Skocz do zawartości

XIII ZLOT w Zatomiu - PROGRAM oraz KONKURS na najlepszą prelekcję !


Rekomendowane odpowiedzi

PROGRAM XIII ZLOTU


czwartek 29.09.2016

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-19.00 Czas wolny
  • Po 19.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja.


piątek 30.09.2016

  • 8.30 Śniadanie
  • 13.00 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 15.30 Wykład tematyczny Wykład tematyczny (Prelegent: Jolo) Składanie materiału HST - metoda Tone Mapping wg J-P Metsavainio
  • 16.30. Obiadokolacja.
  • 17.30-19.30 Czas wolny
  • 19.30 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom-Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży (Prelegent: Marek Gdańsk)
  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana


sobota 01.10.2016

 

  • 09.10 - Śniadanie.
  • 11.00 Udajemy się na (do wyboru) :

- spływ kajakowy po Korytnicy

- zorganizowaną wyprawą samochodową do  Wisielczej Góry (zwiedzanie bunkrów)

-czas wolny

  • 15.00 Wykład tematyczny (Prelegent: Pablito ) - Projektowanie teleskopu Newtona z wykorzystaniem darmowego oprogramowania
  • 16.30 Obiadokolacja
  • 17.30 Wykład tematyczny (Prelegent: ignisdei ) Życie w kosmosie w wymiarze naukowym i etycznym 
  • 18.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi - wspólna fotografia.
  • 19.00, Obserwacje/foto do rana


niedziela 02.10.2016

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XIV ZLOTU wiosna 2017 r.
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami z XIII zlotu ? OBOWIĄZKOWO.

WAŻNE.

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą ,,starzy" bywalcy, a w szczególności o każdej porze dnia i nocy:


Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Jacek ? JacekE ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Marek ? Panasmaras ? Pyrlandia ? pokój nr 5
 

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miło mi donieść, że po raz kolejny sklep: 

 

logo.gif

jest naszym Sponsorem. 

Teraz tylko wypada zgłaszać Wasze propozycje prelekcji do konkursu - a Wasze wykłady w świetlicy zlotowej  zostaną sowicie nagrodzone, sprzętem i gadżetami astronomicznymiCool.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to "Czytanie z gwiazd - spektroskopia amatorska". Prelekcja amatorsko teoretyczna, plus podstawy praktyczne. Najbardziej by mi pasowało w sobotę o 15.30, ale oczywiście dopasuję się do pozostałych prelegentów. 

Jeśli ktoś na zlocie będzie miał np Star Analysera albo jakiś inny podobny instrument to może prelekcję dałoby się rozszerzyć o jakieś małe warsztaty. Byłbym też wdzięczny za surowe FITSy z widmem ze Star Analysera albo jakiegoś innego spektroskopu amatorskiego (Alpy, DADOS, etc.). W internetach nie udało mi się znaleźć takiego czegoś.

PS - znalazłem kilka widm ze Star Analyzera, więc spoko, materiał szkoleniowy jest :)

Ankieta zakończona i wygrało  "Składanie materiału HST metodą Tone Mapping". Proponuję zrobić z tego mini warsztaty, materiał przyniosę, potrzebne Wam będą laptoki z fotoszopą. Piątek o 15.30.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No kurczak wodny - to oprócz Łukasza i Pawła ( http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10658-pomysł-na-prelekcję-projektowanie-teleskopu-czy-będzie-zainteresowanie/ ) nikt nie zgłasza akcesu przekazania swojej wiedzy w temacie astro ..... ??? Sami zgarną uznanie i nagrody ????

Pawle, Łukaszu - sprecyzujcie swoje tematy i podajcie propozycje daty :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Pawła - kenny i Łukasza - jolo, czy mógłby któryś z Was zrobić mały wykładzik na temat składania materiału w palecie HST ( tak w większym skrócie ). Wystawianych jest coraz więcej takich fotek i aż korci żeby spróbować coś takiego zrobić. Wiem że na necie są filmiki, ale jak czegoś się nie rozumie to przy takim wykładzie można dopytać, a może i ktoś coś podpowie :). Myślę że zainteresowanie będzie duże takim wykładem.

  • Like 2

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przedstawić składanie HST metodą Tone Mapping opracowaną przez J-P Metsavainio, ale dwóch prelekcji nie dam rady przygotować. Więc o ile Paweł nie podejmie się prelekcji o HST, to przygotowałem ankietę http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10739-ankieta-na-prelekcję-składanie-hst-vs-spektroskopia/ w której możecie zagłosować i wybrać jedną z moich propozycji.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Niniejszym zgłaszam wykład tematyczny:

  Życie w kosmosie w wymiarze naukowym i etycznym.

2) Przygotowałem korektę planu, nim wyślę go do Drawna proszę o Wasze sugestie co do terminów. Istnieje możliwość zorganizowania jeszcze jednego  wykładu w sobotę jeśli ktoś czuje się na silach.  Każdy wykład zostanie nagrodzony. 

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podsumowanie:

-  KONKURSU na najlepszą prelekcję XIII-ego  zlotu w Zatomiu!

Pragnę poinformować, że  w trakcie trwania zlotu wygłoszono trzy prelekcje. Jury zlotowe przyznało też trzy nagrody ufundowane przez naszego sponsora:

sklep: 

http://www.teleskopy.pl/images/logo.gif

 
 
  • 1  nagroda: Tuba optyczna  MAK 90 OTA , za wykład tematyczny: Składanie materiału HST - metoda Tone Mapping wg J-P Metsavainio, (dla Prelegenta: Jolo)
  • 2  nagroda: Parasolka z mapą gwiazdozbiorów, mapka Księżyca, naszywka FA:  za wykład tematyczny - Projektowanie teleskopu Newtona z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, (dla Prelegenta: Pablito )
  • 3  nagroda: Parasolka z mapą gwiazdozbiorów, mapka Księżyca, naszywka FA:  Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży (dla Prelegenta: Marek Gdańsk).

Laureatom serdecznie gratuluję w imieniu FORUM.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Kolegom Gratuluję. Nie pamiętam tak burzliwych obrad Jury, które zostało poszerzone w trakcie debaty. Jednak i to nie pomogło - o pierwszym miejscu zadecydowała pięciozłotowa moneta a różnice pomiędzy oceną prelekcji nie przekraczały 1 punktu.
Szanowni Panowie Prelegenci - Wielki Szacunek za wiedzę i merytoryczny przekaz swoich tematów Cool

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)