale ...

 

do tego mam już usmażony tlen OIII w ilości podobnej 35 klatek ale tu już paliłem całe 600 sekund (jasny achromat zmasakrował moje poprzednie czasy naświetlania - robię więcej w krótszym czasie i już )

po wymianie elektroniki w kamerze - robię nową bibliotekę klatek BIAS i DARK 

nie dorobiłem jeszcze DARKów na 600 sekund więc na bikolor z tlenem jescze chwilę potrzebuję czasu 

 

widac po rogach że jada gwiazdki - tutaj mam nadzieję że czytacie tak przy długie wywody

więc proszę o pomoc - czy znacie kogoś/firmę która zrobiłaby na wymiar nowy tubus do teleskopu?

na razie nie stać mnie na kupowanie z alliexpresu rury carbonowej (jest w idealnych wymiarach) za ponad 800 złotych

ktoś coś pomoże da namiary - musiałbym wydłużyć tubę o parę cm żeby wyciąg nie wyjeżdżał aż tyle - co za tym idzie - nie będzie kolebotał się na boki i będę miał szanse na większą ilość materiału do kadrowania i pokazywania

Mean-NGC6888-Deconvolved--Scaled-2-finito.jpg

Mean-NGC6888-Deconvolved--Scaled-2-finito-red.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)