Skocz do zawartości

Spieszmy się kupować książki, tak szybko odchodzą


Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło się Wam odkładać zakup książki na tyle długo, by w którymś momencie przekonać się, że w międzyczasie zdążyła wygasnąć licencja?
Cóż, przerabiałem to nie raz i nie dwa razy, dzięki czemu zwykle zostawała mi albo opcja kupowania na Allegro (kilka razy w dość chorej cenie) albo druk na żądanie, niestety nie zawsze dostępny.
Wychodzi na to, że najlepiej kupować na bieżąco, ale i to nie zawsze się udaje.

Jeśli macie podobne dylematy, dostałem właśnie wskazówkę z Wydawnictwa Prószyński, jak działać: otóż licencje najczęściej są pięcioletnie, zatem - spieszmy się kupować książki z 2011.
Pierwsza do wygaśnięcia jest "Lekkość bytu" Franka Wilczka. Nie czytałem jeszcze, ale recenzje ma bardzo dobre. 

LEKKOSC_BYTU.jpg

Książka wciąż jest dostępna na stronie wydawnictwa (druk na żądanie), na Allegro w tym momencie jest dostępny znacznie droższy egzemplarz (jeden). Wciąż dostępny jest ebook - i jego brak odczujemy najszybciej.

Wkrótce postaram się dodać spis książek, których licencja wygaśnie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne książki Prószyńskiego, których licencja wygaśnie w tym roku:


Sean Carroll - Stąd do wieczności i z powrotem. Poszukiwanie ostatecznej teorii czasu.

Stad.do.wiecznosci.jpg

 

Dwie książki Leonarda Susskinda: Bitwa o czarne dziury oraz Kosmiczny krajobraz. Dalej niż teoria strun.

Bitwa.o.czarne.dziury.jpg 

Kosmiczny.krajobraz.jpg

 

Lisa Randall - Ukryte wymiary Wszechświata.

Ukryte_wymiary_wszechswiata.jpg

Przy okazji - dziś premiera polskiego wydania książki "Ciemna materia i dinozaury". Tytuł cokolwiek dziwny, ale książka może być ciekawa (choć obstawiam zabawę spekulacjami naukowymi).

Dwie ostatnie pozycje, do jakich się dokopałem to "Cykle czasu. Nowy niezwykły obraz Wszechświata" Rogera Penrose'a oraz "Fizyka przyszłości" Michio Kaku.

Cykle.czasu.jpg 

 fizyka.przyszlosci.jpg


Zdążyłem już uzupełnić biblioteczkę o Carrolla, ale jeśli któraś z pozostałych książek jest szczególnie warta polecenia, dajcie znać. Dużo dobrych recenzji zbierają obie książki Susskinda (szczególnie "Bitwa o czarne dziury") - jeśli możecie to potwierdzić swoją opinią, będę wdzięczny.
Na marginesie - niedawno z okazji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie były dwie dobre promocje na ebooki Prószyńskiego. Obecnie jest dostępna jeszcze jedna, ale tylko do końca dzisiejszego dnia. Gdyby ktoś był zainteresowany - KLIKAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)