Skocz do zawartości
lukost

Okulary TS 100* FOV

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.astroshop.pl/akcesoria-do-teleskopow/okulary/15_10/m,Teleskop-Service/a,Zubehoer.Allgemein.Serie=100°+Ultra-Series

Ktoś wie może, koło czego one stały i z czym się to je? Tak się rozglądam za nowymi okularkami do newtona 300/1500 i się na nie napatoczyłem. Pod jakimiś innymi brandami toto występuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym Ci polecił Lunty 100*. Mam 9mm i bardzo je lubię. Cena chyba zbliżona. Te TS to może klon tego samego ale tego nie wiem. SW Myriad to inny brand tych Luntów. Gdzieś na CN było ich porównanie z Ethosami i wniosek był taki ze w nocy ciężko je odróżnić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SW Myriad też biorę pod uwagę. A swoją drogą - jaką światłosiłę mają obiektywy Twojej lornety?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj wychodzą po 500 zł z małym hakiem, bo druga sztuka jest gratis.  Nie zamierzam wydawać jakiejś dużej kasy. ES-y odpadają (ech, ten ER3:)), LWV też mnie nie przekonują  - choć trza przyznać, że korekcja pola jest w nich naprawdę niezła. Nowe Morpheusy od Baadera to z kolei wrażliwość na osiowe paczanie i dupiana muszla oczna.

Generalnie, lubię testować astrograty, nawet jeśli czasem przypomina to wpychanie paluchów między futrynę a drzwi. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 17.09.2016 o 16:47, adam_bie napisał:

Ja bym Ci polecił Lunty 100*. Mam 9mm i bardzo je lubię. Cena chyba zbliżona. Te TS to może klon tego samego ale tego nie wiem. SW Myriad to inny brand tych Luntów. Gdzieś na CN było ich porównanie z Ethosami i wniosek był taki ze w nocy ciężko je odróżnić :)

Odkopuję temat. Skorzystałem z rady, poczytalem recenzje na zachodnich forach i zdecydowałem się na zakup okularu 20 mm z tej serii, brandowanego przez William Optics. Cena w Teleskopy.pl była więcej niż zachęcająca, a uczucie, że kupiłem ostatni egzemplarz - hmm, raczej miłe. ;) Nie mogę się już doczekać wyjazdu pod ciemne niebo i pierwszego światła w Taurusie 300/1500 i GSO 200/800. W stosownym czasie skrobnę pewnie kilka słów na jego temat. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To faktycznie jest niezły okular. Zaliczył dziś pierwsze światło pod lekko spaskudzonym przez cirrus i lp niebie; hmm, nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Jeśli chodzi o korekcję wad własnych w szybkim newtonie f/4, to jest to poziom ES-a w wersji stustopniowej (mam na stanie 14 mm z tej serii). A tym ESom blisko przeca do Ethosa, oj, blisko... Za taką cenę (ok. 1000 zł) nic, tylko brać i cieszyć się teleskopowymi obrazami w lornetkowym polu widzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta