Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,zdaje mi się że to jest temat od tego dlatego tutaj wrzucam.

Poniżej prezentuje się moja pierwsza "astrofotografia" ze statywu. 

Sprzęt:

Statyw: Camrock TE68

Aparat: Olympus VG-110

Wykorzystane programy: DeepSkyStacker/Photoshop CS6

Poproszę o wszystkie rady i oceny.

fotografia1.png

Bez podpisów:

niedzswiedz.png

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Napisano

Zapewne sam widzisz roznicę pomiędzy Twoją pracą a większością innych pokazywanych na tym forum.

Zakładam też, że poczytałeś trochę na temat tego jak astrofotografie się wykonuję.

Zacznijmy od początku - jaką miałeś ustawioną czułość, przysłonę i czas naświetlania?

Napisano

Zacznijmy moze od pytania co dokladnie przedstawia to zdjecie? - ufam ze to jest prawdziwe zdjecie :) Bo na 100% gwiazdy sa zle opisane - m.in.: Alioth tak blisko Phad?? I w ogole jakies dziwne wzajemne rozstawienie gwiazd ma "wóz" na tym zdjeciu...

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Napisano

No niby można powiedzieć "fragment gwiazdozbioru", ja jednak wolę użyć asteryzm.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Napisano

Witam a wiec od początku, aparat ustawiłem w strone wielkiej niedźwiedzicy. Nastepnie zrobiłem około 40-50 lightów i 10 darków. Nastepnie zestackowałem to. Punkty nie były bardzo widoczne dlatego w photoshopie zwiększyłem im jasność. Parametry z tego co pamiętam to : 400 ISO, F2,9.  Zaraz podesle "surowe" zestackowane zdj !

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Napisano

Wiem Maćku. Napisałem to jako na sam koniec bo Ty już poruszyłeś najistotniejszą kwestię, więc nie chciałem się powtarzać. 

PanKenzie, wrzuć tiff'a gdzieś i daj linka.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Napisano

Myślałem, że to wina formatu PNG ale na TIFF mam to samo co Alien. Te 40-50 klatek jakimi czasami były robione? W specyfikacji tego kompakciku widzę, że 4s to ma max czyli również podejrzewam, że takich używałeś. Przy takich krótkich czasach to żeby cokolwiek złapać tym aparatem powinno być ustawione ISO 1600 a i też efekt może być mierny. Uważam, że to za krótko, i nawet stackowanie nic nie dało.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Napisano
2 minuty temu, dominikrd napisał:

Myślałem, że to wina formatu PNG ale na TIFF mam to samo co Alien. Te 40-50 klatek jakimi czasami były robione? W specyfikacji tego kompakciku widzę, że 4s to ma max czyli również podejrzewam, że takich używałeś. Przy takich krótkich czasach to żeby cokolwiek złapać tym aparatem powinno być ustawione ISO 1600 a i też efekt może być mierny. Uważam, że to za krótko, i nawet stackowanie nic nie dało.

Dziękuje za pomoc, spróbuje wg twoich rad.

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Napisano

Nie mniej jednak nie ma co nastawiać się na jakieś efekty. Szum jest "dość" spory nawet jak na ISO 400.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Napisano
3 minuty temu, dominikrd napisał:

Nie mniej jednak nie ma co nastawiać się na jakieś efekty. Szum jest "dość" spory nawet jak na ISO 400.

Jasne jestem tego pewien ale lepiej spróbować niż odrazu wyrzec się chociaż efekt jest wiadomy.

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Napisano
4 minuty temu, wessel napisał:

No  i fajnie :D

Coś nie tak napisałem :P ?

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.