Skocz do zawartości

Uwagi dotyczące poradnika Sky Safari


midimariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tu wrzucamy wszystkie pytania, uwagi, informacje, sugestie o programie.

Jak ktoś nie wie jak coś zrobić, przetłumaczyć, uwagę jak coś zmienić lub poprawić to proszę o informacje w tym miejscu.

 

Kilka moich uwag.

  1. Poradnik będzie robiony na podstawie instrukcji ze strony producenta http://skysafariastronomy.com/support/manual/index.html

    przy czym nie tłumaczymy słowo w słowo, tylko opisujemy swoimi słowami po chłopsku jak coś działa, jak to zrobić i dodajemy zdjęcie (Print Scereena) ze smartfona (np. Program Super Screenshot ze sklepu Google play).

  2. Uzupełniamy w miarę możliwości print Screnny kolegów do różnych wersji. Są różnice między wersjami 4 i 5 oraz plus i Pro.Dobrze żeby każdy z użytkowników znalazł tutaj swoją wersje i mógł porównać z innymi.

  3. Ustalamy kolejność wklejania Print Screenów:

    - 4 Plus

    - 5 Plus

    - 4 Pro

    - 5 Pro

  4.  

    Kolejnosć wersji:

    - najpierw podstawowa na Androida

    - jako druga pod iOS  (iPad/iPhone).

     

    Wersji 3 chyba nie ma sensu wklejać? Nie wiem czy ktoś z tego korzysta?

     

    Wersji Basis nie bierzemy pod uwagę.

  5. Będą tutaj tematy do wybory do opracowania. Wybieramy sobie jakiś temat do opracowania.

  6. Opracowuje na zasadzie pakietów. Najpierw jedna część tematów. Dajemy sobie czas np. 14 dni, a potem kolejna część. Nie robimy tego na hura tylko na spokojnie. Nigdzie nam się nie śpieszy. 

  7. Każdy z autorów otrzyma uprawnienia moderatora i będzie mógł w dowolnej chwili edytować i poprawiać wszystkie posty w Sky Safari.

  8. Jakość grafik:

- Print screeny ze smatfona 350X622 pix

- Print screeny z iPada 800X600 pix

 

Bardzo ważne!

W pierwszym poście umieszczamy tylko spis treści i nic więcej. Nowe zagadnienie opracowujemy w następnych postach, przy czym każde zagadnienie to osobny post. Dzięki temu będzie działał dobrze spis treści wrzucając nas od razu w dane zagadnienie. 

No to chyba tyle.

Znalazłem dwa miejsca z informacją o programie po polsku

 

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=17&t=17943&start=50

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9462-skysafari-czyli-jak-zawykły-atlas-zastąpić-tabletem/#comment-142373

 

Filmiki o Sky Safari niestety po angielsku

http://skysafari-5-dmrmrg.softwar.io/pl/video-review

 

Bardzo oroszę wszystkich piszących, aby każdy omawiany temat zaczynał się w takiej formie, przykład:

 

Aby wejść w poniższe opcje Wchodzimy w Settings na dole Ekranu, w grupie Display Options odszukujemy właściwość Solar System a nim grupę Planet & Moon Display

i tutaj dajemy screen

 

Chodzi o to aby każdy kto po raz pierwszy uruchamia program był dokładnie zorientowany w którym miejscu gdzie co jest.

 

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby opracowujące poradnik:

Adam_bie  SS 4 Plus

midiMariusz   SS 5 Plus

chavez (Amadeusz)   SS 5 Plus

orzeszek1916 (Marcin) SS 4 Plus

Jolo (Łukasz) SS 4 Plus

Fruktek (Rafał) SS 5 Plus

barto32 (Bartek) SS 5 Plus

  • Like 1

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolo - dopisałem Cię do listy

 

 

oto lista tematów do wyboru

 

Tematy

  1. Wstęp. Ogólne informacja. Rezerwuję dla siebie. (midimariusz)
  2. Instalacja. Pierwsze uruchomienie.  (Adam)

     2.1 Wymagania sprzętowe

Pierwsze uruchomienie - krok po kroku jak co ustawić?

 2.2 Podstawowe funkcje w menu głównym - krótka wzmianka plus odnośniki do podstorn o: search, info, center, settings (tu info, że od tego zaczynamy konfigurację), time, scope - tylko info, orbit, compass, gyro (tylko w SS3), night, skyweek, tonight, help.

                    (myślę, czy nie zmienić kolejności: od najprzydatniejszych zamiast po kolei, np. settings, search z tonight, time, info, center, night, orbit, compass, skyweek, help).

       2.3 Najważniejsze ustawienia programu (settings)

         2.1 Lokalizacja (tutaj koniecznie "user defined")

         2.2 Ustawienie daty i czasu

          2.4 precyzja (precesion)

         2.5  Formaty

       

Komentarz:  Działy z instrukcji: Location. Zrobić print screen i opisać przyciski do czego służą?

Dział z instrukcji: Sky chart - gdzieś to już jest, Date i Time.

Podobnie jak tutaj http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=2

       

3. Dostosowanie programu do własnych potrzeb. (Fruktek- Rafał)

3.1 animacja

3.2  horyzont, przykłady panoram, jak zrobić własną panoramę,

3.3  kierunki świata,

3.4  siatki,

3.5  Użycie kompasu do namierzania, potrząśnięcie w celu użycia kompasu (tilt)

3.6  wyłączanie dźwięku i wykorzystanie podkładu muzycznego z zewnętrznych aplikacji

Działy: Time Flow, center, Compas,  Horizon i Sky, Grids i Reference,

 

4. Mapa nieba (Marcin-Orzeszek  plus Adam ewentualne korekty)

4.1 ustawienie kolorystyki,

4.2 zasięg gwiazdowy gwiazd i ds-ów,

Działy: Apperance, Stars, Deep Sky Object, milky Way, Constelations

... i co tam potrzeba do tego

Analogicznie jak: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=3

 

5.Księżyc, planety, Układ Słoneczny (midimariusz)

Działy: solar system,

Analogicznie jak: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=4

 

6. Komety, asteroidy, satelity, obserwacje z orbity ? opisać jak je znaleźć?, aktualizacja (inwencja własna jolo-Łukasz)

6.1 Komety

6.2 Asteroidy

6.3 Satelity

6.4 Obserwacje z orbity (menu Orbits)

Dodajemy tutaj przykłady orbitowania.

Analogicznie jak:http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=5

 

7. Wyświetlanie zadanej optyki i sprzętu fotograficznego na mapie, zarządzanie wyposażeniem. Sterowanie teleskopem  (Opracowanie własne chavez - Amadeusz)

 

7.1 Dodawanie teleskopów i wyposażenia (Settings/Telescope/Equipment)

    7.1.1 Teleskopy - dodawanie i zmiana teleskopów oraz ich parametrów

    7.1.2 Okulary - dodawanie i zmiana okularów oraz ich parametrów

    7.1.3 Lornetki i szukacze - j.w.

    7.1.4 Lustrzanki, kamery główne oraz guidujące

    7.1.5 Barlowy i reduktory ogniskowej

    7.1.6 Edycja bazy sprzętu - usuwanie sprzętu i zmiana priorytetu wyposażenia w bazie (*tutaj zaobserwowane problemy z aplikacją)

  7.2 Wyświetlanie pola widzenia zadanych zestawów na mapie (Settings/Telescope/Display)

    7.2.1 Łączenie wyposażenia w zestawy, wybór zestawu

    7.2.2 Opcje wyświetlania na mapie (w tym ukrywanie celowników)

    7.2.3 Szybka opcja włączania/wyłączania celowników na mapie

  7.3 Sterowanie teleskopem (Settings/Telescope/Setup i menu Scope)

    7.3.1 Wybór posiadanego montażu i konfiguracja połączeń (uwaga: różna konfiguracja dla andoid i różna dla ios - niestety)

    7.3.2 Nawiązanie połączenia z teleskopem i sposoby alignacji goto/dsc

    7.3.3 Naprowadzanie na obiekty, skuteczne metody korekty alignacji (dla systemu DSC)

    7.3.4 Wykorzystanie montaży SkyWatcher bez pilota - instalacja i konfiguracja niezbędnego oprogramowania dodatkowego (tylko Android)

 

Analogicznie jak: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=6

 

8. Listy obserwacyjne, Katalogi (midimariusz)

   

   8.1 planowanie obserwacji,

    8.2 zapiski z obserwacji,

   8.3 dodawanie do listy obiektów oraz przenoszenie obiektów między listami

    8.4 katalogi - podstawowe

   8.5  dodawanie katalogów z internet,

    8.6  tworzenie własnych katalogów,

   8.7 Tonight, czyli propozycje najciekawszych obiektów danej nocy (wg programu)

Zapisywanie/wczytywanie domyślnych i aktualnych ustawień (Settings/Files)

Działy: Observing list, Search

Analogicznie jak: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=79&str=7

 

9. Szczegółowe dane nt. interesującego obiektu (Object Info), wyszukiwanie zaawansowane.

(w tym opisy i ilustracje, wyjaśnić poszczególne rodzaje danych. Operowanie z menu Object Info do mapy, planowania i zapisków z obserwacji)

 

10. Zarządzanie czasem na mapie oraz szybkie ustawienia mapy (dostępne w rogach mapy: zmiana pola widzenia, zmiana zasięgu, włączanie/wyłączanie celowników, itp.)

