Skocz do zawartości

Album konkursowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Albumy czekają na kuriera - jutro po południu ma odebrać. Jeśli ktoś będzie chciał nr przesyłki to poproszę o PW. Podejrzewam, że spora część powinna być dostarczona w piątek, ale niektóre pewnie dojdą dopiero po weekendzie.

IMG_3170.thumb.JPG.c9dfb408e4d88c6d13bda6d82c5f55df.JPG

Ta kupka luzem z tyłu jedzie ze mną na zlot :) 

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem bardzo ładnego albumu " Konkurs im. Heńka Kowalewskiego na astrofotografię roku 2016 " ( przed chwilą przyniósł mi kurier ). Super zapakowany przez co nie ma możliwości uszkodzenia w czasie transportu ;) Dziękuję za album Łukaszu!

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kurier też zdążył z prezentem przed weekendem.

Zdjęcia świetne. Druk również przyjemny w odbiorze, taki "wypukły" czarne napisy na białym tle mają wyczuwalną pod palcem grubość druku, zupełnie jak na banknotach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jolo - 5 sztuk - odbiór na zlocie.

2. Jacek E. - 1 sztuka - odbiór na zlocie.
3. cyberboss - 1 sztuka - odbiór na zlocie
4. wessel - 3szt wysyłka
5. kenny - 1 szt odbiór na zlocie
6. Fobek - 1 szt wysyłka
7. Anva - 1 sztuka  odbiór na zlocie
8. sferoida - 1 szt. odbiór na zlocie
9. miron - 1szt. wysyłka
10. energetyk - 1szt. wysyłka
11. DarX86 - 1szt. wysyłka
12. Bajer.D - 1 szt. wysyłka
13. dziki1 - 2 szt. - wysyłka
14. Zielu - 1 szt. - odbiór na zlocie
15. przemo77 - 2szt. - odbiór zlot
16. jutomi - 1szt. - wysyłka
17. Panasmaras - 2 szt. - zlotowo
18. Krukson - 1szt. - wysyłka
19. yui1 - 1 szt. - wysyłka
20. Prestoneq - 1szt. odbiór zlot.
21. bujarek - 1 szt. wysyłka
22. Ciekawska - 1 szt. wysyłka
23. Gayos - 1 szt. odbiór na zlocie
24. Jacek2 - 1 szt. odbiór na zlocie
25. swobodny - 1 szt. wysyłka
26. Lukasz83 - 1szt.  odbiór na zlocie
27. jcbo - 1szt. wysyłka
28. RadekK - 3 szt. - wysyłka

29. Piotr_A - 3 szt - wysyłka

30. Archibald - 1 szt - wysyłka

LB 12, SW 150/750, DO 10,5/70

ES - 30mm, ES - 14mm, ES - 6,7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku niestety zauważyłem (i nie tylko ja), że jakość albumów jest ponownie nieco gorsza, dlatego postanowiłem poszukać jakiejś alternatywy. Przejrzałem ranking fotoksiążkowych labów i okazało się, że najlepszefoto.pl w którym do tej pory zamawiałem albumy, dwa lata temu było w czołówce takiego rankingu, niestety obecnie nie ma go już nawet w pierwszej dziesiątce. A listę pierwszej dziesiątki z rankingu zawęziłem do labów, które:

  • oferują aplikację do komponowania albumu na własnym komputerze z możliwością umieszczania tekstów
  • cenowo wypadają podobnie jak płaciliśmy do tej pory za album

I praktycznie zostały tylko dwa laby, z których wybrałem fotoradocha.pl i tam zamówiłem mój astroalbum 2017. Poniżej zamieszczam dwa porównania z wydrukiem z najlepszefoto.pl:

album-01.thumb.jpg.164f7eca1766d7a9f98fff9676440237.jpg

Konik Morski - po lewej fotoradocha, po prawej najlepszefoto

album-02.thumb.jpg.1978e79ef8ca713817cb9ea8114b7831.jpg

M51 - po lewej najlepszefoto, po prawej fotoradocha.

Starałem się, żeby zdjęcia oddawały jak najlepiej stan rzeczy, ale wg mnie albumy z fotoradochy dają lepszą jakość. Przede wszystkim widać lepiej detale w cieniach, które w tegorocznym albumie z najlepszefoto są trochę wyżarte. A dodatkowo wypadają lepiej kolorystycznie - bliżej tego co widać na monitorze. Druk z fotoradochy jest półmatowy. Dodatkowo aplikacja do komponowania albumu jest dużo bardziej przyjazna.

Albumy z fotoradochy będę miał na zlocie, będzie można ocenić samemu, ale myślę że przyszłoroczny album konkursu Heńka zamówię już właśnie tam. 

 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie album został w ogóle wysłany? Bo dziś 10 marca a ja dalej czekam...

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Zielu napisał:

@jolo

Łukasz, a czy w tym roku również planujesz zrobić taki album? :)
Ja już na kolejny się doczekać nie mogę ;)

 

Jacek nie śpij Crazy i jeszcze obowiązek oddania głosu w Ankiecie Roku bo z albumu nici >:O

Kto w ankiecie nie zagłosuje na album nawet niech się nie zapisuje.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacek E. napisał:

Jacek nie śpij Crazy i jeszcze obowiązek oddania głosu w Ankiecie Roku bo z albumu nici >:O

Dostałem przed chwilą powiadomienie na maila, że ktoś użył mojego imienia na FA, dobre :)
Ale już widzę, że nie chodziło o mnie bo głos już oddałem.

  • Like 1
  • Haha 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)