Skocz do zawartości

Lot na Jowisza


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam do Was pytanie. Mimo, że interesuję się astronomią, jestem baaaardzo początkująca. Zazwyczaj, jeśli już patrzę przez teleskop, to tylko na Marsa. Czego na Marsa? Otóż Mars Jest najbliżej Ziemi, Mars i Wenus, ale na początek wzięłam się za Marsa ;).

Przejdźmy do pytania:

Chciałabym Was spytać, ile trwał by lot na Jowisza, o ile byłby możliwy. Nie wiem nic o Jowiszu, ponieważ dotąd tylko sprawdziłam czy go widać, a tak oprócz, to nic. 

Czekam na Wasze odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Venus napisał:

Witajcie, 

Mam do Was pytanie. Mimo, że interesuję się astronomią, jestem baaaardzo początkująca. Zazwyczaj, jeśli już patrzę przez teleskop, to tylko na Marsa. Czego na Marsa? Otóż Mars Jest najbliżej Ziemi, Mars i Wenus, ale na początek wzięłam się za Marsa ;).

Przejdźmy do pytania:

Chciałabym Was spytać, ile trwał by lot na Jowisza, o ile byłby możliwy. Nie wiem nic o Jowiszu, ponieważ dotąd tylko sprawdziłam czy go widać, a tak oprócz, to nic. 

Czekam na Wasze odpowiedzi!

Jeżeli interesujesz się astronomią to dlaczego nie przeczytasz jakiejś książki, czasopisma, czy nawet artykułów w internecie w tej tematyce. Określanie się jako początkująca/poczatkujacy nie usprawiedliwia braku chęci samodzielnego znalezienia elementarnych informacji w zakresie astronomii czy jakiejkolwiek innej dziedziny. Kiedyś człowiek jak się czymś zainteresował to chodził po biblitekach, księgarniach aby znaleźć informacji - dzisiaj z wieloma zagadnieniami jest dużo prościej, bo wystarczy tylko wpisać w google. Przykład Jowisza - od razu wiki wyskakuje i już jest sporo informacji - https://pl.wikipedia.org/wiki/Jowisz

Co do twoich obserwacji - skoro już oglądasz Marsa, dlaczego nie zerkniesz na Saturna, który jest praktycznie obok ? Jowisza chyba jeszcze też można złapać nad zachodnim horyzontem. A jak ma być rzeczywiście najbliżej Ziemi - to dlaczego nie Księżyc ? Warto też (skoro już masz teleskop) nauczyć się gwiazdozbiorów i poszukać najjaśniejszych obiektów mgławicowych. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już lecieć na Jowisza to lepiej  na jego księżyc Europę, pod lodową skorupą znajduje się bowiem ocean słonej wody, podgrzewany przez kominy hydrotermalne. Jakieś 19 km pod powierzchnią lodu .

W 2022 roku ma tam lecieć sonda JUICE.  Prócz Europy zbada jeszcze ?Ganimedesa i Kalisto  i dotrze do Jowisza w ciągu (ponad) 7 lat (masz więc odpowiedź  Koleżanko ) :)

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignisdei napisał:

Jeśli już lecieć na Jowisza to lepiej  na jego księżyc Europę, pod lodową skorupą znajduje się bowiem ocean słonej wody, podgrzewany przez kominy hydrotermalne. Jakieś 19 km pod powierzchnią lodu .

W 2022 roku ma tam lecieć sonda JUICE.  Prócz Europy zbada jeszcze ?Ganimedesa i Kalisto  i dotrze do Jowisza w ciągu (ponad) 7 lat (masz więc odpowiedź  Koleżanko ) :)

 

Dziękuję za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeszcze w temacie Jowisza i jego księżyca Europy mogę polecić Ci film 'Raport z Europy'. Co prawda to bardziej taki smaczek dla fanów gatunku, ale może Ci się spodoba. Oprócz tego wiem, że obecnie Nasa planuje rzeczywiście wysłać tam misję mającą na celu zbadanie oceanu znajdującego się pod wiecznymi lodami tego księżyca. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)