(menu "time" oraz dostępne w rogach mapy: zmiana pola widzenia, zmiana zasięgu, włączanie/wyłączanie celowników, itp.)

 

11. Wydarzenia

Działy: Skweek, Night Sky Network, Tonight At Glance

 

12. Zakres pomocy dostępnej w programie

Help - krótki opis dostępnych funkcji pomocy

Konfiguracja

13. FAQ Najczęściej zadawane pytania. (Barto32 - Bartek)

14. Podsumowanie (midimariusz)

15. Testowy

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne!

W pierwszym poście umieszczamy tylko spis treści i nic więcej. Nowe zagadnienie opracowujemy w następnych postach, przy czym każde zagadnienie to osobny post. Dzięki temu będzie działał dobrze spis treści wrzucając nas od razu w dane zagadnienie. przykład tutaj

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo oroszę wszystkich piszących, aby każdy omawiany temat zaczynał się w takiej formie, przykład:

 

Aby wejść w poniższe opcje Wchodzimy w Settings na dole Ekranu, w grupie Display Options odszukujemy właściwość Solar System a nim grupę Planet & Moon Display

i tutaj dajemy screen

 

Chodzi o to aby każdy kto po raz pierwszy uruchamia program był dokładnie zorientowany w którym miejscu gdzie co jest.

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - jak w złym miejscu pytanie to wywalisz, ale nie mogę w ferworze Waszej walki się dopytać, która wersje programu preferujesz?  5, 5 Plus, 5 Pro... http://skysafariastronomy.com/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje

Podstawową wersję opisujemy SS 5 Plus

potem Amadeusz doda screeny z wersji SS 4 Plus oraz SS 3 Pro

na iOS czyli iPada/iPhone'a

więc wszystkie wersje mają być opisane docelowo

Jeszcze przydałby się ktoś kto pomoże nam wrzucić same screeny z wersji ss5 Pro, ale na razie nie mogę nikogo się doprosić.

 

Te wersje różnią się czasami dość znacznie.

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panów Fachowców od programu.
Wczoraj pojawiło mi się powiadomienie ze strony programu, wszedłem na stronę po kliknięciu na nie ale połączenie się zerwało (byłem z psiakiem i WiFi zgubiło sygnał)
Po tym przy ikonce programu mam taką ikonkę jak przy SMSach, że nowa wiadomość... za cholerę nie mogę tego zlikwidować - usuwam, biorę nowa i to samo :(
Niby nic ale wkurza....  Jak wrócić do normalnej ikony?

Jak.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jacku psiak ci zrobił ten numer i tego chyba nie usuniesz jak mu coś dobrego nie dasz ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak... już niemal doba od skromnego mojego zapytania, pieciu na zielono opiekunów tematu SS i nikt nawet coś na A mi nie napisał :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkalem sie z taką sytuacją więc mimo chęci nie pomogę . Ale może koledzy mieli taki przypadek . W instrukcji też nic nie pisze na ten temat . Możesz zapytać autorów programu.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz, do tamtej chwili (07-01-2017) śledziłem rozwój sytuacji, później już obowiązki zawodowe (szczególnie wycielenia cieląt) nie pozwoliły mi na ciągłą obserwację więc nie wiem czy masz już kogoś z programem ss5 pro?. W razie czego ja ten właśnie program zakupiłem, ale niestety do dzisiaj go nie opanowałem. Jestem po prostu za cienki w te klocki i nawet nie wiem czego dokładnie potrzebujesz, jak to ściągnąć, czy nie uszkodzę sobie tym samym programu, może wystarczy zrobić jedynie kopię. Niestety zatrzymałem się w rozwoju od 1980 roku kiedy zakupiłem gospodarstwo i oddałem się temu całkowicie. Czyli straciłem praktycznie całą "rewolucję cyfrową" i już w tej chwili z niczym nie nadążam oprócz swoich zajęć zawodowych które niebawem też przejdą do historii. Jeśli więc nadal nikt się nie zgłosił i nadal potrzebujesz te "screeny" to proszę o kontakt mój tel 668098121, e-mail" [email protected]. Czas na naukę tego programu i mam nadzieję użycia go do prowadzenie mojego montażu Vixen GPD2 rozpocznę chyba dopiero bliżej wiosny jak "Góra" pozwoli bo ze zdrowiem już nie najlepiej. Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem chodzi o zrzuty ekranu. Udostępnię swój tablet komuś zaufanemu kto ogarnie  zakres stron czy tematów, ale chyba na miejscu u mnie lub może u kogoś w Szczecinie, - będę tam 25-01-2017. Planuję też wpaść do Tadka Smeli (statek) więc może się zdzwonimy w godzinach po południowych. Kontrolę rozrusznika mam około 11,00 więc sądzę że do 12,00 już będę wolny. Czekam na wiadomość. Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2017 at 18:36, Jacek E. napisał:

Wczoraj pojawiło mi się powiadomienie ze strony programu, wszedłem na stronę po kliknięciu na nie ale połączenie się zerwało (byłem z psiakiem i WiFi zgubiło sygnał)
Po tym przy ikonce programu mam taką ikonkę jak przy SMSach, że nowa wiadomość... za cholerę nie mogę tego zlikwidować - usuwam, biorę nowa i to samo :(
Niby nic ale wkurza....  Jak wrócić do normalnej ikony?

Cześć,

Ciężko na 100% zdiagnozować, kiedy nie mam możliwości wywołać podobnego zdarzenia u siebie ale mam pewną sugestię.

Kilka dni temu była aktualizacja. W SS5 Plus pojawił mi się komunikat o dostępnej nowej wersji. Oczywiście pobrałem ze sklepu Play i mam teraz najnowszą.

Sądzę, że to mógł być ten sam komunikat i powiadomienie będzie się wyświetlać dopóki nie zaktualizujesz. Potem zniknie samo.

W ustawieniach Androida można wyłączyć powiadomienia push-up dla apki Sky Safari i też zniknie ale trochę szkoda.

Jeśli to nie pomoże, to rzuć okiem na ikony w menu głównym programu. Prawdopodobnie przy jednej z ostatnich będzie ten sam znaczek wiadomości.

Po naciśnięciu ikony oznaczenie Sky Safari w interfejsie Androida też powinno zniknąć.

Sądzę, że to powiadomienie o aktualizacji. Daj znać, czy pomogło ;)

  • Like 2

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych sztuczek, nawet zassałem sobie programik do generacji ikon, z bazy ikon, swoich lub zrobionych fotek - Awesome icons... Niestety z uporem maniaka wracało do pokazanej.
Odinstalowałem, zainstalowałem na nowo - jest OK :)

Screenshot_2017-01-19-17-39-32.png

P.S. Oczywiscie wszystkie ustawienia sprzed de-instalacji mam zachowane.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Display Options - wejdź i pozmniejszaj lub ,,poodhaczaj" wyświetlanie Show Stars, Magnitudo Limit, Star Label Display - Name Destiny, Symbol Star Options, Deep Sky Display, Object Name Display itd....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 at 18:36, ianstone napisał:

Hej. Czy ktoś wie czy po wrzuceniu własnej listy można wyłączyć nazwy obiektów? Przy liście zawierającej setki czy tysiące obiektów robi się tłoczno i nieczytelnie, nazwy totalnie zaciemniają obraz.

Próbowałem i nie da się wyłączyć tych nazw.

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dobrze pisze, tych nazw nie wyłączysz :/

A propos zapomniałem o tym temacie  Ill Dodałem doobserwowanych i jak coś ktos napiszę, postaram się pomóc.

Tymczasem kolejna promocja na Sky Safari 5 Plus - tym razem 49,99 zł zamiast 76 zł na androida i w podobnej cenie na ios. Promocja do 26.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wwaldek 1947 napisał:

 

Super poradnik, dobrze że sam nic nie kombinowałem bo uszkodził bym pewnie oryginalne ustawienia i byłby klops z moim anty talentem. Program ten zakupiłem wyłącznie w celu sprzęgnięcia go z programem Virtuoso, aby uruchomić funkcję GO TO w moim Vixenie GPD2 zaopatrzonym jedynie w dwa napędy i kontroler. Podobno takie rozwiązania już istnieją (Australia, Japonia, Chiny) po przeróbce setupu. Prawdopodobnie będzie konieczna pomoc elektronika i na to liczę, że znajdzie się ktoś chętny na konfigurację  programów, płytki arduino, enkoderów w jakiejś rozsądnej cenie. Myślę Mariusz że, taki elektronik również powinien otrzymać do rozgryzienia tematu kompletny program i jeśli nawet Ty już rozdysponowałeś swoje kopie to postaram się jeszcze jedną znaleźć u siebie. Pozdrawiam Waldek.

P.S. - Nowy, kompletny sterownik GO TO do Vixena gpd2 w Delcie kosztuje ok 2500 zł pewnie zależy to od kursu walut.

Mam znajomego elektronika. 

Podaj mi jakieś dane, stronę na której jest to opisane po angielsku, jakiś przykład.

Jaki teleskop - monataż posiadasz?

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)