Skocz do zawartości

,,Czasowłączacz"


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tego do cholerki - od tanich do drogich... Potrzebny mi prosty coby włączał/wyłączał urządzonko w określonych zaprogramowanych porach z tygodniową powtarzalnością - urządzonko pobiera 75W max. http://allegro.pl/elektroniczny-czasomierz-programator-czasowy-24-7-i6069872384.html
 

Zna ktoś tego gada ???

Włączacz.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolo napisał:

Ale Jacku - żeby Ci coś polecić, czy żeby ktoś wykonał?

Polecić do kupienia, wykonał Ktoś, bo z wykonaniem moim to może być różnie.... W niebo jeszcze urządzonko wystrzelę ;) zamiast włączyć.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym może coś z Conrada wybrał https://www.conrad.pl/Regulatory-czasowe.htm?websale8=conrad&ci=SHOP_AREA_34927_0817015 . Ceny nie są najniższe, ale ile razy tam coś wybrałem i kupiłem to byłem zadowolony (ostatnio dzwonek bezprzewodowy). Wydaje mi się, że mają tam sprawdzony asortyment i trzyma parametry. 

Np taki https://www.conrad.pl/Sterownik-czasowy-613527,-3680-W;16-A,-Program-dniowy,-IP20,-(SxWxG)-180-x-250-x-140-mm.htm?websale8=conrad&pi=613527&ci=SHOP_AREA_34927_0817015 na monety :):):)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolo napisał:

Ty mnie chcesz do potrójnego bankructwa doprowadzić (montaż, cena czasowączacza i jeszcze mu płacić !!!!)  ??? Za co ????

P.S. - Cholera jeszcze w Oiro !!!!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Ale Jacku - żeby Ci coś polecić, czy żeby ktoś wykonał? Tego co jest na zdjęciu nie polecam - i ja i kolega miałem taki bardzo podobny (takie same przyciski) i jest to g*&^no warte. 

A ja się z tą opinią nie zgodzę. Korzystam z takiego programatora już kilka lat. Steruje mi grzałka w bojlerze. Możliwość programowania na cały tydzień. Świetny gadżet.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos. Kilka dni temu mój teść wykopał gdzieś na strychu taki programator mechaniczno-elektryczny. Jest to tradycyjny mechanizm zegarowy co jakiś czas nakręcany automatycznie małym silniczkiem elektrycznym. Maksymalnie trzy cykle włącz - wyłącz, chyba że się gdzieś zdobędzie dodatkowe odczepy-zapadki. Oczywiście nie namawiam nikogo na to urządzenie, ale pokazuję jako ciekawostkę. Lubie się czasem pobawić takimi "starociami" :) ,  a to akurat jest  w temacie. Testuję od kilku dni - działa bez zarzutu.

IMG_0499.JPG

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, taki sam używam od kilku lat do sterowania oświetleniem w akwarium, sprawdza się znakomicie no może rozwiązanie jeżeli chodzi o sposób sterowania - ale spokojnie!  tzn ręczne włączanie oświetlenie jest dla mnie "dziwne" przycisk on/auto/off ma taki cykl jaki ma opis a wcześniej (ok. 7 lat wcześniej) miałem innej firmy  gdzie cykl jest taki bardziej "przyjazny" klik=działa :) Ale to tylko to, programy na cały tydzień, dni robocze, weekend (chyba do 7 programów) - ja używam tylko 1 program on o 10 rano i off o 21 :)  Z minusów to może minimalny czas działania gniazda to 1 minuta (czasami trzeba na parę sekund wyłączyć zasilanie) co dalej zegar stabilny czas letni trzeba  ustawiać ręcznie  - ale to jolo pewnie by zrobił przez bloototh :) chmm obciążenie styków max 16A samo urządzonko pobiera minimalną moc, niemierzalną dla domowego, elektronicznego miernika mocy sposób programowania  jest standardowy dla praktycznie każdego sterownika - chyba większość używa ten sam układ. Cena około 20zł To chyba wszystko, więcej grzechów ......:)  

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam już od ponad 4 lat (tej samej firmy i też przy akwarium) i śmiało mogę go polecić. I tak jak pisze Pawcio, raz na pół roku trzeba mu ustawić poprawnie daylight saving time :)

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i kolegi padły w ten sam sposób - po około 1 - 1.5 roku przy przerwach w dostawie prądu przełączały się z trybu AUTO w tryb OFF i nie włączały zasilania - nastawy były kasowane. Myślałem, że może wbudowany akumulatorek się popsuł, ale nie - bo zegar trzymał czas (inna sprawa że nie był zbyt dokładny), ale tryb AUTO się wyłączał i kasowały się wcześniejsze nastawy. Było to mega wkurzające, bo przerwy w dostawie prądu zdarzają się losowo raz na 1, 2, 4, czy 5 miesięcy i w życiu nie mogłem pomiędzy tymi przerwami zapamiętać jak na nowo ustawić sekwencję włączania bez sięgania do instrukcji. Jak w końcu instrukcję zalałem wodą, to urządzenie poszło na elektrozłom. 

Kupowaliśmy z kolegą te modyfikatory czasoprzestrzeni w jednym sklepie w tym samym czasie - może jakaś felerna partia się trafiła. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po prostu miałeś pecha i trafiłeś partię z kiepskimi zegarami sterującymi, mi przez te kilka lat nigdy nie przytrafiła się przygoda ze skasowaniem nastawy. Wiem, że to chińszczyzna ale do moich zastosowań w zupełności wystarczy. W sumie z ciekawości aż poszukałem mój wcześniejszy sterownik - zostawiłem go bo padł tam akumulator i stwierdziłem, że go naprawię a akurat nie miałem takich aku pod ręką i tak sobie leży i czeka na lepsze czasy (pewnie gdyby ta masówka mnie wk..  naprawiłbym stary ) Miałem go od 2000r. i sprawował się naprawdę wzorowo sama obsługa minimalnie się różniła była za to bardziej intuicyjna. Nawet teraz taki znalazłem - Logica 500.
Z innej beczki o Wielki elektroniku dodaj proszę parę klocków:
Arduino Uno, lcd, klawiatura, rtc, mod. wykonawczy do tego mały zasilacz, obudowa, gniazda i kilkaset linijek kodu lub krata z zawartością dla jolo i .... już masz super zegar czaso-sterownik i czaso-umilacz jak się patrzy :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-1,5 roku to jeszcze gwarancja była :) Dziwne ale jak mi parę razy prąd zanikł to nie miałem problemu z nastawami bo zapamiętywał i działał dalej poprawnie. Faktycznie mogłeś Łukasz trafić na felerną partię. Ja kupowałem swój w Leroy i widziałem podobne w Castoramie w tej samej cenie bo już w sklepie z samą elektryką były droższe.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze  w środku jest ta sama chińszczyzna. Na przykładzie dziesiątek sprzedanych tunerów TV na USB była jedna firma, która praktycznie się nie psuła. Identycznie wyglądające tunery pod inną nazwą notorycznie padały.

Najczęściej kupuję w Lidlu czy Biedronce takie gadgety. Jak coś nie pasi to bez problemu zwracam :)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany za opinie i sugestie - spróbuję, cena nie przekracza 2 paczek papierosów a przy Waszych większościowych za jest duże prawdopodobieństwo, że troszkę popracuje. Na YouTube nawet filmik instruktażowy jak programować znalazłem :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Najczęściej kupuję w Lidlu czy Biedronce takie gadgety. Jak coś nie pasi to bez problemu zwracam :)

Dokładnie :) Ja mam właśnie taki z Lidla (Auriol) i już dobre 5-6 lat na nim funkcjonuje, trzyma nastawy i czas. Używam akurat tylko w zimie do automatycznego zapalania oświetlenia choinkowego na zewnątrz. Przez reszte roku leży wyłączony i jeszcze się nic nie skasowało.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, stronę Lidla regularnie "patroluję" można trafić fajne rzeczy. Mam tez wkrętarkę z Lidla (taka pistoletowa z możliwością przekręcenia rączki na wprost, baterie li-jo) 2 lata temu dzieciaki mi na dzień ojca kupiły :) Sprawdza się rewelacyjnie. Co do sterownika też stosuję technikę piotrkusiu (to jednak mądry gość :)) ) i mam taki sam jak na zdjęciu MarWo tyle że z Bricomarché ok 22zł

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł - całe 30 zł z przesyłką, w ładnym otwieranym blisterku z czytelna instrukcją po naszemu i gwarancją :)
Prosty w ustawieniu jak budowa cepka i z wieloma możliwościami ustawień. Posprawdzałem - działa.
Jeszcze raz Dzięki za porady :)

Czaw.jpg

Steruje kamerką :)

StK.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)