Skocz do zawartości

Gwiazda blisko układu słonecznego


Harertz

Rekomendowane odpowiedzi

Obłok Oorta jest tworem hipotetycznym. Póki co nikt jeszcze nie jest w stanie potwierdzić jego istnienia.

Mówi się, że istnieje gwiazda "brązowy karzeł" Nemezis orbitująca wokół układu słonecznego i co jakiś czas wytrącająca z obłoku Oorta różne ciała niebieskie, które następnie trafiają do Układu Słonecznego. Jest to mało prawdopodobna teoria należąca raczej do tych spiskowych.

Mamy więc połączenie hipotezy z teorią spiskową...

Najbliższą, potwierdzoną naukowo nam gwiazdą jest Proxima Centauri znajdująca się w odległości około 4 lat świetlnych od Słońca.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

A co ma silnik EmDrive do tematu wątku ???????

Do gwiazdy na nim poleci ;)

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 at 16:14, Harertz napisał:

Czy istnieje jakaś gwiazda blisko układu słonecznego? Czytałem coś o brązowym karle obok obłoku Oorta i mnie to zaciekawiło...

Zapewne masz na myśli ten news:
http://kosmonauta.net/2017/01/gliese-710-leci-w-kierunku-ukladu-slonecznego/

Jak można doczytać, nie chodzi o gwiazdę, która obecnie jest blisko US, a o gwiazdę, która wg obliczeń znajdzie się w zasadzie wewnątrz niego - ale to za 1,5 mln lat.

23 godziny temu, cyberboss napisał:

Obłok Oorta jest tworem hipotetycznym. Póki co nikt jeszcze nie jest w stanie potwierdzić jego istnienia.

Mówi się, że istnieje gwiazda "brązowy karzeł" Nemezis

Obłok Oorta nie jest do końca taki hipotetyczny, jak sugerujesz. O ile mi wiadomo, jego istnienie jest podparte solidnymi podstawami matematycznymi, a brak dowodów obserwacyjnych jest pokłosiem skrajnie niskich jasności obiektów, które go tworzą.
I proszę, nie wrzucaj Obłoku Oorta do jednego worka z Nemezis/Nibiru, która jest wyssana z palca, a na dodatek niegrzecznie byłoby powiedzieć, gdzie ten palec wcześniej był trzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 at 16:31, Panasmaras napisał:

Zapewne masz na myśli ten news:
http://kosmonauta.net/2017/01/gliese-710-leci-w-kierunku-ukladu-slonecznego/

Jak można doczytać, nie chodzi o gwiazdę, która obecnie jest blisko US, a o gwiazdę, która wg obliczeń znajdzie się w zasadzie wewnątrz niego - ale to za 1,5 mln lat.

Obłok Oorta nie jest do końca taki hipotetyczny, jak sugerujesz. O ile mi wiadomo, jego istnienie jest podparte solidnymi podstawami matematycznymi, a brak dowodów obserwacyjnych jest pokłosiem skrajnie niskich jasności obiektów, które go tworzą.
I proszę, nie wrzucaj Obłoku Oorta do jednego worka z Nemezis/Nibiru, która jest wyssana z palca, a na dodatek niegrzecznie byłoby powiedzieć, gdzie ten palec wcześniej był trzymany.

Chodziło mi o 9 planete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 6.01.2017 o 16:55, cyberboss napisał:

Obłok Oorta jest tworem hipotetycznym. Póki co nikt jeszcze nie jest w stanie potwierdzić jego istnienia.

Mówi się, że istnieje gwiazda "brązowy karzeł" Nemezis orbitująca wokół układu słonecznego i co jakiś czas wytrącająca z obłoku Oorta różne ciała niebieskie, które następnie trafiają do Układu Słonecznego. Jest to mało prawdopodobna teoria należąca raczej do tych spiskowych.

Mamy więc połączenie hipotezy z teorią spiskową...

Najbliższą, potwierdzoną naukowo nam gwiazdą jest Proxima Centauri znajdująca się w odległości około 4 lat świetlnych od Słońca.

Hmm?..  Czemu szukać tak daleko? Jeśli hipotetyczną "nemezis"nazwiemy  gwiazdą, to jak nazwiemy Jowisza który jest namacalny? Wszak także jest niedoszła gwiazda. Swoją drogą ciekawie by wyglądało ziemskie niebo gdyby Jowisz się odpalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kazar napisał:

Jeśli hipotetyczną "nemezis"nazwiemy  gwiazdą

Nie hipotetyczną, tylko zmyśloną. Chyba, że zakładamy, że to hipoteza ignorantów.

57 minut temu, Kazar napisał:

jak nazwiemy Jowisza który jest namacalny?

Hmm, gazowym olbrzymem? Do brązowego karła sporo mu jeszcze brakuje. Szacuje się, że aby Jowisz był w stanie wywołać i podtrzymać syntezę jądrową musiałby mieć masę 50-80 razy większą niż obecnie, ale jak podkreślam to tylko szacunki.

59 minut temu, Kazar napisał:

Swoją drogą ciekawie by wyglądało ziemskie niebo gdyby Jowisz się odpalił

Bez szans na powstanie życia na Ziemii:( Ale widok byłby istotnie obłędny...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Słońce ,dajecie się podchodzić jak dzieci.Powodzenia panowie w dyskusji z fanem płaskiej Ziemi.

To ich stosunkowo nowy pomysł ,a jest tego dużo.... więcej !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SZKLARZ napisał:

Nowe Słońce ,dajecie się podchodzić jak dzieci.Powodzenia panowie w dyskusji z fanem płaskiej Ziemi.

To ich stosunkowo nowy pomysł ,a jest tego dużo.... więcej !

Nie wiem czy ta sugestia dotyczy także mnie ale jeśli tak to się nie zgodzę. Grupa o której wspomniałeś jest mi ogromnie daleka, wręcz to kompletnie inny wszechświat :) Wymieniłem tylko pogląd z  cyberboss i wydaje mi się ze nie nawiązujący do herezji o której piszesz :)  Pozdrawiam serdecznei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)