Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy już coś wiemy o przyszłorocznych zlotach ?,są jakieś propozycje co do terminu ?,podejmuje się ktoś organizacji ?

Może sie to wydać dziwne pytanie ale Ja osobiście muszę już teraz planować w firmie przyszłoroczne wyjazdy/wydatki  8)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

muszę już teraz planować w firmie przyszłoroczne wyjazdy/wydatki  8)

no fakt, wydatek na ufundowanie 16 calowego newtona jako nagrodę w konkursie trzeba przecież zaplanować wcześniej ;)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że Wiosenny zlot w Zatomiu przypadnie 22-25 marca 2012 (2 dzień nowiu)

Niniejszym rezerwuję tą datę UZNANIOWO na oficjalny zlot  dla  Forum Astronomicznego (jako pierwszy tzn, nikomu się nie wcinam ;)!)

A teraz co o tym myślicie? Tydzień przedtem (17.03) Księżyc wschodzi (o 03:42)

Nów Zach. księżyca: 21:59 -dzieci sobie popatrzą na sierpik!  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w kwestii formalnej. Czy nie lepiej byłoby zorganizować zlot w kwietniowym nowiu?  Jak pamietamy z zeszlego roku zima trzymala długo i nawet śnieg spadł w trakcie marcowego zlotu a i temperatury byly minusowe. Co o tym myślicie?

To moze wypowiedzcie się co do terminu zlotu. Ja osobiscie optuję za marcem!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Tomek. To okres gdzie jeszcze czuć na niebie ostatnie podrygi zimy, a prawie rozgościło się już  niebo wiosenne. Księżyc w nowiu da dzieciakom frajdę obserwacji.

No trzeba iść za ciosem -właśnie gadałem z panem Leszkiem i wstępnie zarezerwowałem już termin na 22-25-marzec. Jeśli uprzecie się na ten kwiecień -możemy zmienić oczywiście termin.

Oczywiście zlot będzie pewnie z patronatem Burmistrza..przyjedzie autobus z dzieciakami. Mile widziani sponsorzy nagród w konkursach, których banery umieścimy na ścianie na czas trwania zlotu!

Cóż starczy tylko zimę przetrzymać  ;)

ps. Myślę że to chyba największy zlot Polski północnej - i staje się powoli kultowy jak i to samo magiczne miejsce!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też doniesienia, że kuchnia Pani Krystyny znacznie się poprawiła. To już podobno zupełnie inny lokal z innym menu. Logistycznie znów przewiduję zlot 50 osobowy. A może i większy..forum rośnie i renoma miejsca także ...Chyba...nie damy rady zorganizować tego w Pyrlandii! Musimy mieć jadłodajnie w innym budynku!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości osób... Pamiętaj, że powyżej pewnej granicy może zatracić się klimat zlotu.

Wiem... wrzuciłem kij w mrowisko. Z jednej strony liczy się popularyzacja, ale z drugiej wspaniały klimat, na którym nam zależy.

Choć jest to TYLKO moja opinia :)

Co do kuchni... w takim razie przytyję 4 a nie tylko 3kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy rozgraniczyć dwie rzeczy:

Zlot towarzyski kilkadziesiąt osób, raczej znajomych, kameralny bezstresowy. To można zrobić zawsze, nie nagłaśniać zbytnio..zrobić coś we własnym gronie.

Druga sprawa to oficjalny zlot forum.

-Forum się rozrasta, wielu osobom odpowiada tutejszy niekomercyjny klimat (gramy czysto-zawsze)  i mogą się dzięki temu zintegrować z nami (astronomią)-  poważniej.

-Sponsorzy wolą większe zloty -więcej nagród, upominków, konkursów

- Wykreowaliśmy wspólnie alternatywę dla południa- Bieszczad.Ludzie północy też mają teraz swoje "Roztoki" i to z znacznie wyższym standardem!

-Forum aspiruje do pięcia się coraz wyżej: Userzy, rozpoznawalność,  przydatność, baza wiedzy..nie jesteśmy już przybudówką do tej czy tamtej społeczności innego forum.Ale realną alternatywą..czy dywersyfikacją astro-społeczności. Z powodzeniem wypełniamy pewną lukę, którą kiedyś reprezentowała inna społeczność! (wybaczcie nie będę komentował)  Zaczynamy istnieć jako niezależny twór. Należy więc dać jak największej ilości userom możliwość:

-poznania się

-zobaczenia sprzętu

-nauki obserwacji i astro-foto

-poczucia się częścią młodej jeszcze ale rosnącej astro-rodziny FA!

