Skocz do zawartości

Meade LXD75 czy warto zakupić?


tokarool

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą do was o doradzenie w zakupie teleskopu. Zawsze interesował mnie nasz wszechswiat, teraz mam okazje zakupić wyzej wymieniony teleskop niby okazyjna cena (jaka to jest okazyjna cena jak na ten teleskop waszym zdaniem?) dokładnie nie wiem która to wersja tak czy inaczej starałem sie znaleść jakiekolwiek informacje czym one sie różnią jednak bezskutecznie, czy ktoś z tego forum jest w stanie udzielić informacji czym się różnią? Fotografuje już od dłuższego czsu więc z chęcią spróbuje swoich sił w astrofotografi.

Co musiał bym dokupić do tego teleskopu (nie posiada dodatkowych akcesorii). Generalnie czy jest to dobry teleskop? Sory za może glupie pytania ale w tym temacie jestem calkowicie zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam montaż LXD75 bo takowowy posiadam - osobiście jestem z niego zadowolony. Jest to stabilna konstrukcja oparta na 2" chromowanych nogach statywu. Wyposazony w system GO TO pozwoli Ci na wyszukiwanie obiektow i śledzenie ich zgodnie z "ruchem" gwiazd i planet. Posiadam do swojego montazu tube Bresser Messier 8" wiec nie wiem jakie ostatecznie obraz daje tuba Meade. Ważne jest aby cała konstrukcja została dobrze wywazona ponieważ tylko wtedy gwarantuję to stabilną i płynną pracę całego systemu. Jedyny mankament, który czasem może sie przytrafić to przy dużej wilgoci lub mrozie - wyłączenie się urządzenia. Trzeba wtedy od nowa wszystko ustawiać. Do zasilania montażu polecam akumulator żelowy, który sprawdza sie w 100% i spokojnie wystarcza na kilkugodzinne obserwacje przy najbardziej ekstremalnych warunkach.

http://allegro.pl/wielofunkcyjny-akumulator-zelowy-12-v-turystyczny-i1958134702.html

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do was o doradzenie w zakupie teleskopu. Zawsze interesował mnie nasz wszechswiat, teraz mam okazje zakupić wyzej wymieniony teleskop niby okazyjna cena (jaka to jest okazyjna cena jak na ten teleskop waszym zdaniem?) dokładnie nie wiem która to wersja tak czy inaczej starałem sie znaleść jakiekolwiek informacje czym one sie różnią jednak bezskutecznie, czy ktoś z tego forum jest w stanie udzielić informacji czym się różnią? Fotografuje już od dłuższego czsu więc z chęcią spróbuje swoich sił w astrofotografi.

Co musiał bym dokupić do tego teleskopu (nie posiada dodatkowych akcesorii). Generalnie czy jest to dobry teleskop? Sory za może glupie pytania ale w tym temacie jestem calkowicie zielony...

Udeż do statka z forum robi na tym montażu niezłe fotki tylko maks to sw150/750 na ten montaz. Ten teleskop na zdjęciu do astrofoto na tym montażu jest za ciężki i całość trzęsie sie jak galareta.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obserwacji wizualnych tak jak napisał Thomas ten montaż jest całkiem OK ale do astrofoto moim zdaniem ma za duże luzy.

Ja nauczyłem się panowac nad tymi luzami ale gdyby były mniejsze to efekty mogły by być ciekawsze.

Czy warto go kupic zależy od tego jak okazyjna jest cena. W każdym razie w porównaniu do HEQ5 którego można w sklepie kupić w podobnej cenie, LXD-75 wypada gorzej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj wlasnie na was liczylem z okresleniem ceny na tyle dobrze mam ze mam zaproponowac cene i najprawdopodobniej na tym sie ostanie. tylko jaka to cena zeby sprzedajacy i kupujacy byl zadowolony? druga rzecz o ktorej zapomnialem wspomniec na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie uzywanego sprzetu? Dodam ze nie posiadam ZADNEJ wiedzy odnosnie teleskopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest do kupienia nowy taki sam zestaw http://www.astrozakupy.pl/product/Teleskop-Meade-LXD-75-SN-6-GoTo/?id=115, cena jest podana.

Do obserwacji wizualnych ten teleskop ma małą apreturę i będzie dość słaby ale  do astrofotografii chyba może być całkiem dobry (piszę chyba bo nie miałem okazji używać czy testować tego sprzętu). Tu jest recenzja tego teleskopu http://www.cloudynights.com/documents/meadesct2.pdf.

Z kolei montaż do wizuala będzie dobry, gorzej przy astrofotografii, będzie taki sobie (luzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa roznice po miedzy modelami LXD 75 SN a LXD 75 N, bo cena jest znaczna. Teleskop ma jakies 3 lata.

SN to sktót od Schmidta Newtona czyli jest to teleskop systemu Newtona z dołożoną płytą korekcyjną Schmita za co karzą sobie słono dopłacić.

Ps.wspomniałeś coś o okazji tzn. za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 lat później...

Filtry to po prostu szkła filtrujące . mają różne kolory zależnie od tego do jakiej obserwacji ma być użyty. Gwiazdy ,planety czy księżyc.

Barlow to nakładka powiększająca 2x lub 3x . Go to to system prowadzenia teleskopu za pomocą wbudowanego w pilota komputera obliczeniowego. Trzeba wpisać w menu datę godzinę dokładną co do minuty a nawet sekundy  . miejsce skąd się będzie obserwować itp.Oczywiście teleskop trzeba wypoziomować i ustawić najpierw chyba na północ itp.  Trochę jest z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)