Skocz do zawartości
filipf

Obserwacje w okolicach Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, daniel.s napisał:

Hej, fajnie że dajesz znać. A w których miejscach obserwujesz? Ostatecznie osiadłem w Ożarowie Mazowieckim, jednak tu niebo jest fatalne, więc i tak na obserwacje ruszam w kierunku Sochaczewa.

Słyszałem, że niektórzy z Warszawy ruszają do miejscówki w Granicy. Jak tam jest z jakością nieba?

Byłem tam dwa razy. Poszedłem sobie na obserwacje na drewniane stanowisko (bo trudno to nazwać wieżą) na bagno w zimie. Sama puszcza jest ciemna strasznie, ale od strony drogi wojewódzkiej nr 580 bije łuna od latarni ulicznych. Przeszkadza ona trochę w obserwacji w kierunku południowym. Nie wiem, jak wyglądają obserwacje na wiosnę, w lato i na jesieni, kiedy bagno rozmarza...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, daniel.s napisał:

Hej, fajnie że dajesz znać. A w których miejscach obserwujesz? Ostatecznie osiadłem w Ożarowie Mazowieckim, jednak tu niebo jest fatalne, więc i tak na obserwacje ruszam w kierunku Sochaczewa.

Słyszałem, że niektórzy z Warszawy ruszają do miejscówki w Granicy. Jak tam jest z jakością nieba?

Nie wiem jak bardzo orientujesz się w okolicy. Ja zazwyczaj udaje się Tułowice, Lasocin, Plecewice tam mam fajne miejscówki z ciemnym niebem. Niestety maj jest słaby ja miałem chyba tylko jedna bezchmurną pogodę a teraz jeszcze przed nami "białe noce" ale jeśli będziesz się wybierał i miał chęć na towarzystwo to daj znać. Co do Granicy to domyślam się że to w okolicach Kampinosu jednak nie wypowiem się jak to wygląda bo nigdy na obserwacjach tam nie byłem. Te okolice gdzie jestem są na tyle dobre ze nie muszę zbytnio szukać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, tomchm napisał:

Byłem tam dwa razy. Poszedłem sobie na obserwacje na drewniane stanowisko (bo trudno to nazwać wieżą) na bagno w zimie. Sama puszcza jest ciemna strasznie, ale od strony drogi wojewódzkiej nr 580 bije łuna od latarni ulicznych. Przeszkadza ona trochę w obserwacji w kierunku południowym. Nie wiem, jak wyglądają obserwacje na wiosnę, w lato i na jesieni, kiedy bagno rozmarza...

Chyba kojarzę to miejsce i  jeśli się nie mylę to na wiosnę jest teren podmokły. No  to ja mam  punkt w zasadzie po drugiej stronie puszczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta