Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozwazam zrobienie zakupow w teleskop-express.de. W moim przypadku jest to jednak troche bardziej skomplikowane niz proste dodanie produktu do koszyka i oplacenie zamowienia. Tak wiec wymieniam sobie maile z obsluga sklepu, odpowiadaja poki co za kazdym razem, ale musze swoje odczekac na odpowiedz. I tak ciagnie sie ta korespondencja juz ze dwa tygodnie. 

Pytanie do osob majacych doswiadczenie ze sklepem - czy zawsze tak jest, czy ja po prostu trafilem na bardzo wolnego handlowca ? Moze mam ktos jakis kontakt na kogos z obslugi sklepu, kto na pytania odpowiada sprawnie i szybko "po znajomosci" :)

Jezeli zadzwonie do nich - czy moge sie spodziewac, ze po angielsku sobie porozmawiam, czy raczej niemiecki tylko (ktorego nie znam) ? 

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
54 minuty temu, plitfyg napisał:

Witam,

Rozwazam zrobienie zakupow w teleskop-express.de. W moim przypadku jest to jednak troche bardziej skomplikowane niz proste dodanie produktu do koszyka i oplacenie zamowienia. Tak wiec wymieniam sobie maile z obsluga sklepu, odpowiadaja poki co za kazdym razem, ale musze swoje odczekac na odpowiedz. I tak ciagnie sie ta korespondencja juz ze dwa tygodnie. 

Pytanie do osob majacych doswiadczenie ze sklepem - czy zawsze tak jest, czy ja po prostu trafilem na bardzo wolnego handlowca ? Moze mam ktos jakis kontakt na kogos z obslugi sklepu, kto na pytania odpowiada sprawnie i szybko "po znajomosci" :)

Jezeli zadzwonie do nich - czy moge sie spodziewac, ze po angielsku sobie porozmawiam, czy raczej niemiecki tylko (ktorego nie znam) ? 

Marcin

Ich szef - odpowiada dość szybko i angielski zna - Wolfi Ransburg - do niego się zwróć w mailu. Potrafił napisać jak patrzę po korespondencji nawet w niedziele rano. Pisałem na ten mail -

wr@teleskop-service.de

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś z Was w najbliższym czasie będzie kupował coś w teleskop-express.de? Chciałem dokonać tam zakupu ale przeraża mnie koszt przesyłki. Być może wspólny zakup obniży te koszty.

W razie czego PW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio zapłaciłem 12,99Euro za przesyłkę do Polski z Teleskop Express (kurier UPS) - przy dużym zamówieniu nie jest tak źle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 30.07.2016 at 18:43, plitfyg napisał:

Witam,

...

Marcin

Dzwonić też można, rozmawiałem z TS nie raz i nigdy nie było problemu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polski wytwórca skrzyń transportowych światwa marka

Paco Cases puszczykowo k Poznania tam gdzie mieszka Andżelika  Kerber :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mozna zamaiwiac na wymiar

Ja zapłaciłem za wzmocnioną skrzynię do głowicy ASA DDM 60 ...514 złotych. W astroshop .eu kosztuje  292 Euro..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, dzięki za link - coś pewnie znajdę. Tym bardziej że szukam też czegoś do głowicy G11 + zestawu astrofoto (nie chcę rozkręcać kamery / EFW / OAG/ Korektor)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 22.09.2016 at 15:29, rafalt73 napisał:

Super, dzięki za link - coś pewnie znajdę. Tym bardziej że szukam też czegoś do głowicy G11 + zestawu astrofoto (nie chcę rozkręcać kamery / EFW / OAG/ Korektor)

:) Nie wiem czy śmiać się czy płakać (:

Korzystając ze sklepu poleconego przez Wessel'a (wybór ogromny) miałem sobie zamówić malutką, zgrabną, dopasowaną do teleskopu skrzynkę. Zmierzyłem teleskop dodałem TROSZKĘ zapasu - wyszła z tego skrzynia na pościel z podwójnego łóżka. Nie wiem co mnie opętało, co ja z tym zrobię? Skrzynka wykonana faktycznie super, ale ogromna....sam nie wiem co dalej

IMG_0681.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
29 minut temu, wessel napisał:

Najwyraźniej " troszkę" za dużo zapasu dałeś :)

Zaleta jest taka, że jak zacznie deszcz padać to można tam wleźć i przeczekać (razem z teleskopem) :):):)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 6.10.2016 at 23:25, wessel napisał:

Najwyraźniej " troszkę" za dużo zapasu dałeś :)

Tematu skrzynki nie odpuściłem. Wybór gotowych elementów do budowy skrzyń jest ogromny koszt profili, uchwytów, zawiasów to 273 zł i  sklejki 7mm 160 zł (trzeba kupić cały arkusz ale firmy tną na wymiar). Razem 433 zł. Co prawda nie mam jeszcze gąbki do wykończenia środka ale w zasadzie to połowa ceny skrzynki sklepowej. Nie mam urządzenia do nitowania więc używałem zwykłych śrub z nakrętkami.

IMG_0762.JPG

IMG_0754.JPG

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, rafalt73 napisał:

Co prawda nie mam jeszcze gąbki do wykończenia środka ale w zasadzie to połowa ceny skrzynki sklepowej. Nie mam urządzenia do nitowania więc używałem zwykłych śrub z nakrętkami.

Brawo - jak wyrób Paco Cases :)  To tu masz do wyboru:

http://allegro.pl/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-klej-3cm-wawa-i5643960548.html

http://allegro.pl/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-gladka-3-cm-i6186020381.html

http://allegro.pl/pianka-akustyczna-samoprzylepna-wygluszajaca-3cm-i6342999999.html

P.S. A jak by ktoś nie potrafił jak Rafał - to już kiedyś o tym pisałem, na Allegro wpisujemy kablarka - wyskoczą nam skrzynie o takiej właśnie konstrukcji, trafimy na producenta i można tam zamówić. Ja trafiłem identycznej konstrukcji dla betoniarki C11 za 350 zł swojego czasu.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, wessel napisał:

To musi być pianka TECHNICZNA!

Nie Maćku, tą którą wskazałem sprawdza się idealnie, miałem w walizce i do C8 i C11 i do 150/1200, mam w walizce na pierdoły od wielu lat. Nie kruszy się, nie pyli, łatwo wycina, łatwo przykleja np. butaprenem jeśli bez podkładu klejowego - idealnie spełnia swoje zadanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jeśli nie ma różnicy, to używajcie  akustycznej. Ja jednak będę nadal stosował techniczną. Ze względu na dobro sprzętu :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale nie ta sama co techniczna :D:D:D zmartwię was - ma zupełnie różne parametry i budowę :D to cos takiego jak sztuczne flaty- niby działa ale nie zawsze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sie upał :D Niech mu będzie - techniczna jest THE BEST Cool Ale lepszej do wyłożenia skrzyni pod rurkę nie znajdziecie - niż akustyczna/tapicerska oczywiście Crazy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta