Skocz do zawartości

Hydrozagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sosna napisał:

Ja już wiem ale nie powiem 😉

Powiedz powiedz, fajnie jak ktoś jeszcze dołączy się do zabawy, ja teraz nawet nie planowałam odpowiadać, żeby zaangażować więcej osób i by nie było takiego "odbijania między sobą piłeczki", jak to kiedyś Wessel ujął, a Ciebie jeszcze w tym wątku nie widziałam. 🙂

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Właśnie podejrzewałam, że to fragment pana zdjęcia, od początku szukałam po galerii i nie mogłam trafić. Ale teraz poszperałam na forum i mam   Sh 2-264 

Brawo Ty, teraz Twoja kolej  Z nagrodą jakoś się dogadamy....  A to crop na Czarodzieja z mojego podwórka - 6h wodoru.

SH2-54 w okolicy M16 (Orzeł)

Dodane obrazy

Ok, niech będzie również jako uwaga dla dodających foty do tego konkursu na przyszłość - odpowiedź można odczytać z exif zdjęcia. Chwila z google i już mamy rozwiązanie - sprawdź i daj znać jak poszło 😉

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, sosna napisał:

Ok, niech będzie również jako uwaga dla dodających foty do tego konkursu na przyszłość - odpowiedź można odczytać z exif zdjęcia. Chwila z google i już mamy rozwiązanie - sprawdź i daj znać jak poszło 😉

Niby można, ale po co psuć sobie zabawę? Nie o to chyba w tym chodzi. 😉 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jasne że nie, stąd też nie podałem rozwiązania. Natomiast wiedza o tym że zdjęcie to nie tylko obraz ale również metadane może przydać się w różnych sytuacjach.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

To co, dać inną zagadkę? Mam jeszcze kilka. Chyba że ktoś uczciwie chce zgadnąć, co to za mgławica była:) Wydawało mi się, że podpowiedzi mocno już naprowadzają, ale miałem dać jeszcze jedną, więc daję: obiekt należy do gwiazdozbioru okołobiegunowego.

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek. Sprawdziłem, że moja propozycja nie była już prezentowana w tym konkursie. Wracamy do źródeł, czyli zdjęcie wykonane w Ha.

Ponieważ sam nie zajmuję się astrofoto wybrałem fragment zdjęcia, które było prezentowane na tym forum. Przyznaję, że nie pytałem o pozwolenie na użycie, ale dzięki temu kolega będzie mógł brać udział w konkursie. 🙂 

Zaczynamy od fragmentu 600x600 i każdego dnia będę zwiększał wysokość i szerokość o 100px. Mam też kilka pomysłów na podpowiedzi.

600_600.png.aa20f27ff9d2713e701f6059e1652b76.png

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Ciekawska napisał:

To ja chyba wiem - Głowa Małpy (NGC 2174)

Zgadza się. Myślałem, że przez kilka dni będę dodawał po kawałku nowe fragmenty zanim ktoś zgadnie. Nie mam pojęcia jak z takiego skrawka dałaś radę...

Godzinę temu, Ciekawska napisał:

a zdjęcie pochodzi z tego wątku kolegi @tadeopulous:

Zdjęcie pochodzi z innego wątku:

Twoja kolej Olu!

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, pmochocki napisał:

Nie mam pojęcia jak z takiego skrawka dałaś radę...

Magiczne zdolności studenta - wszystko jest lepsze od nauki na kolokwium, więc jakoś to znalazłam. 😋 A tak na serio to szukałam po zdjęciach na Forum (wg Twojej podpowiedzi) i właśnie Głowa Małpy zwróciła moją uwagę - obróciłam, przybliżyłam i okazało się, że to to.

To ode mnie takie coś, obiekt wydaje mi się mało popularny w Polsce, a jest widoczny z naszej półkuli:

zagadka.jpg.cd1c7494b362da2260eb1d2c404d2101.jpg

• Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi