Skocz do zawartości

Bieszczadzki minizlot FA 2017 17-20.08.2017


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Zakładam wątek odnośnie letniego bieszczadzkiego zlotu, ponieważ chciałbym się zorientować ile osób jest chętnych na takie przedsięwzięcie :) W tamtym roku zabawa była przednia, w tym roku chciałbym to powtórzyć. Być może  jest dopiero styczeń i może się wydawać za wcześnie, żeby o tym myśleć, ale sporo osób na początku roku planuje urlopy. Gdybyśmy teraz ustalili termin, to każdy kto na zlot chciałby przyjechać będzie w stanie zaplanować sobie urlop, co w przypadku "na ostatnią chwilę" nie zawsze jest wykonalne :P Jeżeli znalazłoby się kilku chętnych, wtedy można zaczynać myśleć o realizacji :)

1. towerfox
2. Klucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Raz w roku Bieszczady muszą być, ale pasuje mi tylko 17-20 sierpnia. Księżycowo wypada wg mnie jak najbardziej ok, bo jedynie lekko w drugiej połowie nocy by przeszkadzał, a wiadomo że tam się jedzie po Drogę Mleczną najlepiej widoczną po zachodzie Słońca. Jakieś ostatki Perseidów też się złapią. Ewentualnie miesiąc wcześniej, czyli 20-23 lipca, ale noc już krótsza. Miesiąc później to już Zatom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-20 sierpień wydaje się ok, ale musiałbym jeszcze w pracy sprawdzić, czy inni nie wzięli w tym czasie urlopu. Jeżeli to by miało wypalić w tym roku, to trzeba by się samemu skrzyknąć i to zorganizować. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba się dogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kręciłem się przez kilka ostatnich dni po Bieszczadach, przy okazji wypatrując sensownego ośrodka na letni minizlocik. I wiecie co? Można narzekać, że Cicha Dolina w Roztokach Górnych to swego rodzaju skansen, jeśli chodzi o standard i komfort, ale lepszych warunków dla naszych potrzeb nie znajdziemy. To po prostu najciemniejsze i najbardziej zadupiaste zadupie - i o to chodzi!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zlotu to nadal jestem za, jednak nieco zrewidowałem zdanie na temat terminu, skoro tak czy siak trzeba wziąć 2 dni URL to 19-22 sierpnia jednak byłby lepszy z uwagi na Księżyc. Ja mam rezerwację na cały tydzień urlopu 21-25 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pogoda dopisze, pojawię się.
Co do miejsca - chętnie bym wziął coś bliżej Przełęczy Wyżniej, ale Roztoki też będą ok. Pytanie tylko, jak zmusić gości schroniska (w sezonie będzie ich trochę), żeby nie używali świateł po zmroku.
Nie wiem czy ktoś pamięta, ile niecenzuralnych słów odbijało się echem w dolinie, jak ktoś zapalił światło w pokoju na piętrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie jeszcze bacówka Pod Małą Rawką i obserwy na pobliskiej Przełęczy Wyżniańskiej, z tym że tam stracimy kawałek południa. Sensowne są też Pszczeliny (to już bliżej Lutowisk). Niemniej, Roztoki mają taką zaletę, że nie trza nigdzie jeździć po nocy; a gdyby nawet w ośrodku ktoś nam przeszkadzał, to ostatecznie można podjechać do Przełęczy nad Roztokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem ostatnio na przełęczy nad Roztok ami.  Fantastyczna miejscówka z odkrytym południowym horyzontem.  Nie ma też żadnego problemu z dojazdem samochodem. Nie wiem jak tam jest nocą ale na pewno nie gorzej niż przy schronisku .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełęcz znajduje się na wysokości 801 m.n.p.m. Ten "potrójny" szczyt znajduje się dokładnie w azymucie około 160 stopni. Południe znajduje się około 20 stopni na prawo. Podejrzewam, że można się tam tak ustawić, żeby czysty horyzont wypadł dokładnie w kierunku południowym. A tam odległy horyzont ucięty jest na wysokości 0 stopni :), co oznacza, że M 6 przechodzi tam prawie 9 stopni nad horyzontem, a M 7 około 7 stopni nad horyzontem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Mateuszem (towerfoxem) i niestety miał wypadek i poważny uraz nogi - przy okazji życzmy mu powrotu do zdrowia i sprawności. Także towerfox i Klucha nie zawitają. Zdecydowany jestem ja i pszemek123 z Bydgoszczy i być może przyjedzie z nami jeszcze Tymek3310, ewentualnie ktoś jeszcze. Ktoś jeszcze chętny na ten zlot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukost napisał:

Myślę, że do niedzieli trza zrobić listę. W poniedziałek zadzwoniłbym do Cichej Doliny i zrobił wstępną rezerwację. A Mateuszowi szybkiego powrotu do zdrowia życzę. 

Ja się piszę. Łukasz poprowadź zatem temat .

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Przemkiem i niestety mu nie pasuje termin 17 sierpnia, bardziej ten drugi z poniedziałkiem i wtorkiem. Jako, że planowałem z nim jechać (paliwo itd.) to dostosuję się do jego terminu. Przyjechalibyśmy w piątek wieczorem na miejsce i do wtorku. Pytanie czy na pewno chcecie zaczynać od czwartku? Czy może nie dalibyście rady pyknąć to wprzód? Jeśli nie to spoko, my się tylko przesuniemy, będziemy się trochę krócej widzieć - jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)