Skocz do zawartości

Hydrozagadka


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Jacek E. napisał:

Janku - a podobne katalogi... ta gwiazdka dobrze wróży, zaczynam się wciągać ?

https://kettlebellsworkouts.com/kettlebell-exercises/

http://www.wschodnia-sila.pl/2015/08/13/kettlebell-hardstyle-odc-4-swing/

 

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo napisał:

Oczywiście tak, ale o tym TGU pierwszy raz słyszę, a i wujek google miał kłopoty. Przyznaj się, że sam ten katalog opracowałeś :) Tutaj znalazłem te dziwaki http://aladin.u-strasbg.fr/simbad-thumbnails/thumbnails11691.html

Teraz możesz sam zadać zagadkę, albo zostawić ring wolny :) 

Czasami, jak siedzę po nocach i nie mam co robić, opracowuję sobie takie tam różne rzeczy... ;)
Tylko w Simbadzie podejrzanie wyglądają współrzędne - są bardzo ogólne, bez sekund; miejsce na które wskazują jest raczej puste. Podane rozmiary kątowe (6'x6') pasują do tej ciemnej chmury po prawej, można chyba domniemywać, że to o nią chodzi. Może Panas wie coś więcej.

"Teraz możesz sam zadać zagadkę, albo zostawić ring wolny" - tak to jest, jak się nie czyta regulaminu... :) Jeżeli to nie muszą być moje zdjęcia, to coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo napisał:

Oczywiście tak, ale o tym TGU pierwszy raz słyszę, a i wujek google miał kłopoty.

No i cała edukacja Obiektu Tygodnia poszła w ... :P TGU to skrótowiec od Tokyo Gakugei University. Pamiętasz TO?

A tu masz wyszukiwarkę katalogową: http://darkclouds.u-gakugei.ac.jp/DSS/download.html 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Panasmaras napisał:

No i cała edukacja Obiektu Tygodnia poszła w ... :P TGU to skrótowiec od Tokyo Gakugei University. Pamiętasz TO?

A tu masz wyszukiwarkę katalogową: http://darkclouds.u-gakugei.ac.jp/DSS/download.html 

Mogłem się domyślić, że gdzieś te trzy litery przemyciłeś. To było trzy lata temu ponad! Pewnie sam użyłeś google, żeby to znaleźć... :P 

1 godzinę temu, Newborn_Sailor B napisał:

(...) "Teraz możesz sam zadać zagadkę, albo zostawić ring wolny" - tak to jest, jak się nie czyta regulaminu... :) Jeżeli to nie muszą być moje zdjęcia, to coś wymyślę.

Jak ktoś nie fotografuje, to może jak najbardziej się posiłkować nie swoimi zdjęciami.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dość szybko wymyśliłam. Oto fragment jednego z moich ulubionych obiektów, nawet nie taki mały, w zasadzie cała mgławica jest rozległa. :) 

fragm.jpg.8b11060d0a0c197e1eeb16aaf5422a80.jpg

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2017 o 19:46, jolo napisał:

No to znowu hydro:

hydrozagadka.jpg.00c45bfcbffd33ed18cedb9f77543520.jpg

Na razie pozostawię ring wolny, ale jeszcze odpowiem na nierozwiązaną zagadkę Jolo - to powyżej to Sh2 104 / DWB 14 w konstelacji Łabędzia (SIMBAD pod numerem Sh2 104 wskazuje na jakąś czarną chmurę obok M 29, dlatego dodałem oznaczenie z katalogu DWB).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poszukiwacz15 napisał:

Wiem! Zdjęcie przedstawia wnętrze Krateru Albategnius, w lewym dolnym rogu jest Krater Klein. Nie mam pojęcia czy ta góra w środkowej części zdjęcia ma jakąś nazwę:))

Brawo TY - dokładnie tak :) Tworek był centralnie dla zmyłki :)

577487282_BrawoTy.thumb.jpg.45bffe16f6ee783d71aa5aacbc048556.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)