INTEGRACJA, PROMOCJA, ASTROPARTY PÓŁNOCNEJ POLSKI!

ps. A sami dla siebie możemy montować sobie zloty(spotkania kameralne)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy rozgraniczyć dwie rzeczy:

Zlot towarzyski kilkadziesiąt osób, raczej znajomych, kameralny bezstresowy. To można zrobić zawsze, nie nagłaśniać zbytnio..zrobić coś we własnym gronie.

Druga sprawa to oficjalny zlot forum.

-Forum się rozrasta, wielu osobom odpowiada tutejszy niekomercyjny klimat (gramy czysto-zawsze)  i mogą się dzięki temu zintegrować z nami (astronomią)-  poważniej.

-Sponsorzy wolą większe zloty -więcej nagród, upominków, konkursów

- Wykreowaliśmy wspólnie alternatywę dla południa- Bieszczad.Ludzie północy też mają teraz swoje "Roztoki" i to z znacznie wyższym standardem!

-Forum aspiruje do pięcia się coraz wyżej: Userzy, rozpoznawalność,  przydatność, baza wiedzy..nie jesteśmy już przybudówką do tej czy tamtej społeczności innego forum.Ale realną alternatywą..czy dywersyfikacją astro-społeczności. Z powodzeniem wypełniamy pewną lukę, którą kiedyś reprezentowała inna społeczność! (wybaczcie nie będę komentował)  Zaczynamy istnieć jako niezależny twór. Należy więc dać jak największej ilości userom możliwość:

-poznania się

-zobaczenia sprzętu

-nauki obserwacji i astro-foto

-poczucia się częścią młodej jeszcze ale rosnącej astro-rodziny FA!

INTEGRACJA, PROMOCJA, ASTROPARTY PÓŁNOCNEJ POLSKI!

ps. A sami dla siebie możemy montować sobie zloty(spotkania kameralne)

I tu masz w 100% rację trzeba zacząć patrzeć globalnie bo inaczej zrazimy do siebie innych.  8)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia Pani Krystyny? niekoniecznie dobry pomysł. Kuchnia w Pyrlandii naprawdę jest dużo lepsza. Myślę też, że 50 osób to już naprawdę sporo- i nie bardzo jest jak skoordynować taką ilość...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że Wiosenny zlot w Zatomiu przypadnie 22-25 marca 2012 (2 dzień nowiu)

Niniejszym rezerwuję tą datę UZNANIOWO na oficjalny zlot  dla  Forum Astronomicznego (jako pierwszy tzn, nikomu się nie wcinam ;)!)

Trochę się wcinasz. Ten termin podał Astromaniak już dawno temu, ale wywiązała się dyskusja i większość ludzi jest za kwietniem.

- Wykreowaliśmy wspólnie alternatywę dla południa- Bieszczad.Ludzie północy też mają teraz swoje "Roztoki" i to z znacznie wyższym standardem!

 

Jeśli bliskość sklepów to wyższy standard, to tak - wyższy jest w Zatomiu  ;D

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wcinasz. Ten termin podał Astromaniak już dawno temu, ale wywiązała się dyskusja i większość ludzi jest za kwietniem.

 

No nie nie wcinam sie JanuszP napisał wyraźnie to zdanie które uznałem za formę deklaracji:

Obecnie miejsca nie zamierzamy zmienić tylko dyskutujemy nad kwietniowym terminem która jak widzę chyba odpowiada większości

Czyli my robimy w  marcu!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy rozgraniczyć dwie rzeczy:

Zlot towarzyski kilkadziesiąt osób, raczej znajomych, kameralny bezstresowy. To można zrobić zawsze, nie nagłaśniać zbytnio..zrobić coś we własnym gronie.

Druga sprawa to oficjalny zlot forum.

-Forum się rozrasta, wielu osobom odpowiada tutejszy niekomercyjny klimat (gramy czysto-zawsze)  i mogą się dzięki temu zintegrować z nami (astronomią)-  poważniej.

-Sponsorzy wolą większe zloty -więcej nagród, upominków, konkursów

- Wykreowaliśmy wspólnie alternatywę dla południa- Bieszczad.Ludzie północy też mają teraz swoje "Roztoki" i to z znacznie wyższym standardem!

-Forum aspiruje do pięcia się coraz wyżej: Userzy, rozpoznawalność,  przydatność, baza wiedzy..nie jesteśmy już przybudówką do tej czy tamtej społeczności innego forum.Ale realną alternatywą..czy dywersyfikacją astro-społeczności. Z powodzeniem wypełniamy pewną lukę, którą kiedyś reprezentowała inna społeczność! (wybaczcie nie będę komentował)  Zaczynamy istnieć jako niezależny twór. Należy więc dać jak największej ilości userom możliwość:

-poznania się

-zobaczenia sprzętu

-nauki obserwacji i astro-foto

-poczucia się częścią młodej jeszcze ale rosnącej astro-rodziny FA!

INTEGRACJA, PROMOCJA, ASTROPARTY PÓŁNOCNEJ POLSKI!

ps. A sami dla siebie możemy montować sobie zloty(spotkania kameralne)

Ignis masz niezły talent oratorski! Spowodowałeś u mnie gęsią skórkę i wszystkie włosy na rekach na bacznośc mi stanęły :) Odczuwam nieodpartą chęć pojawienia się na tym zlocie. Mógłbym sie wiele od Was nauczyc. Choć astronomia kreci mnie od dziecka to astro przy teleskopie to narazie dla mnie krótki rozdział a astrofotografia na etapie raczkowania. Do Zatomia mam ok 250 km to niby dużo jak na ziemskie warunki ale w skali kosmicznej to tylko ok jednej tysięcznej sekundy świetlnej ;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za marcem

Najchętniej to bym się spotkał z Wami już w grudniu na kameralnym spotkaniu, gdyż znowu mam mase pytań do Aliena, Statka, Qbanosa i reszty kolegów oraz koleżanek. 

Dla mnie spotkania zatomskie są czymś wyjątkowym, czymś czego się nie zapomina...

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis masz niezły talent oratorski! Spowodowałeś u mnie gęsią skórkę i wszystkie włosy na rekach na bacznośc mi stanęły :) Odczuwam nieodpartą chęć pojawienia się na tym zlocie. Mógłbym sie wiele od Was nauczyc. Choć astronomia kreci mnie od dziecka to astro przy teleskopie to narazie dla mnie krótki rozdział a astrofotografia na etapie raczkowania. Do Zatomia mam ok 250 km to niby dużo jak na ziemskie warunki ale w skali kosmicznej to tylko ok jednej tysięcznej sekundy świetlnej ;)

;)

Nie no zapraszam 250 km to w skali np. Bieszczad pikuś a niebo podobne!

W większości mamy ok. 120-150 km do Zatomia  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też doniesienia, że kuchnia Pani Krystyny znacznie się poprawiła.

Znaczy że była do dupy. Kuchnia Pana Mirka się nie poprawiła, cały czas trzyma wysoki poziom. Trzeba się zastanowić nad wynajęciem jakiejś kwatery dla kucharza i jego córek wtedy koszty dojazdu będą niższe i jakoś przy przewidywanej liczbie 50 osób koszty kwatery się rozejdą po kościach.

Oczywiście można zrobić jedzenie na dwie raty, 25 osób spokojnie się pomieści na stołówce w pyrlandji.

Marzec chyba jest lepszym terminem ze względu na końcówkę nieba zimowego.

Czy 50 osób się pomieści w ośrodku? Czy śpimy po dwie osoby w jednym łóżku?  :)

I jeszcze jedno, mam projektować koszulki?

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuchni Leszek Pyra informował, że byliśmy pierwszą grupą tej jadłodajni - wszystko się zmieniło na lepsze każdy uczy się na własnych błędach  -teraz to podobno inne standardy. Ale oczywiście Wy decydujecie. Jeśli uznacie, że nie dacie drugiej szansy tamtej jadłodajni -nie wracamy do tematu!

Wiadomo, że Pyralandia pomieści max 45 osób, ale wynajęcie innych stancji nie stanowi najmniejszego problemu- teoretycznie możemy przenocować jeszcze raz tyle osób co pomieści Pyrlandia, już ostatnio (marzec) mieliśmy ok 20 miejsc rezerwowych poza ośrodkiem -nie było jednak konieczności ich użycia! Rotacja userów

Koszulki -jak najbardziej. Możemy też robić baner  zlotowy i identyfikatory ale to już wliczymy w koszty pobytu!

ps. Pewnie też będą opcje 2 i 3 dobowe!

edit:

Zmieniłem tytuł wątku, zaraz go przykleję...

Astro-partner oficjalnie potwierdził chęć zasponsorowania konkursu wiedzy astronomicznej nagrodami.  Zatem witamy pierwszego sponsora!

Oczywiście każdy może powiesić swój Baner na zlocie lub wystawić straganik lub sprzęt do testów ..warunek musi nas wspomóc  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kilka deklaracji uczestnictwa zatem otwieram oficjalną listę  wiosennego zlotu w Zatomiu 22-25 marca 2012r z  opcją 2 lub 3 dobową. Nie ustalamy na razie limitu osób. Nie znamy jeszcze też dokładnych kosztów. Szybsze zapisanie na tej liście gwarantuje jednak pobyt w samej Pyrlandii !

Piszemy nick oraz jeśli kogoś zabieramy ilość osób w nawiasie  wg zasady np. (+1osoba)

I Kopiujemy tą listę dalej!

1) Ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)