Skocz do zawartości

Ankieta do kalendarza FA 2017


Jacek E.

Fazy Munia  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który wzór faz Księżyca wybierasz ?

    • 1. A Stara wersja
      11
    • 2. B Nowa wersja
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy wybór - jakie fazy Munia maja być w kalendarzu na 2017r.

A - Tradycyjny, B Nowy.  Głosujemy do jutra do 22:00

 

Wersję A czyli taką jak była do tej pory

wersja A.jpg

Wersję B, w której będą dwa kalendaria.

B Kal 2017.jpg

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarWo napisał:

Wersja A, bo w wersji B jest tylko jedno zdjęcie. Jak dla mnie to fajna była by wersja A gdyby zamiast konturów Muńka były miniaturki z drugiej wersji.

 

Myślę identycznie. Jakby można było tak zrobić, to byłoby perfect. Co na to redagujący kalendarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarWo napisał:

Wersja A, bo w wersji B jest tylko jedno zdjęcie.

Dwa - przyjrzyj się - jest jeszcze przykładowy Munio. To jest tylko strona poglądowa - jaki typ faz powinien być.
Na stronie projektu B będzie 1 duże zdjęcie i co najmniej 1 małe oba z podpisami autorów. A fazy Munia są czytelniejsze.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarWo napisał:

Wersja A, bo w wersji B jest tylko jedno zdjęcie. Jak dla mnie to fajna była by wersja A gdyby zamiast konturów Muńka były miniaturki z drugiej wersji.

Popieram wypowiedź Marcina (też zagłosowałem na wersję "A") ale fajnie by było mieć takie miniaturki.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Anva napisał:

 ale fajnie by było mieć takie miniaturki.

No dokładnie - są inne niż dotychczas i bardzo czytelne, będą też troszkę mniejsze - dlatego agituję za wersją B :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja "B" jest bardziej czytelna i bardziej akceptowalna, przez co oczywiście wybieram wersję B

  • Like 2

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Ja podobnie jak Marcin - za wersją A z miniaturkami jak z drugiej wersji. W wersji B księżycowy kalendarzyk wg mnie zajmuje za dużo miejsca :) 

Będzie mniejszy to tak aby go było widać.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sferoida napisał:

. Na razie głosuję na A, choć wizualnie przypada mi do gustu B.

To zmień opcje głosowania na B

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wersji B. Rozumiem, że docelowo układ położenia dni tygodnia przy fazach Księżyca będzie dopasowany do układu dni kalendarza. Bardzo podoba mi się ta wersja. Kluczowy parametr jakim jest faza Księżyca (przynajmniej dla mnie) jest doskonale czytelny

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Esku1RES napisał:

Odnośnie wersji B. Rozumiem, że docelowo układ położenia dni tygodnia przy fazach Księżyca będzie dopasowany do układu dni kalendarza. Bardzo podoba mi się ta wersja. Kluczowy parametr jakim jest faza Księżyca (przynajmniej dla mnie) jest doskonale czytelny

Oczywiście - będzie dopasowane  wszystko i inne składniki dograne dograne, tak właśnie o tę czytelność mi chodziło wersja na dole wygląda w dotychczasowych jak zgrabny ozdobnik.... :)
Zmniejszyłem kalendarium Munia w pierwszym poście.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zagłosowałem na wersję "A". Po zmianie na wygląd miniaturek zgłoszonych przez Marcina zmieniam na wersję "B"

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem - czy nie dałoby się zmieścić tych faz księżyca przy dniach w kalendarzu? Byłoby zaoszczędzenie miejsca na karcie i wówczas można by coś jeszcze w tym miejscu coś umieścić. Co wy na to? 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fobek napisał:

Tak sobie pomyślałem - czy nie dałoby się zmieścić tych faz księżyca przy dniach w kalendarzu? Byłoby zaoszczędzenie miejsca na karcie i wówczas można by coś jeszcze w tym miejscu coś umieścić. Co wy na to? 

Może jeszcze tłoczenie tam gdzie pełnia i pozłotko tam gdzie nów.

Ja wiem że każdy ma swoją wizję kalendarza, ale zlitujcie się z tymi indywidualnymi pomysłami.

Ankieta miała wyjaśnić która wersja faz Księżyca będzie Wam odpowiadać (szczerze...nie mogłem dogadać się w tej kwestii z synem, który składa kalendarz w całość) nie maiła jednak na celu rewolucji w projekcie.

Przykro mi ale nie jestem w stanie zrealizować wszystkich indywidualnych wizji.

  • Like 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek2 napisał:

Ankieta miała wyjaśnić która wersja faz Księżyca będzie Wam odpowiadać (szczerze...nie mogłem dogadać się w tej kwestii z synem, który składa kalendarz w całość)

I tak Panie Jacku się stanie :)A lub B wybierzemy i powstanie z Panów pomocą wiekopomne dzieło :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)