Skocz do zawartości

QSI690wsg-8 i dwa w jednym


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.04.2017 o 17:29, Naski napisał:

Po dłuższym czasie, udało się skończyć Ic410 w HST  * wszystkie 3 wynikowe fotografie mi się podobają ... jeżeli ktoś znajdzie coś dla siebie - polecam :)

8x600s B2x2 SII OIII

A)

58f2389c02df1_IC410MKE1fej.thumb.jpg.7d731c89ef365d13d963252c32e748e4.jpg

B)

58f238a140657_IC410MKE2j.thumb.jpg.3481b60c796892cfc8f79bd51353e963.jpg

C)

58f23896903de_IC410MKE1fezzj.thumb.jpg.32e6981838a2fef5eb17ca3a4d3ce685.jpg

 

W sumie jakiś czas temu zapulsowałem Maćku twoje słowa , jako komplement  - bo jest to fajny setup i powinno się od niego dużo wymagać a on powinien dużo oferować !!! - ale  na chwilę obecną tak cudownie to nie wygląda i chciałem  uprzedzić przyszłych posiadaczy ASA ...

W tym momencie robiłem wiele prób , z rożnymi konfiguracjami - i w żadnej konfiguracji nie udało mi się uzyskać powtarzalności w nieguidowanych ekspozycjach powyżej 5 min , gdzie 5 minut było czasami za dużo !

Nad problemem pracuje i w najbliższym czasie - będę sie starał owe problemy rozwiązać  - w najgorszym wypadku trzeba będzie przeprosić guiding ...!

 

 

Poczytaj mój wątek o uruchomieniu ASA na Astropolis - tam to dopiero żalu  wylałem na montaż i jego możliwości. Ale dziś mogę napisać tylko jedno - to ja nie potrafiłem go obsługiwać . Dziś nie wiem , co to problemy z ASA. I proponuję Tobie też na to w ten sposób popatrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Poczytaj mój wątek o uruchomieniu ASA na Astropolis - tam to dopiero żalu  wylałem na montaż i jego możliwości. Ale dziś mogę napisać tylko jedno - to ja nie potrafiłem go obsługiwać . Dziś nie wiem , co to problemy z ASA. I proponuję Tobie też na to w ten sposób popatrzeć :D

Wątek czytałem , i wszystkie inne tematy . Powiem szczerze, że sobie to prościej wyobrażałem - jeszcze tragedii  nie ma bo jak widać , to co róż próbuje i testuję rożne konfigurację , co na pewno  nie służy eliminowaniu błędów a je tylk o potęguje - z 1,1 skali przeszedłem na 0,45 ease. Najprawdopodobniej jeszce przetestuję AP155 z Sbig16803 do mgławic w te wakacje , żeby na jesień już złożyć docelowo 2 teleskopy.

Platforma międzyczasie się buduje .

Ale wracając jeszcze do problemów z prowadzeniem ... wydaje mi się że to wina teleskopu niż montażu . Gdzieś na lustrze głównym , lub od ustawienia osiowości , lub ___??? jest jakiś luz . To widać po kolimacji w różnych pozycjach teleskopu ! W jednej mam idealną idealność !!! a w innym się to trochę rozjeżdża . Fokuser odpada - bo atlas. Jak założę AP to wezmę go jeszcze raz do domu i ''przelecę'' na spokojnie hotech . Dawał on bardzo dobre wyniki - polecam wszystkim !

Co mnie jeszcze zaskoczyło  - to te wariacje z zasilanie, tzn nie myślałem że będę miał problem z przeprowadzeniem przez montaż tylu prądu .  - Mam już kilka koncepcji jak to obejść (główny problem u mnie to oczywiście kamera Sbig pobierająca ogromne ilości prądu !).

Balans - tak ważny w tym montażu - wydaje mi się poprawny  - w rozwiązaniu na 2 teleskopy przewidziałem ruchome ustawianie balansu - jak przy starszych wagach.

