Skocz do zawartości

A jednak lornetka!


pszemek123

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, krzysiekn napisał:

Dalej myślę Ill.Jak pisałem ,budżet na lornetkę to ok.800.Mogę go naciągnąć .Statyw mam ,to pieniądze tylko na szkło.Jestem zdecydowany na nikona 12x50- ALE. Chcę kupić przez internet więc nie będę miał wyboru jakościowego.Czytam też o Titanium 10x56 .Coraz większy mętlik w głowie.Ze sprzętem foto byłem bardziej zdecydowany,bo bardziej się na nim znam i wiedziałem co chcę i czego się spodziewać.Czy titanum 10x56 da dużo więcej światła i frajdy z obserwacji niż nikon 12x50?.Przepraszam za pewnie głupie pytanie.

Jest jeszcze coś takiego. Jej siostra 10x56 w teście Optycznych wypadła rewelacyjnie.  Miałem te lornetki w ręku - są super-poręczne, lekkie i niewielkie jak na swoje parametry.

PS

Wyróżnienie w cytowanym powyżej tekście moje :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, krzysiekn napisał:

Już widziałem i czytałem opis.Naciągnięcie budżetu o 50% wytrzymam:)).Czy różnica w średnicy 50 a 56 będzie mocno zauważalna? Pytanie pewnie na poziomie pierwszej klasy podstawówki,ale muszę zadać.Jestem totalnym laikiem.

O 25% większa powierzchnia obiektywów daje wyraźnie jaśniejszy obraz. Porównywaliśmy z kolegą obraz dawany przez świetnego Nikona SE 12x50 z niezłą Kową Prominar 12x56. Kowa była górą, pomimo gorszej jakości i mniejszej sprawności optycznej.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiola napisał:

Przeszukaj wątki tu, na astropolis i na astromaniaku. Ktoś znający się na lornetkach chwalił jedną z lornetek DO i chyba cenił ją wyżej od Nikona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś  miał może okazję porównywać Nikona EX 10x50 z DO Extreme 10x50? Czy warto dopłacać?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)