Skocz do zawartości

Zwiedzamy bunkry na Zlocie.


Anva

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując tradycję, proponuję dla tych co nie jadą na spływ lub nie idą na spacer po parku, wypad na bunkry.

Tym razem biorę pod lupę Wisielczą Górę koło Strzalin (http://www.bunkry.eu/page/gora-wisielcza )  i lub Grupę Warowną Cegielnia koło Wałcza (http://www.bunkry.eu/page/"historia-gwc)

Jeśli będą chętni to utworzę nowy wątek w celu ustalenia szczegółów.

Pozdrawiam "Bunkrowy"

Walcz.jpg

  • Like 2

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzaliny (Góra Wisielcza) po wakacjach są zamknięte. Wejście do podziemi tylko z przewodnikiem za opłatą i wcześniejszym umówieniem się na konkretną godzinę. Przewodnik przyjeżdża z agregatem prądotwórczym do oświetlenia kompleksu. Zapomniałem o nietoperzach. Wejście może być w tym czasie niemożliwe (okres ochronny nietoperzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cesar napisał:

Strzaliny (Góra Wisielcza) po wakacjach są zamknięte. Wejście do podziemi tylko z przewodnikiem za opłatą i wcześniejszym umówieniem się na konkretną godzinę. Przewodnik przyjeżdża z agregatem prądotwórczym do oświetlenia kompleksu. Zapomniałem o nietoperzach. Wejście może być w tym czasie niemożliwe (okres ochronny nietoperzy)

Dobrze że napisałeś o tym - Widzę że jesteś tamtejszy,może zaproponujesz coś ciekawego do zobaczenia?

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za zorganizowaniem fajnej wycieczki eksploracyjnej do 100 km. Możemy zajechać na kilka samochodów ze zrzutą na benzynę, przewodnika itp. Nie ma sensu doliczać tego do opłaty zlotowej bo nie każdy jest zainteresowany. Można to też zorganizować zamiast spływu i wynająć busika dla większej liczby osób. 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolisz, bo Ty jesteś gospodarzem tego wątku i pomysłodawcą, porozmawiam czy można by było umówić się na Strzaliny w terminie trwania naszego zlotu. Do Wałcza trochę daleko, ale Grupa Warowna Cegielnia jest otwarta przez cały rok i wolna od opłat. Na mapce Którą przedstawiłeś warto zatrzymać się w Starym Osiecznie. Na starym cmentarzu w ogrodzeniu znajduje się dzwon obserwacyjny-obserwatora artylerii. Pozostałości po bunkrach i największy tzw "Dromader"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cesar napisał:

Jeśli pozwolisz, bo Ty jesteś gospodarzem tego wątku i pomysłodawcą, porozmawiam czy można by było umówić się na Strzaliny w terminie trwania naszego zlotu. Do Wałcza trochę daleko, ale Grupa Warowna Cegielnia jest otwarta przez cały rok i wolna od opłat. Na mapce Którą przedstawiłeś warto zatrzymać się w Starym Osiecznie. Na starym cmentarzu w ogrodzeniu znajduje się dzwon obserwacyjny-obserwatora artylerii. Pozostałości po bunkrach i największy tzw "Dromader"

Jestem otwarty na propozycję.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 Dzięki zaangażowaniu kolegi Cesar mam załatwiony wstęp do Wisielczej Góry oraz krótką wycieczkę po okolicznych "skorupach".

Jest tylko jedna kwestia- wstęp do WG jest płatny-około 10 zł od głowy.

Proszę chętnych o dopisywanie się do listy:

1 Anva

 

 

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 53 km do Strzalin. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Starym Osiecznie. Jeśli będzie trochę czasu zajedziemy na elektrownię wodną na Drawie (ale to już dla koneserów).

Licząc "swobodnie": dojazd do Strzalin w dwie strony 2 godz. myślę, że 1 h w podziemiach. i 45 min w Starym Osiecznie. Wychodzi czterogodzinna wycieczka.

P.S. Jemy obiad i jedziemy. Dzień mamy do wyboru, piątek lub sobotę. Kolega Anva proponuje piątek i ja się również zgadzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cesar napisał:

Mamy 53 km do Strzalin. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Starym Osiecznie. Jeśli będzie trochę czasu zajedziemy na elektrownię wodną na Drawie (ale to już dla koneserów).

Cesar lejesz miód dla mojej duszy-"elektrownia"beer

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Oto fabularyzowany dokument z naszego zwiedzania "Góry Wisileczej" .Chciałem utrzymać film,  odrobinkę w klimacie "blair witch project" czy udało mis ię to oceńcie samii. Kilmat wzmacnia niebiański głos Lisy Gerard. Jest też nutka horroru. 

Życzę miłego odbioru! :)

 

http://www.cda.pl/video/1036951d6

linkt do sewisau CDA.pl

  • Like 7

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby durny youtube usunął muzykę? Co za wstrętny typ... Na szczęście oglądnąłem jeszcze z muzyką i był świetny klimat :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie informacje roszczeniowe, a całe 39 wyświetleń... Komuś się w du**e poprzewracało. Spróbuj znaleźć inną muzykę, bo teraz film stracił cały sens...

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ignisdei napisał:

Dokładnie Musiałem  je skasować ponieważ już wieczorem dostałem dwie informacje roszczeniowe...

Robert, z tymi roszczeniami na YOU TUBE jest tak, że jak zaakceptujesz pojawiające się reklamy to możesz zostawić sobie muzykę w tle. To jest tak zorganizowane, że wtedy z tych reklam kasa nie leci do twojej kieszeni tylko korzystają inni.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)