Skocz do zawartości

Pierwsze próby DS z napędem.


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Manieksky napisał:

Coś mi się wydaję że to od matrycy albo od stackowania tu mam same lighty na pojedynczym nie widać a razy 10 light proszę bardzo tragedia :) 

 

Jeśli stackujesz w DSS - to jak dla mnie po zdjęciu widać jedno: brak klatek kalibracyjych. brak Darków oraz biasów. gwiazdy są punktowe, natomiast te "pojechane" drobniutkie punkty zielone, czerwone i niebieskie to ewidentnie hot piksele z matrycy. zdrób sobie 20x darki + 20x biasy i dodaj do stackowania. zniknie większość "kreseczek".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zielu napisał:

zdrób sobie 20x darki + 20x biasy i dodaj do stackowania. zniknie większość "kreseczek".

Co najmniej 40 darków.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bez darków biasów itp dałem żeby zobaczyć od czego są te czarne cienie ,a nie kolorowe kreseczki na wcześniejszym zdjęciu galaktyki w tym poście  to widać a tam jest około x30 klatek kalibracyjnych.na 30 lightów.

Coś poszło nie tak :) następnym razem spróbuje zrobić więcej tych klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasami robię tylko 15 darków i jest wystarczająco dobrze.... wydaje mi się, że kierunek smug jest różny na kolejnych fotkach, a zatem nie zgodziłbym się z twierdzeniem "ten typ tak ma i trzeba się pogodzić", zrób kilka dodatkowych testów które być może przybliża Cię/Nas do rozwiązania... np.  ciekaw jestem jak wyjdzie Ci podobny stack przy jednakowym ustawieniu montażu (kierunek gdzie patrzy teleskop) ale z wyłączonym prowadzeniem, czy obok gwiazdowych kreseczek będziesz miał takie same smugi? możesz potwierdzić, że na fotkach z różnych sesji masz różne kierunki smug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Manieksky napisał:

Smugi są w kierunku prowadzenia widać na zdjęciu ale tutaj wyszło już znacznie lepiej dałem 2 x więcej darków

I tak trzymać - tak jak pisałem, poświęcić czas chmurwny albo w lodówce, zrób ze czterdzieści i będzie OK :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8964_TS-Optics-Color-Planetary-Camera-and-Guiding-Camera-with-Aptina-CMOS-sensor.html

Czy ktoś ma taką kamerkę i używa do guidingu ,niby są sterowniki(na płycie były )do ascoma ale phd i phd 2 nie widzą jej,

Udało mi się ją załączyć za pomocą  sterownika w phd np windows toupcam albo simulator  ale na podglądzie nic nie widać tylko ciemny obraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza fotka z sonnara 135mm, 25 x 4 min bez darków itd

bo pasy znów wychodzą z nimi jak diabli chyba musi być idealnie taka sama temperatura , nie wiem na 2 dzień o tej samej godzinie robione  i lipa .Zna ktoś inny program do stackowania prócz dss

maniek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Korektor by się przydał, ale potencjał już jest :) Może też flaty, bo pewnie winieta będzie, chyba że masz już jakieś duże lusterko wtórne. W sumie dopóki nie masz flatów, to biasy nie są konieczne. A jak je stosujesz to zrób ich więcej - tak z 50. To niewiele kosztuje. 

A jaki to newton?

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Manieksky napisał:

Pobawiłem się trochę i wyszło coś takiego wydaje mi się że jest lepiej :)

nr11.jpg

Przypomina mi moją pierwszą fotkę DS :) , też Andromeda. Tak mnie właśnie wciągnęła astrofotografia ;) 

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DarX86 napisał:

Dlaczego tak bardzo w łąkę poszedłeś ?:)

No dokładnie - Wiosenna ta Andromedka ;)
A wystarczyło tylko z automatu wyrównać kolorki :) Zobacz poniżej tylko to właśnie zrobiłem. Pobawić się suwaczkami i będzie OK.
No i moim skromnym trochę brakuje do ostrości, poprawić prowadzenie i będzie git.

Andro.thumb.jpg.bb743b6ac2c6d81386d854fb019c4991.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeszcze kolejne 2 klatki po 6 min ,następnym razem spróbuje zrobić logi ,kwestia tylko  co mógł bym poprawić żeby nie zmarnować kolejnej bezchmurnej nocki ?

wyczytałem w instrukcji o kompensacji luzów przekładni ,nie wiem jaką korektę miał bym wprowadzić 0 00`00`` .

nrp1.jpg

nrp2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podejrzenie że to jest spowodowane luzem w Dec, to przekoś ustawienie na biegun i wymuś w Dec korekty tylko w jedną stronę. 

Nie wiem jak w Twoim montażu jest, ale zazwyczaj kompensacja backlashu z poziomu pilota działa tylko podczas używania pilota ręcznego i nie wpływa na korekty guidingu. Backlashem podczas guidingu powinien zajmować się program guidujący, ale nie wiem czy i gdzie jest taka opcja w PHD :( 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak jak Jolo napisał - troszkę przeniebiesciłeś ;)

Wrzuciłem tę niebieską/fioletową w automat wyrównania kolorów i teraz suwaczkami można od zera podciągać :)
Tylko wyrównanie to na ,,pierwszej" wynikowej klatce. A co do Jupiterka to bardzo zacny instrumencik :)

Zobacz.thumb.jpg.87d929812d4e59318771fe40a624df2c.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)