Skocz do zawartości

Rośliny owadożerne


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, szdom1 napisał:

Zeszłoroczny prezent od Jacka rośnie jak na drożdżach. A raczej rosną bo rosiczki są już dwie. ?

Na fotce może niezbyt wyraźnie widać ale wykiełkowała na 30cm

No bardzo mnie to cieszy - szczerze oddane :) 
Szymek - wiem, że to atrakcja, kwitną a kwiat idzie jak strzała ku gwiazdom, ale posłuchaj i ewentualnie przeczytaj w Necie - obetnij te kwiaty najniżej jak można i najszybciej jak można.
To co widzisz to już max, po jednym kwiatki kiścia będą się rozwijały co dzień następny i to wszystko. A roślinkę zubożą niesamowicie!
Wytnij to i pozwól jej rosnąć latem bez dodatkowego obciążenia jakim są kwiaty.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady zawsze mile widziane. Nie wiedziałem, ze tak się powinno robić. Zajmę się tym chociaż jak sam piszesz otwierające się codziennie kolejne kwiatki robią piorunujące wrażenie.

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szdom1 napisał:

Dobre rady zawsze mile widziane. Nie wiedziałem, ze tak się powinno robić. Zajmę się tym chociaż jak sam piszesz otwierające się codziennie kolejne kwiatki robią piorunujące wrażenie.

pzdr.

Obetnij, włóż do małego flakonika demineralizowanej i ,,będą żyły" - będą dalej kwitły a roślina odetchnie i wynagrodzi Ci nowymi liśćmi  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Hagen napisał:

Żeby tylko te biedne rosiczki nie wkurzyły się pewnej nocy i Was nie pożarły!

depositphotos_101975998-stock-illustrati

  • Haha 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DarX86 napisał:

Kapturnica ładnie w tym roku mi się rozrosła :) 32 dorosłe kapturki, trzy już do wycinki będą ale za to 6 nowych rośnie :))

Cholerka - coraz bardziej mnie do siebie przekonuje... Chyba zainwestuję w te kapturki :)
Dolewasz im wodę do środka?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacek E. napisał:

Cholerka - coraz bardziej mnie do siebie przekonuje... Chyba zainwestuję w te kapturki :)
Dolewasz im wodę do środka?

Nie Jacku, nie potrzeba dolewać wody. Z tego co się orientuję tylko jedna odmiana tego wymaga ale ona ma inaczej skonstruowane kielichy (przystosowane do łapania deszczówki) tylko przy tej odmianie zalecane jest dolewanie wody. A tak to kapturnice same wytwarzają soki trawienne jak już coś się złapie :) 
Wszystkim kobitkom się podoba, ostatnio nawet Ciocia była i też mówiła że jej się podoba ten kwiatek. Dlatego jak widać po lewej na zdj, w tym roku kupiłem drugą by mieć dwie na parapecie skoro żona akceptuje :)) Liczę że w przyszłym roku bardziej się zrównają, póki co nowa, to mizerotka w porównaniu z tą na zdj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Uwaga uwaga rozpoczynam "żebry"! Gdybyś ktoś na zlot zabrał sadzonki rosiczki lub muchołówki albo jedno i drugie to ja chętnie je przytule:) w dobry czas się temat uaktualnił, bo właśnie zacząłem czytać o tych roślinach i temat mnie zainteresował :)

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.08.2018 o 06:37, Hagen napisał:

Nie boicie się wtykać paluchów miedzy te zarłoczne roślinki? Nigdy nic nie wiadomo!:))

Sorry za lekki offtop ale w temacie roslin miesozernych nie moglem sie powstrzymac.

Pamietacie taki czeski film "Adela jeszcze nie jadła kolacji" ? :)

 

MV5BZjY0NmM5MWQtZDAwNC00ODkxLTlhNTgtNWE4

 

 

b62b8dad16c62cf24587656ad958.1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja muchołówka zakupiona jakiś miesiąc temu chyba jeszcze nie jest gotowa na pokarm. Niby mucha zostaje uwięziona w "paszczy" ale jakoś nie zostaje strawiona. Na następny dzień paszczka się otwiera i ta mucha sobie tam tak dynda w niej. Nie wiem co myśleć, może to walory dekoracyjne tylko i wyłącznie...albo skubaną cieszy taki mord dla mordu samego. Macie podobne przypadki? Kwiatek psychopatek? 

Delta Optical GSO 10`` na montażu Dobsona.

Pozdrawiam i nocnego nieba życzę wszystkim czystego jak łza i czarnego jak dusza urzędników ze skarbówki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)