Skocz do zawartości
DarX86

Startrails, czyli "kręci się skubana"

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w promieniu 10km stoi ich ok 50szt. O wysokości 130-160 metrów. Jeszcze kiedyś się wybiorę, tylko jak nie będzie tak silnego wiatru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tymi siwymi trawami - ekstra! To szron, czy tak tylko wyszło?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szron, a dzieła dopełnił Księżyc;) Trochę obawiałem się czy grzałka da sobie radę bo aparat był niecały metr nad wodą. Dziś to dopiero było siwo, po całym dniu mgły i mrozku. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najgrubszą krechę jak zwykle Syriusz na matrycy "wyryje"! Aparat mam, więc trzeba będzie też sobie taki "gwiezdny wir" wypstrykać. Fotki Darku super! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krotki letni startrails z ostatniej nocy. 

Canon 50d, Samyang 14mm 390x30s

Startrails7-8_06.thumb.png.e620727deb6c66cbeb98e95c07bbbbd6.png

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój startrailsowy kubraczek na Canona :)) Dzięki Marku (gryf188), świetna robota! :) 

Przepraszam za jakość fotek, ale główne narzędzie do fotek pozowało :)
DSC_0096.thumb.JPG.e4b4b57d66bcb43aa01044fd7615a328.JPGDSC_0098.thumb.JPG.c460f2432b15f85617c60205c1c47d7d.JPGDSC_0099.thumb.JPG.4b9f0ec9b3c6a43df00053070952648c.JPG

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze powiedziawszy to po co ten kubraczek ? W deszczu chyba startrailsów nie zrobisz ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, Charon_X napisał:

Szczerze powiedziawszy to po co ten kubraczek ? W deszczu chyba startrailsów nie zrobisz ;) 

Kubraczek zakrywa diody zarówno na body jak i na pilocie na który jest kieszonka. Spokojniej śpię gdy wiem że nic tam się nie świeci  :) Nie zawsze robię startrails, czasem też time lapse jak chmurki przemykają, a jak wiadomo chmurki bywają kapryśne i mogą niespodziewanie "zwilżyć" co nieco. Liczę też że kubraczek weźmie na siebie chociaż część rosy która zwykle spoczywała na body. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Moje" startrailsowe drzewo zaowocowało :)) 

IMG_1524.thumb.jpg.fa052c57c3bc5f2e01a6f322f9c723a5.jpg

• Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bicz na płaskoziemców, co uważają, że w "kosmosie" gwiazd nie widać3:). Startrails z pokładu ISS:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po długiej przerwie, ponownie się zakręciłem :) 
Jest to najdłuższy startrails jaki robiłem - 700 klatek po 1min, Canon 50d + Samyang 14mm. 

Startrail.thumb.png.13948599504e535976f23938596ff5f9.png

-10 stopni i silny wiatr nie sprzyjały komfortowemu ustawieniu wszystkiego, przymroziło mnie porządnie. 
Jak wspomniałem to najdłuższe takie zdjęcie jakie robiłem. Najpierw ograniczały mnie akumulatory od Canona, dorobiłem zasilanie z aku 12V. Wtedy zaczęły ograniczać czas baterie w pilocie. 
Wczoraj na szybko wieczorem skleciłem ogniwo do pilota 6xAAA, już 4 powinny starczyć ale nie ryzykowałem że padnie za wcześnie przy tak niskiej temp. 
IMG_3145.thumb.jpg.ccdb3c4d2a44b0406f8105ddf79cb6a7.jpg

Początkowo miałem dorobić zasilanie z aku, używając przetwornicy step down. Już polutowałem kabelki, sprawdzam miernikiem, a tam z 12V zrobiło się 25V. Jak się domyślacie przetwornicę miałem step up :D szybko, szybko i tak sobie pośpieszyłem. 

Stanowisko gotowe do całonocnej akcji:
7ff557d4ba10ef4b.thumb.jpg.115c04068a1e7ade53a91113f2de5d7a.jpg

Nie obyło się bez przygód. Pierwsze zdjęcia czyli dobór parametrów robiłem na aku Canona, później zmieniłem na większy. Jak rano się okazało po drodze zgubiłem ten wyjęty akumulatorek. Szczęście, że rano chciałem go włożyć do body i na nim jeszcze parę zdjęć wschodu Słońca pstryknąć. Całą torbę i kieszenie przeszukałem i nie ma, no kurde nie ma ! Dobrze że chciałem na nim zdjęcia jeszcze robić, inaczej nie wiadomo kiedy bym się zorientował o zgubie. 
Trzeba iść tą samą drogą co wieczorem wracałem, może znajdę. Tylko jak skoro ziemia zmarznięta i śladów nie ma. 
Idę, idę i...
a765bb6617390a92gen.thumb.jpg.18754f1abc6bb6067b642dce42fc1a1b.jpg

ufff, odetchnąłem. Dopiero co kupiłem ten aku,a już chciał mi uciec :)

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krótki startrails ze sreberkami, przyczajony w pszenicy :)
1458201106_startrailssreberka.thumb.png.536b37308f8348b7bb558d1f1002d3cd.png

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam co się równać z innymi ale i tak wrzucę mój pierwszy startrails. Poza tym to tylko była próba i na dodatek z dachu. Tylko 41 zdjęć po 15 s. Canon 700D+ kit

StarStaX.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta