Skocz do zawartości

ANKIETA ASTROFOTOGRAFIA 2016 ROKU - KONKURSU im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO


Ankieta Roku 2016 w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku Forum Astronomicznego.  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czyja astrofotografia Twoim zdaniem zasługuje na miano ,,Astrofotografia Roku 2016 FA"?

    • 1. Jacek Bobowik - NGC 2174
    • 2. Łukasz Szczepański - B33, IC 434, NGC 2024, NGC 2023
    • 3. Jacek Bobowik - M1
    • 4. Piotr Ambroziak - M42
    • 5. Marcin Paciorek - Simeis 147
    • 6. Łukasz Sujka - Jowisz - tranzyt Ganimedesa i Io
    • 7. Maciej Kapkowski - Triplet Lwa
    • 8. Łukasz Socha - Gromada kulista M3
    • 9. Maciej Kapkowski - IC 1396 A Mgławica Trąba Słonia
    • 10. Łukasz Sujka - Tranzyt Merkurego - pierwszy kontakt w H-alpha
    • 11. Maciej Kapkowski - Wokół M 106
    • 12. Marcin Paciorek - SMC
    • 13. Paweł Oleksiak - NGC 7023
    • 14. Marcin Paciorek - Kometa C2013X1 obok Helixa
    • 15. Jacek Bobowik - M16 / Sh2 49
    • 16. Marcin Paciorek - Droga Mleczna
    • 17 Marcin Paciorek - M20
    • 18. Łukasz Socha - Droga Mleczna wokół LDN988
    • 19. Łukasz Socha - Barnard 150 - Konik Morski
    • 20. Jacek Bobowik - Mgławica Mrówkojad
    • 21. Paweł Oleksiak - IC1805
    • 22. Marcin Paciorek - Blue Horsehead IC4601
    • 23. Jacek Bobowik - NGC 2070 Tarantula Nebula
    • 24. Marcin Paciorek - Gama mgławic od Rho Oph do Pipe Nebula

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Gratulacje dla zwycięzcy oraz dla "pudlarzy". Nie będę oryginalny i napiszę, że prace były na najwyższym, światowym poziomie.

Dziękuję również tym którzy zagłosowali na moje nietypowe zdjęcia :) To dla mnie duże wyróżnienie, że mogłem znaleźć się w tak zacnym towarzystwie.

Ee no jedyna astrofotografia planetarna która przeszła do finału. Szczegóły na księżycach Jowisza to już coś. Stąd przy mrowiu zdjęć mgławicowych postanowiłem nagrodzić też fotkę Jowisza ;).

 

 

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Forum

Gratulacje dla zwycięzcy oraz  pozostałych zwycięzców!

Gratuluję też pozostałym uczestnikom, niezwykle trudno było dobrnąć do finału! Cool

Na marginesie dodam iż cieszę się, że wygrał mój faworyt! Niniejszym ogłaszam, że zdjęcie Pawła będzie naszym banerem zlotowym (na stronie), który to zlot zaczniemy promować od miesiąca lutego!

 

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od emocji związanych z obsadzeniem podium - którego obsadzicielom składam najszczersze gratulacje - finał dał chyba jedną najpiękniejszych (jeśli nie najpiękniejszą) galerię astrofotografii, jakie zdarzyło mi się widzieć.
Ile razy nie wchodziłem w ten wątek, dostawałem gęsiej skórki - serio.

Gratuluję uczestnikom (a w szczególności - finalistom) absolutnie światowego poziomu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję bardzo wszystkim Jurorom za oddane głosy!

Gratulacje dla Pawła i Łukasza!

Wasze prace to klasa mistrzowska i ciężko mi jest uwierzyć w to, że mogłem znaleźć się w tak zacnym gronie z tak wysoką lokatą!  

Również prace pozostałych astrofotografów zasługują na wyrazy uznanie oraz gorące podziękowanie za udział w konkursie.

Jeszcze raz, dziękuję!

 

Na koniec, pozwólcie że podzielę się refleksją.

Zastanawiające jest to, że ocena mojej pracy przez profesjonalne jury odbiega tak mocno od odbioru jurorów oddających swój głos w konkursach.

Zagadką będzie dla mnie to w jaki sposób pogodzić oba środowiska :D i mogę obiecać że dołożę wszelkich starań aby tego dokonać.

Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda.

 

Pozdrawiam

Piotrek

  • Like 4
Setup:
NEQ6 TS APO65Q/420+QHY9+Filtry,
Guiding OAG + Atik Titan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim razem i każdemu z osobna. Moim zdaniem cała trójka bez względu na zajęte miejsce zasługuje na ogromny uścisk dłoni i wyrażenie szacunku za dokonaną pracę. Znam temat od kuchni i wiem ile pracy i czasu trzeba poświęcić na takie dopieszczenie fotki.

SZACUNEK PANOWIE!

Gratulacje również dla pozostałych finalistów. Co tu dużo mówić. Wszyscy tworzycie pierwszą ligę astrofotografów w Polsce.

pzdr.

Szymon

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tayson.82 napisał:

7 nazwisk.

Wybranych z 12 miesięcy przez średnio 70 Userów głosujących w każdym miesiącu kolego. Proponuję postudiować statystyki. http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9584-konkurs-henia-2016-statystyki/#comment-128208.

Jeśli dobrze pamiętam to też prace zgłaszałeś i glosowałeś....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tayson.82 napisał:

gratki dla zwyciezcow, jednakze....

...liczebnosc osob wchodzac w sklad finalu powala.

7 nazwisk.

Tzn. wina najlepszych, że są najlepsi. Może w kolejnej edycji zrobić jakiś odpowiednik trofeum, jaki zdobyli dzisiaj nasi piłkarze ręczni :D.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedmiu, to gratulacje dla "Siedmiu wspaniałych ", a szczególnie dla zwycięskiej trójki. Brawo!

Nie potrafię fotografować, więc uczestniczę w tym konkursie jako juror i życzę sobie równie przepięknych prac w kolejnej edycji  :))  (ilość autorów prac nie ma tu znaczenia, bo wybieram zdjęcie, a nie jego twórcę).

  • Like 8

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ivonia napisał:

Nie potrafię fotografować, więc uczestniczę w tym konkursie jako juror i życzę sobie równie przepięknych prac w kolejnej edycji  :))  (ilość autorów prac nie ma tu znaczenia, bo wybieram zdjęcie, a nie jego twórcę).

I tu możemy przeczytać wspaniałą puentę Jurorki Iwonki - nic dodać nic ująć :)
Tak podchodźmy szanowni Jurorzy do oceny prac konkursowych.

W tym miejscu chciałbym napisać zdanie podziękowania dla jednego z naszych laureatów.

Otóż Kolega Piotr postanowił część swojej nagrody przeznaczyć na działalność FA - Piękny Gest i Wielkie Ukłony Piotrze :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

to ja dziękuję za to, że mam możliwość udziału w organizowanych na FA konkursach.

Znalazłem świetne miejsce w którym czuje się bardzo dobrze w którym spotkałem ludzi pełnych pasji, którzy angażując swój czas organizują świetne inicjatywy.

Cieszę się że mogłem się choć odrobinę wesprzeć działanie forum.

 

Przy tej okazji, chciałem również podziękować naszym mecenasom: Marcinowi (Emu) oraz p. Aleksandrowi Kaczowi z teleskopy.pl.

Bez Waszego wkładu, konkursy nie byłyby tak wyjątkowe i atrakcyjne.

Bardzo dziękuję 

Myślę że jestem wyrazicielem nas wszystkich a zwłaszcza finałowej trójki :)

 

 

  • Like 4
Setup:
NEQ6 TS APO65Q/420+QHY9+Filtry,
Guiding OAG + Atik Titan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)