Skocz do zawartości

KONKURS FA pt. ,,WAKACYJNA CHMURWA FA 2016, 2017, 2018"


Rekomendowane odpowiedzi

20.

Autor: Łukasz Sujka

Aparat: 500D + Sigma 18-200 (18mm, f/5,6)

Obiekt: Cirrocumulus podświetlony przez zachodzące Słońce

Budy Dłutowskie - 4 sierpnie 2017

59a82a6e12bcc_Panorama1copy.thumb.jpg.f504b7e086c8370074dc771621877ffc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Charon_X napisał:

Chyba organizator zaspał z ankietą ;).

Nie, jeszcze nie śpi ;) 
Sorki, za dużo na głowie ostatnio. Zapraszam do oceny chmurwiszcz :)
Dla przypomnienia: Fotografię ,,WAKACYJNEJ CHMURWY" wybierzemy w ankiecie od 06 - 11.09.2017r. Oddajemy 1-3 głosów.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolo napisał:

Ankieta po kliknięciu na oddane głosy podaje też głosujących sprzed roku - to jakiś babol w silniku forum. Na szczęście liczy prawidłowo, ale trzeba chyba unikać łączenia takich ankiet z kilku lat w jednym wątku.

Tak - też to zauważyłem - babol tego cholernego silnika :(
Ankietę starą usunąłem, zrobiłem nową, wszystko było OK do oddania pierwszego głosu. Wróciła liczba głosujących z ubiegłego roku (kwadracik prawo-góra) oraz wrócili głosujący po kliknięciu na ,,zobacz kto głosował". Brak też funkcji usuń głosującego - wcześniej była.
Niemniej tak jak Łukasz napisał - liczy prawidłowo. 07.09 dokładnie jeszcze przeliczę. Będzie to łatwe bo widać daty głosowania. Wszystkie głosy z 2016r nie będą brane pod uwagę.
Głosujmy zatem na ,,najpiękniejszą" chmurwę 2017 :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej głosujących niż prac :( Leniami jesteście Szanowni Userzy FA :( Dzisiaj koniec głosowania. Są 3 nagrody.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle leniami, co jakoś umknął ten temat wśród innych. Dobrze Jacku, że podbiłeś wątek i udało się zagłosować :))

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.
Zawsze w takiej sytuacji pisałem - ,,Jest mi niezmiernie miło poinformować, że decyzją Jurorów na podstawie przeprowadzonej ankiety pierwsze miejsce......."
Niestety tym razem nie mogę tego uczynić :(

Wszystko przez moje niedopatrzenie, za które BARDZO PAŃSTWA PRZEPRASZAM.

Wczoraj wieczorem zwrócono mi uwagę na mojego babola - do ankiety wpisałem fotografię nr 19 Kolegi Łukasza, która została wykonana przed ramami czasowymi konkursu - to raz.
Dwa - fotografie, które zajęły kolejne miejsca zdobyły je ex aequo, choć to można było rozwiązać.

Zatem jestem zmuszony powtórzyć ankietę naszej wspólnej zabawy pod tytułem ,,Wakacyjna Chmurwa FA 2017r."
Taką decyzję podjęła również Rada Forum Astronomicznego i do niej muszę się bezwzględnie dostosować.

Jeszcze raz przepraszam Państwa za to niedociągnięcie z mojej strony. Jak najszybciej napiszę nowy temat z nową ankietą, w której znajdzie się 20 prac naszych konkursowiczów.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przepraszam za zamieszanie - nie zwróciłem uwagi na zakres dat i tak jakoś w pośpiechu wyszło. Dopiero teraz się pokapowałem jak Jacek o tym napisał.

Nie mam z tym absolutnie problemu - zasady były jasne i to moja praca ich nie spełniała.

Z mojej strony byłoby ok, jeśli po prostu moja praca nie byłaby brana pod uwagę przy ostatecznym rozstrzygnięciu :) Ale decyzję pozostawiam Radzie Forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lukasz83 napisał:

(...) Z mojej strony byłoby ok, jeśli po prostu moja praca nie byłaby brana pod uwagę przy ostatecznym rozstrzygnięciu :) Ale decyzję pozostawiam Radzie Forum. 

Też taki pomysł był brany pod uwagę, ale wtedy głosy oddane na wycofane zdjęcie nie byłyby brane pod uwagę, a tak damy szansę jurorom na rozdanie ich na nowo.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję....
Jeszcze raz bardzo przepraszam za popsucie zabawy i zapraszam do ponownego głosowania.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek E. zablokował ten temat
  • Jacek E. odblokował i polecił ten temat

xxxxxx 2018 xxxxxx

Kolejne wakacje, więc i kolejny sezon naszej unikatowej chmurwnej zabawy :) 
Foćcie chmurwy w dzień i w nocy, niech ich piękno nas zaskoczy! :) 


Przypominam regulamin i do dzieła Forumowiczki i Forumowicze:

 

1. Do konkursu może przystąpić Forumowiczka i Forumowicz FA.

2. Każdy uczestnik może zgłosić 2 swoje fotografie, podając swoje imię i nazwisko z opisem - czym i jak zostały wykonane oraz gdzie.

3. Fotografie obejmują okres czyli od 23.06 - 31.08. Przedstawiać mają chmury w dzień lub w nocy, jak również zjawiska im towarzyszące.

4. Fotografię ,,WAKACYJNEJ CHMURWY" wybierzemy w ankiecie od 06 - 11.09.2018r. Oddamy w niej maksymalnie 3 głosy.

Wielka prośba - Nie lajkujcie oficjalnie zgłoszonych prac - Zrobicie to w ankiecie :)

Nagrody może się znajdą.... - ale najważniejsza jest satysfakcja - czyli uznanie Userów FA :) - Ja każdemu z ,,Pudlarzy" wyślę niewielki meteoryt. Może ktoś coś ma astro zbędnego ???? Będzie bardzo miło jak podaruje :)


Fotografie wstawiamy w tym wątku - można już od dzisiaj. W dniu 06.09 dorobię stosowną ankietę.
To do dzieła - Miłej zabawy w chmurwowaniu życzę :) 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3
Autor:   Jacek Erbel
Aparat:  Canon 550D z Tamronem 70-300, nastawiony na krajobraz, ostrzenie ręczne.
,,Północno zachodnie chmurwy"
Ustka, 2. lipca.

789709395_Chmurwalipiec.thumb.jpg.2a421c97767d232c5abc71ea66631297.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)