Skocz do zawartości

Astronomia dla każdego! Nowe czasopismo


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym polecić Wam nowe czasopismo Astronomia z serii Nauka dla każdego Wyborcza.
   Zupełnie przez przypadek wypatrzyłem Astronomię w kiosku.
Jest 100 stron zapełnionych artykułami i nie ma reklam! Więc mamy tutaj 100% tekstu.
Artykuły są pisane w sposób łatwy i zrozumiały dla laika.
I najważniejsze to ogrom wiedzy.
Artykuły piszą m.in.: Karol Wójcicki, Piotr Cieśliński, Piotr Stanisławski, choć wszystkich nie sposób wymienić.
Są też przepiękne astro-zdjęcia i wywiady.
Przesyłam spis treści i przykładowe strony.
Moja lipcowa Astronomia Piotra Brycha leży na półce, a ja zaczytuje się Astronomią z Wyborczej.

Cena: 9,99

Tutaj więcej

Polecam wszystkim!

astronomia5.jpg

astro1.jpg

astro2.jpg

astro3.jpg

astronomia4.jpg

  • Like 9

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawnictwo można kupić w sklepie internetowym


Adres sklepu internetowego - http://kulturalnysklep.pl/

 

  W wyszukiwarce strony wpisać - Astronomia

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, to czasopismo jednorazowe, wydane jedynie na czas wakacji. Trudno jednostkowe wydanie porównywać z czasopismami liczącymi setki ("Urania"), czy dziesiątki ("Astronomia") numerów, które mają już jakiś staż na rynku. To chyba dobrze, że zwykła gazeta codzienna wsparła w ten sposób popularyzację wiedzy o Kosmosie. O stronę merytoryczną przewodnika bym się nie martwił - autorami tekstów są jedni z najaktywniejszych popularyzatorów nauki, którzy z pewnością wiedzą jak zainteresować czytelników astronomią, a chyba o to tutaj chodzi. Podejrzewam, że niewielu z nas zaczynało od razu od lektury najnowszych prac naukowych...

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radoslawo napisał:

Niestety jest to Gazeta dla mas. Jak te wszystkie fokusy i tym podobne.

No niestety media częstują nas co jakiś czas wiedzą, że tak powiem popularną. Zbierają jakiś "wybiórczo sklecony" zasób  haseł i sloganów i próbują dostosować do tego konkretne wydarzenia i ludzi. Wierzę, że inicjatywy takie wychodzą od miłośników astronomii, jednak sam ideowy przekaz jest już niestety bardziej komercyjny.

Zauważyłem, że takie publikacje wiążą się często z bardzo chwytnymi, stereotypowymi i upraszczającymi tok myślenia schematami.  

Jak wspominałem wyżej, powtórzę: jest  miesięcznik "Astronomia" i reszta świata.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Przypuszczam że dla moich potrzeb,-będzie jak znalazł. Niestety typowo naukowych wydawnictw nie trawię zbyt dobrze ponieważ mam mało czasu, nie wszystko rozumiem i po kilku stronach ogarnia mnie zmęczenie. Wyborczej jako takiej także specjalnie nie lubię bo jak każde już dzisiaj wydawnictwo pisze na skróty, aby tylko zataić ważne, ale mało popularne i nie wygodne dla władz  wydarzenia. Spróbuję zdobyć jakiś numer i może się zaprzyjaźnimy. Ja nie jestem zbyt wymagający i zdaję sobie sprawę z tego, że na zdobycie większej wiedzy mam za mało czasu. Fotografuję też dla przyjemności, a nie dla mniejszych czy większych ambicji,- zwyczajnie jak stary piernik z czworgiem wnucząt. Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Jest nowy rok, kolejne lato i kolejna Astronomia  - Praktyczny przewodnik na wakacje 

 

Tak jak przed rokiem o astronomii opowiada Karol Wójcicki.

Jest tutaj bardzo dużo artykułów do poczytania. Celowane są głównie do amatorów zaczynających dopiero przygodę z astronomią.

Pisane są lekkim piórem w sposób przystępny dla laika nie mającego pojęcia o astronomii.

Polecam na wakacyjne ciepłe dni.

 

Cena 13,99 zł.

124 strony

Format A4

Wydawnictwo - AGORA (Wyborcza)

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)