Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby nie wiedział to by się nie upierał :D na tyle to mnie chyba znasz. Stawiam zawsze na JAKOŚĆ  a nie na JAKOŚ :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta - ja tylko wiem

56 minut temu, wessel napisał:

Jakby nie wiedział to by się nie upierał :D

Ta ! TYLKO JA WIEM NAJLEPIEJ :)) Jakoś nimom sprzętu potłuczonego, obdrapanego i zdezelowanego i te walizy są AKUSTYCZNĄ wyłożone ;)

15248_.jpg

W dziale ATM też popatrz czym ludzie sobie wykładają walizeczki pod okulary, filtry, kątówki, szukacze itd....

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś z Was zna jakieś miejsce w Warszawie gdzie można to kupić od ręki (albo techniczną albo akustyczną). Parę dni temu zamówiłem pienkę techniczną - 019315SA Pianka samoprzylepna twarda Pastazote 15 mm za 93 zł!!! Dostałem informację że pianki nie ma - dziś sprawdziłem sklep i jest zablokowany a kasy na koncie nie ma :( http://www.korykcase.sklepy24h.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akustyczna to powoduje że nie słychać jak się tłucze w środku :D:D:D lepiej działa na psychikę właściciela sprzętu :D 

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z kolei tapicerska gwarantuje, że nawet jak na niej usiądziesz, nic złego się nie stanie :5640dc792cadb_38Whythankyou: 

Rafał, ja na allegro kupowałem taką o grubościach 5 i 3cm od jednego sprzedającego. Po czterech latach i kilku zlotach wygląda jak nowa. 

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A pod jaką nazwą można znaleźć taką białą sztywną piankę jak są w oryginalnych walizkach z teleskopami by można było sobie samemu wyciąć kształt rurki i wpakować w walizeczkę ATM? Szukałem pod różnymi nazwami i nie znalazłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
27 minut temu, MarWo napisał:

A pod jaką nazwą można znaleźć taką białą sztywną piankę jak są w oryginalnych walizkach z teleskopami

Białą ???? - Miałem 3 oryginałki w walizkach (SW, Orionka i TSa) ale to była taka .. grafitowo jasna.... To samo przeca w kamerkach, okularach itp... 2 razy miałem białą podściółkę - w bino i 2" kątówce pryzmatycznej WO, tylko to raczej było takie gumiakowate tworzywo nie pianka....

P.S. Na zlotach też u chłopaków nie widziałem walizki z białą pianką pod rurkę... a trochę się po nich szwendałem ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko w pudełkach z okularami ES widziałem białą piankę (chyba gęsty PE), reszta to różne ciemne poliuretany raczej.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, rafalt73 napisał:

A czy ktoś z Was zna jakieś miejsce w Warszawie gdzie można to kupić od ręki (albo techniczną albo akustyczną). Parę dni temu zamówiłem pienkę techniczną - 019315SA Pianka samoprzylepna twarda Pastazote 15 mm za 93 zł!!! Dostałem informację że pianki nie ma - dziś sprawdziłem sklep i jest zablokowany a kasy na koncie nie ma :( http://www.korykcase.sklepy24h.pl

Ponieważ w cytowanym (moim) poście napisałem, że nie dostałem zwrotu pieniędzy to czuję moralny obowiązek uzupełnienia tej informacji o bieżący status  tej historii - dziś otrzymałem zwrot kasy. Wszystko OK!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niezależnie od skrzyni na teleskop, wydziergałem skrzynkę na kamery - oczywiście sama skrzynka kupiona w OBI i skorzystałem z nadmiaru pianki PE, jaka mi została po budowie skrzyni na teleskop. Tak jak pisał Jacek wcześniej, piana PE to bardzo wdzięczny materiał do obróbki - tnie się fantastycznie. Trzeba zaopatrzyć się tylko w odpowiedni klej do polietylenu.

IMG_0770.JPG

IMG_0771.JPG

IMG_0773.JPG

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie.

Podczas "buszowania" po necie, trafiłem na sklep który sprzedaje bongo, maja faja ? i skrzynki z wypełnieniem. Piankę można dowolnie modyfikować. Są wprawdzie tylko 3 rodzaje, ale cena jest atrakcyjna bo od 149 zł do 199 zł + koszt wysyłki około 20 zł. Właśnie jedną zamówiłem do swojego TS'a 80/560. Zmieści mi się tam spokojnie rurka, kątówka 2" i 6 okularów ES. Jak dobrze rozplanuję, to może jeszcze body Sony NEX 6 wejdzie. ? Jak okażą się solidne (producent zapewnia, że tak), to zamówię jeszcze jedną do głowicy montażu i przeciwwagi.

aluminiowa-skrzynia-50x50x70 (4).jpg

aluminiowa-skrzynia-50x50x70 (2).jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie wypełnienie do walizek to się nazywa gąbka rastrowa lub pianka rastrowa. Można nabyć w sklepach internetowych, czasami trafia się na allegro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna skrzyneczka, hola hola Krzysiu, nic nie mówiłeś o Sony NEX 6 :) Czyżby EOS40D już na emeryturce? Pomacamy, pomacamy oj jak ja czekam na Zatom.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skrzynka już jedzie, a soniacza kupię jak będe w PL, bo nówek nie ma, a używkę , to trza panie pomacać. ? Canonek zostanie w rezerwie, bo to sprawdzony sprzęt i szkiełka z przejściówką, będą do Nex6. Na razie...?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda na obserwacje jest na razie w sferze marzeń, to se wydłubałem w skrzyneczce ( opis w poprzednim poście) dziurki, na mojego TS'a i osprzęt. Niestety, body NEX 6, już się nie zmieści. 😐

Skrzynka.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta