Skocz do zawartości

wstawienie zdjecia


Rekomendowane odpowiedzi

No to ja mam pytanie. Czemu służy ta blokada z dodawaniem zdjęć?

Załóżmy, że ktoś z poza forum widzi jakieś zjawisko astronomiczne i uda mu się to uwiecznić to nie ma możliwości dodania foty. A pisanie do adminów o publikację... nie wiem czy to nie odpycha nowych? Takich sytuacji jest sporo. Znaleziony kamień/meteoryt, przelatujący obiekt... etc.

Ja rozumiem, że "nowych" trzeba ograniczyć żebyśmy na FA nie mieli bałaganu ale czy nie lepiej zrobić to w inny sposób?

Nie wiem jak wygląda to technicznie ale można by wprowadzić np regułę, że posty pisane przez nowych użytkowników zawierające dodatki w postaci zdjęć grafik lub filmów muszą być zatwierdzone przez moderatora. Moim zdaniem zdecydowanie ułatwiło by to niektórym start na forum.

Pozostawiam adminom do przemyślenia.

pzdr.

  • Like 6

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Niniejszym znieśliśmy decyzją Rady FA pewne obostrzenia, co do sprzedawania na giełdzie Forum. Każdy nowo zarejestrowany user może wystawiać towar i mieć dostęp do giełdy FA. Do 5 postów jednak, nie może wrzucać zdjęć na serwer. Może jednak linkować i wrzucać fotografie z linków zewnętrznych. Nasz serwer ma ograniczoną pojemność zarezerwowaną dla naszych userów, chcących pisać o astronomii, transfer mamy jednak bez limitu, więc na tym akurat nie tracimy. Prawdziwym natomiast powodem takich działań, jest fakt, że giełdowymi obostrzeniami  (wobec grupy "protogwiazda") szkodziliśmy, (czy też jak wolicie) robiliśmy pod tzw.  "przysłowiową  górkę" naszym starym userom, chcącym kupować tylko u nas a nie mogącym z racji obostrzeń skorzystać z ofert osób, wystawiających towar a nie spełniających wymogów giełdy. 

Nasi Userzy zmuszeni byli wtedy korzystać z innych portali, czyniąc to czasem niechętnie. Miałem w tej sprawie PW.

Idąc na rękę naszym użytkownikom , uwalniam giełdę dla "protogwiazdy" z uwzględnieniem reguły 5 postów do wrzucania załączników

Zapis koryguję w regulaminie FA, którego pkt 5 nosi teraz brzmienie:

 

Cytuj

5. Login, hasło, awatar oraz prywatne wiadomości.

a) Każdy z użytkowników podczas rejestracji wybiera sobie login oraz hasło.
b ) Hasło przypisane do loginu, umożliwiające czynne użytkowanie Forum jest znane tylko i wyłącznie danemu użytkownikowi Forum.
c) Forumastronomiczne.pl nie bierze odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe na skutek udostępnienia hasła osobom trzecim przez jego posiadacza świadomie lub nieświadomie.
d) Zabrania się zakładania loginów i umieszczania awatarów, zawierających treści wulgarne, niezgodne z prawem, polityczne, religijne oraz o wyglądzie wysoce prowokacyjnym ..
e) Moderator globalny i Administrator nie mają wglądu w treść prywatnych wiadomości wysłanych przez użytkowników.

f) Każdy nowy user jest z automatu "Protogwiazdą" do 5 postów - potem ma awans na "Usera". Grupa "Protogwiazda" -wyświetla się na złoto.   Grupa ta  nie może edytować własnych postów i nie ma dostępu do ankiet. Protogwiazda nie ma też możliwości wrzucania zdjęć i innych załączników na serwer Forum, może jednak wystawiać towar na giełdzie z obrazami z wykorzystaniem serwerów zewnętrznych.  

 

3 godziny temu, eqonix napisał:

30 min szukałem informacji na temat ograniczeń dla nowych forumowiczów. Słabo widoczna ta informacja jest no i zdjęcie Jowisza jakie chciałem wkleić musi poczekać aż opublikuję 5 postów.

Zgodzę się, nie było to jasne, Masz teraz wyraźnie napisane w regulaminie,

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Z tego co pamiętam potrzeba 5 postów. I tak musisz zdjęcie w nowym wątku umieścić (patrz regulamin konkursu https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/24056-otwarty-konkurs-astrofotograficzny-im-heńka-kowalewskiego-regulamin/ ), to już będą 2 posty. Jak tutaj odpowiesz, to już 3. No i jeszcze dwa i konkurs będzie dostępny ?

Zawsze możesz też podlinkować (osadzić) zdjęcie z zewnętrznego hostingu, np ImgBB czy podobne. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)