Skocz do zawartości

Czy to jest meteoryt ?


Rekomendowane odpowiedzi

oczekiwałem innej odpowiedzi: piękna skorupa obtopieniowa, widoczne regmaglipy, jednym słowem przepiękny i rzadki achondryt ......

A może takową usłyszysz  ??? ::) 8)  - wystarczy wysłać lub przejechać się http://muzeumziemi.amu.edu.pl/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to napisałeś, ale, mało się dowiedziałem?, Co to za kamień, Bardzo proszę o klasyfikację tego okazu.

Po pierwsze nie ma miejsca gdzie go znalazłeś.

Czyli, Las, pola, rzeka, strumyk itd.

Rozmiary, waga.

Bez tego nie da się powiedzieć, co to za kamyczek.

Zdjęcia nic wiele nie mówią. ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wysłałam kilka próbek i do tej pory nie mam odpowiedzi a co  powiedzieli byście na te dwa kawałeczki  co ostatnio dodawałam  teraz je dodaję strawione kwasem azotowym tylko że nie dałam rady ich dobrze wyszlifować i wybaczcie  mi za to ale  starałam się  nie wiem jak powinno się  zachować to po kwasie azotowym  10%  

post-3391-0-22422000-1406724242_thumb.jp

post-3391-0-43230400-1406724378_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam prośbę - Nie umieszczaj już swoich ,,kamiennych" fotografii - tą metodą - przy tej jakości zdjęć i ich opisowi nikt nie będzie wstanie na tym forum Ci pomóc - to naprawdę bez sensu :-

Podejrzewam, że nawet wytrawny geolog nie podjął by się tego zadania.

Parę postów wcześniej Krzysztof napisał Ci co powinnaś zrobić a jest To Fachowiec od takich ,,przybyszów z kosmosu".

Szkoda Twojej energii w ciągnięciu tej kolekcji na naszym forum.

Miast tego poczytaj wskazane linki - odwiedź wystawy, i dużo czytaj jeśli temat cię interesuje :)

A gdy już trafisz i będziesz miała potwierdzony okaz - zaprezentujesz z opisem - Złożymy gratulacje 8) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/412-moja-kolekcja-meteorytow/

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz je dodaję strawione kwasem azotowym tylko że nie dałam rady ich dobrze wyszlifować i wybaczcie  mi za to ale  starałam się  nie wiem jak powinno się  zachować to po kwasie azotowym  10%  

 

Źle to zrobiłaś.

Roztworem alkoholowym kwasu azotowego traktuje się dobrze wypolerowane płaskie powierzchnie, np. przekroju wewnętrznego meteorytu żelaznego. Meteoryt żelazny typu oktaedryt ukazuje wtedy tzw. figury Widmanstättena, czyli sieć przecinających się linii płytek kamacytu i taenitu, będące skutkiem krystalizacji dwóch różnych stopów żelaza podczas bardzo powolnego stygnięcia (około 1 stopień C na milion lat).

Natomiast w płytkach kamacytu można dostrzec również tzw. linie Neumanna, czyli cieniutkie równoległe kreseczki, będące efektem działania na meteoryt wysokiego ciśnienia (zderzenia).

 

 

post-61-137699800161.jpg

 

Plansza-1fa_Widmanstatten.jpg

  • Like 3

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zbić do kupy wszystkie tematy dot. identyfikacji znalezisk. Są tu też cenne rady Krzycha, które nie mogą nam zginąć. Proszę by ewentualne nowe zapytania składać tylko w  tym temacie.

Proszę też by nim wkleimy kolejne zdjęcie ?ziemskiego kamlota? dokładnie przeczytać co napisał Krzysztof_K.

Proszę Moderatorów o scalanie ew. nowych tematów z tym wątkiem!  Temat przyklejam!

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO - Super  8)  - brałem się do tego ze trzy razy...

Ewentualnie Krzysztof jako mod działu moze przejrzy i śmieci powywala - łącznie z moim postem - będzie przejrzyściej :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie skarby, co pokazałeś są pochodzenia ziemskiego, żaden z nich nie przypomina nawet wyglądem meteorytów, jak chcesz wiedzieć, co to za kamyczki skontaktują się tak jak pisali koledzy. No cóż życzę powodzenia nie wszystko złoto, co się świeci jest złotem, które leży na Ziemi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuję się robieniem kolekcji meteorytów, wiem jak wyglądają, eksperymenty z meteorytami kwasami itp. Nie robiłem, bo to nie jest bezpieczne, wolę oddać fachowcom. Kompas no cóż zależności od składu i związków, jakie znajdują, jeśli jest to meteoryt, to reaguje wskazówka szybciej i wolniej, chodzi mi o meteoryty kamienne, węgliste, zaś w żelazno- kamiennych reaguje szybciej.

Przekonasz się jak będziesz miał swój meteoryt, ja też na początek każdym napotkanym kamieniu widziałem meteoryt, a dzisiaj widzę, że to, co było kiedyś pseudo meteorytem jest kamieniem.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ale moim zdaniem jak to by było  ziemskie to by zrobiło się matowe pociemniało by po kwasie a o kompas się pytam bo lekko reaguje ale nie tak mocno  więc dlatego pytam aha  kawałeczki mają 3-3,6g na cm3 dlatego nie wiem czy to mógł by być magnetyt bp magnetyt jak czytałam ma  od 4,3g na cm3 więc bardzo dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę w miarę możliwości o identyfikację znalezionego w Bałtyku kamienia... Nie przyciąga magnesu ! Jest dość ciężki, raczej cięższy od  pospolitych kamieni... Czy powłoka wskazuje na stopienie w atmosferze?

 

Jeśli nie zostanie zdyskwalifikowany na starcie to w nagrodę dodam lepsze zdjęcia : ) )

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Łukasz

post-3452-0-95996300-1407248912_thumb.jp

post-3452-0-90990900-1407248923_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to nie jest meteoryt, widać to po zdjęciach nawet, meteoryty po spadku nie mają takiego wyglądu. Jest to kamień wyrzucony z dna Morza Bałtyckiego, dlatego go znalazłeś miałeś szczęście podobne jak ja, gdy znalazłem kamień z dna morza, ludzie, którzy byłem z wycieczką ze mną chcieli, aby ja im dał albo odkupili ode mnie, nie zgodziłem się. Mam go do dzisiaj, wycieczka, na której byłem to już kilka dobrych lat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)