Skocz do zawartości

Kamera do Guide oraz Planet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wiem że temat może i wałkowany ale dla wybranych kamer lub ograniczający się jedynie do firmy ZWO ASI ( nie ukrywam że jak najbardziej lubię tą firmę ). Prosił bym o wypowiedzenie się osób które zjadły zęby na kamerkach do guide i aby były to jedynie kamerki w budżecie do 1500 zł ( no chyba że za 1700 będzie już takie cudo że nie potrzeba innej). Osobiście zamierzam dobrać kamerkę do mojego zestawu więc miło by było gdyby i to było wzięte pod uwagę :). Aby również utrudnić nieco zadanie proszę aby nie podawać za strzał w 10 np. ASI 224 MC ASI120MM oraz QHY5L-II no chyba że to najlepszy wybór i na chwilę obecną nie ma nic lepszego ?

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przez 3 lata guidowałem chyba można napisać klasykiem do guide AlCcd5 czyli niemieckim klonem QHY5 Nigdy przez guiderek 60/228 mnie nie zawiodła, zawsze gwiazdki znalazła, a i od ubiegłego roku FireCapture wrzucił do niej sterownik, tak więc można było nią w tym popularnym programie avikować planetki i Munia. Jej obecna cena waha się od 650 - 700 zł. Chyba jest nawet na Astromianiaku wystawiona. Oczywiście była to kamerka mono.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużego doświadczenia ale... do guidingu stosuję Asi 034 MC  z astroshop'u. Obecnie nówka kosztuje 570zł  i ma port do guidingu. z Refraktorem 70/500 nie mam problemu ze znalezieniem odpowiednich gwiazdek.

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10414-asi-034-mc-guiding-i-nie-tylko/

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Ja używam do guidingu Starlight Xpress.

Czy to LodestarC ?

 

@kapral Też myślałem na tą kamerką co do fotki którą zamieściłeś to masz tam jak by paproch i u mnie to tak samo wygląda w kamerce którą sprzedałem więc to może jednak coś z softem :)

 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paproch :). Był i się "zdmychnął" . Ja jestem z niej zadowolony. Próbowałem nawet Jowisza i Marsa z niej zrobić ale się nie pochwalę bo mi strasznie słabo z ostrością i obróbką idzie :(

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat bo moja kamerka Logitech nie widzi gwiazd ciemniejszych  od 5 mag . Możecie mi podpowiedzieć jakąś tańszą opcję kamerki mono w granicach 200 - 300 zł I chodzi oczywiście tylko o guide z audiguiderem! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtańsza i niezawodna to najzwyklejsza QHY 5.
Można drapnąć za 500 - 600 zł. Chyba nawet na Maniaku jest.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. w takim razie trzeba będzie pocisnąć tego webcama. Sprawdzę ile jestem w stanie z niego jeszcze wyciągnąć, może zmienię stery .Jak będę w domu to sprawdzę co to dokładnie za typ i może mi podpowiecie.....

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress znajdziesz w okolicach 300zł co nieco. 

Np https://pl.aliexpress.com/item/T7-Astro-Astronomiczny-Teleskop-Kamera-Kolor-High-Speed-do-Prowadzenia-i-Planetarny-PC-Przyjaciel/32850811390.html - to ta sama matryca, co w ASI120MC

https://pl.aliexpress.com/item/QHY5R-II-color-guide-planetary-multifunction-camera/32578964247.html  - to z kolei z matrycą z ASI034MC. Z tego co pamiętam to Maciek kapral używa do guide ASI034.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolo napisał:

No cenka niezła. W porównaniu z ASI za ponad 800 zł. 

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)