Konfigurację jakie już sprawdzałem to np >

1. Mapa nieba robiona na 30 punktów po dwóch stronach . MLPT np 100min z małą (7) ilością punktów i dużą (25). też nie uprowadziło dłuższych ekspozycji.

2. Mapa nieba robiona z automatu na całe niebo (ze 100 jak nie więcej), plus rożne ilości punktów w MLPT też to samo.

Zauważ że jak poczytasz forum ASA , to jest też tam trochę ludzi co mają problemy i narzekają na drifft gwiazd przy dłuższych ekspozycjach (duża skala do 1m mniej kłopotów) . Chyba jako rozwiązanie kompromisowe - dorzucę Oaga i będę guidował . Tu powinien być spory komfort - bo korekcie będą się odbywać co 10-15s i nie będzie problemów z gwiazdami  - jedyne co mi się nie podoba to sytuacje , gdzie będę musiał przesuwać kadr i tak już mały w poszukiwaniu gwiazdy do guidingu .

*- Co mnie jeszcze zaskoczyło to - mały odzew userów ASA - poza tobą nikt się praktycznie nie udziela w sprawach technicznych !!!

**********************

Dorzucę kilka testowych* z ważywszy na ilość materiału  fotek -- d...y nie urywa ... ale już jest fajna skala do galaktyk * będzie można powalczyć w następnym sezonie galaktycznym >

NGC3190 10x3min

591478d4e698b_NGC3190jjj.thumb.jpg.91712082ec76ffd1b85ea03104657adc.jpg

NGC4244 45minL 12minRGB

5914790b9865a_NGC4244j.thumb.jpg.c9b281cf69b8d68800e40643124df429.jpg

NGC5908 10x3min L

NGC5908_05_10x180s_B1x1_L_DBE.thumb.jpg.5da793e15d6cb5ed04496eb65a8a563d.jpg

 

Warunki ogólnie średnie ze wskazaniem na kiepskie ...

 

  • Like 2

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną myśl , ale to ty musisz sprawdzić czy mam rację.

Otóż MLPT głupieje i krzywa wyglada do kitu jak jakiejś klatki nie może rozwiązać Pinpoint tak?

To może konfiguracja też jest źle policzona jak setup nastrzela klatek na drzewach i domu? No jak nie masz ograniczenia horyzontu to on właśnie ma ileś tam fałszywych klatek. A cholera wie, moze to wprowadza błędy w konfiguracji?

Drugi trop to ruchoma optyka....niby ASA koryguje takie ekscesy ale pod warunkiem, że są powtarzalne. 

Maciek, TO MUSI działać! Ja ostatnio robiłem ze skalą 0,97 - nie zrobiło to zadnego wrażenia na ASA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam dzięki. Kilka spraw odnośnie twoich przemyśleń.


Pierwsze MLPT Jak już pisałem wyżej, robiłem różne konfiguracje. W jednej na dosłownie Kilka gwiazd maping 5 na strone (wybieralem sam) - gdzie na 100 % przeszło wszystkie kalkulacje-potem przy zdjęciu z użyciem MLPT tez pojechane . Mówimy tutaj o ekspozycjach na dużej wysokości (wręcz kolo zenitu.) Błąd na polarna - jak sam widziales-jest minimalny .

Odnośnie drugiej sprawy-ja bym przy tym obstawiał . Jak będę miał powieszonego AP ,to sprawdzę z Sbigiem i QSi . Mam też w Ap bardzo dobry oryginalny wyciąg 4'' i flattener . Tu nie powinno być problemów z ugięciami itp . Jeżeli to się potwierdzi-to będę musiał dalej pobawić się z ADL'em i jego luzami . - A jednak cos musi być na rzeczy-bo jak sobie przypominam, nowy teleskop nie miał tych problemów * w każdej płaszczyźnie trzymał kolimacje !.

Będę walczył ! A jak nie to se przyspieszę zakup nowego teleskopu ...! Zawsze znajdzie się jakieś rozwiazanie.:)

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)