Skocz do zawartości

Sitko do zlewu a dzisiejsza astrofotografia


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wessel napisał:

Jacek, jak się domyślam Mateuszowi chodziło o nadzór zdalny sesji a nie pilnowanie sprzętu.

No... po głębszym wczytaniu... możliwe, że tak. Niemniej w czasie przerwy ,,kawkowej" nawet chyba nie za bardzo jest czas na patrzenie w laptoka czy wszystko idzie z sesją OK... Nie zauważyłem przez mnóstwo zlotów takiego nadzoru.... No ale każdy inaczej postępuje i zapewne według niego poprawnie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy wszyscy macie z tym "nadzorowaniem", normalnie Orwell byłby z Was dumny :) Przecież zdjęcia się same robią. Ja czy to na zlotach czy w domu spędzam przy zestawie (po nastawieniu sesji) kilka minut co godzinę. Reszta to paczanie tu i tam, przez to i przez tamto, kawki, ciasteczka, dyskusje i inne dobroci :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolo napisał:

Ja nie wiem co Wy wszyscy macie z tym "nadzorowaniem", normalnie Orwell byłby z Was dumny :) Przecież zdjęcia się same robią.

Od młodzieży się naumieli - młódź bez nadzorowania/patrzenia w ekran/ekranik nie potrafi już dzisiaj żyć, zabranie im tlenu było by bardziej akceptowalne :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się zdjęcia same robiły to by było super. Mnie tam normalnie szkoda czasu na pozostawienie sesji - szczególnie z pracującym guiderem - bez nadzoru. Ale tak jak napisałem - ja jeżdżę na zloty fotografować - nie jestem typem rozrywkowym i ciężko się integruję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jacek E. napisał:

Nie - i napiszę śmiało (choć tego unikam) w imieniu innych - nie boimy się stoi - stoją sobie spokojnie i czekają na nas po wyspaniu a później jak pierwsze gwiazdeczki jaśnieją :)   
Z lapkami w Zatomiu chodzą bezsprzętowcy w nocy ;)

 

9 godzin temu, wessel napisał:

Jacek, jak się domyślam Mateuszowi chodziło o nadzór zdalny sesji a nie pilnowanie sprzętu.

Hmm, to Jacek zrozumiałeś że mi chodziło o pilnowanie w sensie przed kradzieżą np? No to nie o tym pisałem, jak Wessel zauważył :) Chodzi mi właśnie o kontrolowanie, co ten mój setup robi, czy nagle nie zgłupiał jak ja sobie siedzę w domu. Czasem w zimie po odpaleniu wszystkiego idę spać i budzę się co jakiś czas, zerkam na laptopa na stole, wszystko ok - śpię dalej :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ciekawości - bo pada :( Mam pytania:

- Punkt dostępowy TP-Linka czy musi być na zewnątrz walizeczki ???? Moim skromnym taka cieniutka blaszka , pod nią sklejeczka i gabeczka nie skróci zbytnio zasięgu a jeśli chodzi o transport - już trzeba uważać, mocowanie jest na plastikach, obudowa plastikowa i walizeczka musi być pakowana na wierzchu .......
- Jakie inne modele byś polecił, to w zależności od sprzedawcy kosztuje około 200 zł ????? Ewentualnie jakaś alternatywa gdy w lapku sterującym jest WiFi ?????

Dostępowy.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie jest mocowana na plastikach. Są obcięte, a sama obudowa jest b. wytrzymała i mocowana na 2 śruby M5  bezpośrednio do walizki.

Jacku, metalowa walizka, nawet tak cienka - to tzw. klatka Faradaya, stanowiąca przeszkodę dla fal elektromagnetycznycznych. Jeśli nie wytłumi do końca, to na pewno znacznie ograniczy zasięg.

W artykule o WiFi pisałem o wykorzystaniu karty WiFi jako punkty dostępowego i wynikające  z tego zagrożenia.

Można stosować w zasadzie dowolny model punktu dostępowego. Ja wybrałem taki, bo jest przeznaczony do pracy na zewnątrz. i ma satysfakcjonujacy mnie zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel odpiął ten temat

Walizka po pierwszych testach w Broku. Zero problemów. Moje dwie Asie pracowały równolegle na dwóch zestawach, a na jeden jeszcze Łukasz ( dziki) się podłączył zdalnie ze swoim setupem, wykorzystując juź zbudowaną przeze mnie sieć.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)