Skocz do zawartości

Poradnik SkySafari - po co to?


midimariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym forum będziemy robili polski poradnik do programu Sky Safari.

Prace będą trwały kilka tygodni. Wątki będą wielokrotnie edytowane i poprawiane(praca zespołowa), więc proszę o wyrozumiałość.

 

Jakby ktoś zobaczył jakiś błąd lub możliwość dodania jeszcze czegoś od siebie to proszę o informację.

 

Jakbyś chciał nam pomóc przy tłumaczeniu to z chęcią skorzystamy z Twojego czasu:)

  • Like 5

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • midimariusz zablokował i odblokował ten temat

Powodzenia!
Nie używam, ale widziałem w akcji - bardzo fajna sprawa. 

Mam tylko dwie uwagi: przy nazewnictwie tematów, rozszerzcie nieco o co chodzi. Tytuł tego wątku pozwoliłem sobie edytować, bo z poziomu strony głównej nic nie mówił (dopiero jest logoczne z poziomu podforum).
Druga rzecz - z czasem bywa różnie, na pomoc w tłumaczeniach się nie piszę, ale do poprawek tłumaczeniowo-językowych chętnie się włączę. Nie wahajcie się wrzucić czasem mniej dopracowany tekst - wspólnymi siłami dopieścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten program od 2 tygodni, ale jeszcze nie testowałem w terenie, - jedynie w domu, ale bez specjalnego powodzenia z powodu niemożności  skupienia się nad tym co robię.. Nie wiem czy traktować program jako przewodnik po niebie, czy coś na kształt stellarium. Menu programu jest dla mnie nieczytelne, ale to zapewne początkowe kłopoty (nie licząc kłopotów z oczami) Okulary na mrozie parują i są praktycznie bezużyteczne. Z pewnością tłumaczenie pomoże, szczególnie że weźmie się za to sam Łukasz. Dziękuję nie tylko w swoim mieniu. Waldek.

P.S. pisząc "...sam Łukasz" nie miałem na myśli że samodzielnie.... , chodziło  mi o jakość i czytelność przekładu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię poprzedni post, chodzi oczywiście o  SS5 PRO,  lecz zastanawia mnie dlaczego przez blisko rok cicho było na forum o tym rewelacyjnym programie, którym można jednak  sterować teleskopami, a kiedy zadałem zwykłe zapytanie na ten  temat, który poznałem na forach zagranicznych Australii Japonii i Chin (pamiętacie moje elektroniczne bla bla bla?),  to nagle po jakimś czasie, jedna osoba, jednego dnia pisze o powołaniu grupy tłumaczy tego programu, po to by w innym poście tego samego dnia powołać drugą grupę tłumaczy najpierw do  SS5 PRO, po to by w słowie wstępnym już zmienić program na ASTROMIST + Palm T3. Wszystko byłoby fajnie gdyby powstały tłumaczenia tych 2 programów, ale jak znam życie to, albo będzie kicha z obydwu tłumaczeń, albo powstanie "intuicyjny" tutek nieczytelny dla niewtajemniczonych.

Nie piszę tych słów złośliwie czy ironicznie, piszę je ze strachem, że ponownie komuś nadepnę na odcisk, - a nie to jest moją intencją. Dla mnie istotne są koszty  sprzętowe, które można było ograniczyć do co najmniej 5o %, gdyby udało się  z pomocą tych opracowań uruchomić GO TO dla teleskopów pozbawionych tej funkcji.  Ponownie będę miał "rozmowy robocze" na temat  niepotrzebnych wydatków na programy, tablet, smartfona i angażowanie się w życie forum i swojego hobby,- zamiast w życie rodziny i funkcjonowanie gospodarstwa.

Samo życie... a może lobbing?  O kurczak, - jest już 2,53 czas spać, a nie głupoty pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko byłoby fajnie gdyby powstały tłumaczenia tych 2 programów "

http://astronoce.pl/recenzje.php?id=79

 

SS za dwa tygodnie poradnik będzie opracowany po polsku.

 

Dosłownego tłumaczenia obu programów raczej bym się nie spodziewał.

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)