Skocz do zawartości

Polskie blogi astronomiczne


Rekomendowane odpowiedzi

I Aliena7101 http://astronomiaamatorska.blogspot.com/

Ma również Mariusz ,,Rudy" ale za diabła nie mogę odszukać  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stary temat troszkę się odświeżył. Igniś , może przy chwili czasu zebrał byś wszystkie linki blogów/stron i zrobił z tego listę. Było by przejrzyście.

Mariusz - ładnie poszedłeś z rozwinięciem bloga w tak krótkim czasie. Szacun.

Byś ostrzegł, że blog ma muzykę w tle  :P. Zwłaszcza, że odpaliłem w środku nocy na podkręconych głośnikach  ;D

He he... Nie pomyślałem. Ale utworek (według mnie) fajny.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma również Mariusz ,,Rudy" ale za diabła nie mogę odszukać  ???

link do bloga Mariusza jpatka wstawił post wcześniej.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ,,Blogowcy" mogli by mieć odnośnik w stopce  ;)

Mariusze mi się pomyliły  ;)  (bez wchodzenia) - dzięki  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam blog Mariusza i jestem pod wrażeniem tępa w jakim blog się rozrasta. A Mariusz pisze fajnie, dzisiaj na WOSie tak się nudziłem że przez telefon wszedłem i czytałem relację z Opozycji Jowisza :) Oby tak dalej!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Aliena7101 http://astronomiaamatorska.blogspot.com/

Ma również Mariusz ,,Rudy" ale za diabła nie mogę odszukać  ???

Tak Jacku założyłem bloga ale chciałem go najpierw nieco rozkrecic a dopiero potem zareklamować na forum, ale skoro już poszło to super:) Teraz oficjalnie zapraszam http://mrudy1212.blogspot.com/
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam blog Mariusza i jestem pod wrażeniem tępa w jakim blog się rozrasta. A Mariusz pisze fajnie, dzisiaj na WOSie tak się nudziłem że przez telefon wszedłem i czytałem relację z Opozycji Jowisza :) Oby tak dalej!

Hahaha :) to dobre Filip! Niezły gigant jesteś ;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jacku założyłem bloga ale chciałem go najpierw nieco rozkrecic a dopiero potem zareklamować na forum, ale skoro już poszło to super:) Teraz oficjalnie zapraszam http://mrudy1212.blogspot.com/

Mariusz- naprawdę Fajoski!!

Kurde same blogery na FA  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: "Największa zbrodnia to nie palenie książek ale ich nie czytanie". Podobnie jest ze stronami internetowymi w tym blogami. Rudy to płodny astroamator, jest więc szansa, że wytrwa w prowadzeniu serwisu, o ile Google nie zawiesi usługi. Ale wielu się przekonało, że po krótkim czasie euforii przychodzi codzienna szara robota ze stroną i zaczynają się problemy ... z naszym zapałem. A pozostają nie zawsze najlepsze zasoby, by w końcu kto inny przejął pałeczkę od nas i robił od nowa to co powinno być kontynuowane.

Zadanie nie jest trudne techniczne w dniu dzisiejszym. Oby się jednak wszystkim udało, bo to świetne zasoby informacji i praktyki dla każdego.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na blogu nie będę pisał tutoriali, czy opisywał wydarzeń ze świata astronomii. Dlaczego? Bo to zostało już napisane. I tu szacun dla Aliena, którego blog to kopalnia wiedzy!!!  Bloga założyłem po to, ażeby pokazać znajomym w co i czym się bawię.  :) Ktoś kto w astronomii siedzi już jakiś czas i jego astro-wiedza jest na trochę wyższym poziomie niż przeciętnego Kowalskiego raczej nie znajdzie tam nic ciekawego. Tym co napisałem raczej nie zareklamuje mojej stronki no ale taka jest prawda... Co tam.  ;)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, moge sie tylko podpisac pod twoja wypowiedzia :-). W moím przypadku jest bardzo podobnie. Swoje astro zdjecia zawsze zamieszczalem na Naszej Klasie, ewentualnie opisy obserwacji wysylalem znajomym ktorzy mnie o to prosili. Od jakiegos czasu kilka osob "meczylo" mnie abym w koncu zalozyl jakas swoja strone poswiecona mojej pasji. Brat, ktory zawodowo projektuje strony internetowe "zagrozil" ze sam mi zalozy bloga i bedzie umieszczal na nim moje zdjecia i opisy, ktore i do niego wysylalem :-). Tak wiec moj blog ma podobny charakter co blog Szymona. 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz fajnego brata Mariuszu, mój brat nie umie zrobić strony internetowej ja też się nie znam na tym, w sumie nie na wszystkim się muszę znać prawda? Dlatego nie mam ani bloga a o stronie internetowej ani mowy, w sumie to dobrze, bo mam czas na inne sprawy jak siedzieć przed komputerem non stop. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie pozostaje mi nic innego tylko pisać. Na pewno będą zdjęcia, tutoriale itp wszystko w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia. Moje motto blog ma służyć czytelnikom a nie mnie i być zrozumiały dla szarego Kowalskiego bez zbędnych opisów naukowych  8), mam nadzieję że jest zrozumiały.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien -jesteśmy kumplami i może to ktoś potraktować jako ,,kumoterstwo" jednak wypowiem się.

Bardzo zrozumiały jest Twój blog dla ,,przeciętnego Kowalskiego".

Mądrze skonstruowany i podzielony tematycznie. Każdy kto chce przejść z tzw. ,,wizuala" na ,,astrofoto" po wnikliwym przestudiowaniu odszuka ścieżkę do celu jaki sobie założył - do pierwszej fotki ciała US czy obiektu DSO.

Piszę to za siebie i w imieniu tych, którym na różnych forach wskazywałem linki Twojego blogu i którzy mi za to wskazanie dziękowali (czyli potwierdzają moją wypowiedź). Ja skorzystałem do tej pory z niego WIELE.

Tak trzymaj i nic nie zmieniaj - O  8) - mogłem podziękować przy świadkach  :)

Przy okazji - wspomnę też nie o blogu, lecz stronie Kolegi Piotra - Rikiem zwanego na forach - jest stroną godną naśladowania  8)

Ciągle uaktualniana - opatrzona dokładnymi wyjaśnieniami i fotkami - no i natychmiastowa pomoc Rika w razie pytań na PW

Również należą się Mu słowa UZNANIA za ogrom pracy w jej tworzeniu  :)  http://www.nauka.rk.edu.pl/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Widzę, że dyskusje rozgorzały.

A co mi tam!  8)

W takim razie i ja zareklamuje swoją stronkę, która jakby nie patrzeć jest prowadzona w formie blogu. :)

Mowa oczywiście o stronie SOK http://www.sok-ptma.astronomia.pl/

Od niedawna można śledzić Sekcje Obserwatorów Komet na Twitterze: https://twitter.com/SOK_PTMA

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapraszam na małe podsumowanie takie tyci  ;), do czytania nowych tematów i na kolejny rok 2013 z blogiem. Wprowadziłem małe zmiany wizualne ;) http://astronomiaamatorska.blogspot.com/

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawy blog, mam nadzieję, ze będzie żył  :)

Proponuję Ci umieścić na nim motto, które mniej więcej pamiętam z początku lat siedemdziesiątych jako motto z trylogii SF Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki (Zagubiona Przyszłość, Proxima i Kosmiczni Bracia), które mniej więcej brzmiało tak:

,, Twierdzenie, że jesteśmy sami we wszechświecie jest  równie absurdalne jak pogląd, że na całym obsianym polu pszenicy może wyrosnąć tylko jeden kłos "  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze ja wcisnę swoje 3 grosze  :) . Gdyby nie Mariusz pewnie nigdy bym nie wpadł na taki pomysł . Podziwiałem ( i dalej podziwiam) zaawansowany blog Zdzisia i myślałem że żeby mieć taki blog trzeba mieć swoją domenę czy coś takiego. Okazało się że nie jest aż tak źle. Blog którego sobie zrobiłem jest dziennikiem moich poczynań bo w zasadzie wszystko co robiłem i zapisywałem na dysku z czasem po zmianie kompa czy formacie bezpowrotnie uciekało. Opisy będę pisał, być może nie są to jakieś wartościowe notatki dla zaawansowanych ale ktoś kto nie jest w temacie może zahaczyć o moje doświadczenie. Co by nie było zerknięcie na stronkę nic nie kosztuje tak że  dziękuję wszystkim za pomoc oraz zapraszam. :)

http://pmamot.blogspot.com/

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy blog, mam nadzieję, ze będzie żył  :)

Proponuję Ci umieścić na nim motto, które mniej więcej pamiętam z początku lat siedemdziesiątych jako motto z trylogii SF Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki (Zagubiona Przyszłość, Proxima i Kosmiczni Bracia), które mniej więcej brzmiało tak:

,, Twierdzenie, że jesteśmy sami we wszechświecie jest  równie absurdalne jak pogląd, że na całym obsianym polu pszenicy może wyrosnąć tylko jeden kłos "  8)

Dziękuję :) Pomysł z mottem wykorzystałem jak najbardziej, a mianowicie chodzi tutaj o motto pewnego starożytnego greckiego filozofa:

Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest równie absurdalne jak przekonanie , iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko.

Metrodor, filozof grecki z IV wieku p.n.e.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie bloga,

pozdrawiam

2z6v5tz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum choć jako gość zaglądałem tu parę razy. Obiecuję poprawę ;)

Od jakiegoś czasu chodziła za mną idea stworzenia serwisu astronomicznego poświęconego przede wszystkim gromadzeniu i udostępnianiu wiedzy odnośnie obiektów głębokiego nieba. W dalszym planie będzie rozwój serwisu z dodaniem opisów obiektów układu słonecznego i misji kosmicznych.

Będę starał się również w miarę możliwości tłumaczyć przynajmniej część newsów z portali anglojęzycznych.

www.astronews.cba.pl

Będę wdzięczny za opinię i konstruktywną krytykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)