Skocz do zawartości

Nowości od APM


adam_bie

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście nowości od APMa?

Nie to żebym ich reklamował, ale bardzo kuszące rzeczy tam widać: kątowe ED APO 70 i 82 mm. Ja z mojej 100mm ED APO jestem bardzo zadowolony więc jeśli mniejsze 'siostry' są tak samo dobre to jak dla mnie to hiciory, zwłaszcza ta 82mm. Gdyby była w sprzedaży gdy kupowałem 100mm, pewnie pozostałbym przy 82mm.. Choć może potem ciągle 'zazdrośnie' bym spoglądał na 100mm?

W każdą obudowę wpakowali też szkła semi-APO za stosownie mniejsze pieniądze.

Nie wiem też czy ktoś zwrócił uwagę ale APM wrzuca w mniejsze lornetki szkło ED (FK-61) - od 7x50 do 16x70. Korpusy i wygląd całkiem jak Lunty, jednak szkła FK-61 i pryzmaty BAK-4. Ja jedną z tych tycich zamierzam mieć już na dniach :).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ciągnie Cię przypadkiem w drugą stronę? ;) Lorneteczki 120mm i 150mm kuszą...

Tak przy okazji to APM jest chyba jedynym producentem lornetek, który wśród parametrów wprost podaje ich ogniskową. Szkoda, że inni producenci zapominają w specyfikacjach o tym ważnym parametrze.

 

APM - parametry lornetek.png

Ps. Chyba jednak za bardzo ich pochwaliłem. Ogniskowa obiektywów jest podawana jedynie dla lornetek z wymiennymi okularami; przy lornetkach o stałym powiększeniu ogniskowej obiektywów niestety brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jutomi napisał:

A nie ciągnie Cię przypadkiem w drugą stronę? ;) Lorneteczki 120mm i 150mm kuszą...

Po pierwsze to musiałbym nerkę sprzedać :)

a po drugie.. wcale mnie nie kuszą. Ciężki i nieporęczny sprzęt już miałem (Taurus 380) na razie zdecydowanie nie chcę wracać do tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem internety w poszukiwaniu recenzji małych lornetek w wersji ED od APMa. Wiele nie ma..

Póki co jest tylko to: http://www.cloudynights.com/topic/562176-apm-10x50-ed-apm-16x70-ed-apm-20x70-ed-vs-lunt-10x50-lunt-16x70-vs-pentax-20x60-sp-wp/page-2

Ostatni wpis jest interesujący, zwłaszcza że ceny nowych Fujinonów w PL przekroczyły granice absurdu.

Jeśli firma kurierska zrobi co do niej należy to w poniedziałek powinienem mieć 12x50 w wersji ED (FK-61). Póki jeszcze mam Fuji 10x70 porównam je obie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary model (czarny) ma korpus z aluminium zamiast ze stopu magnezu jak nowy, który ma solidniejszą budowę. Stary ma zdaje się mniejsze pryzmaty i mniejszą średnicę diafragmy od strony okularów. Najlepiej napisz do Markusa Ludesa na Cloudynights, to zapewne wyłoży Ci wszystkie różnice. Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)