Skocz do zawartości

Firma "Delta Optical" Partnerem FA.


Rekomendowane odpowiedzi

To ja też zapowiem się z niespodzianką. Najbardziej do gustu przypadła mi najbardziej niepozorna z lornetek, której pierwotnie powstająca recenzja nie miała objąć... I mam nadzieję, że ten sprzęt stanie się bywalcem nie rzadszym niż Nikon Ex, bo zdecydowanie na to zasługuje :) 
Notatki już popełnione, czekają tylko na transfer na forum. W ciągu tygodnia będzie (mam nadzieję) co czytać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Panasmaras napisał:

Bo wiem.
ale nie powiem :))

Bo ja wiem? Crazy

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, o ile same testy to czysta przyjemność, a notatki "na brudno" sporządza się na bieżąco podczas (i po) sesji, o tyle przeformatowanie tego do postaci sensownej recenzji to już nieco czasu zajmuje...  Głupio wstawiać niedoróbki, tym bardziej, że swego czasu jeden taki dżentelmen ustawił poprzeczkę dość wysoko (w tym miejscu pozdrawiamy Polarisa). :))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

Jestem po pierwszym zakupie z rabatem. Dziękuję bardzo za profesjonalne podejście oraz rabat, dzięki któremu kupiłem wyciąg w cenie wydaje mi się najniższej w europie :D

Jeszcze tylko odpowiednia złączka i pierwsze testy.

Rafał

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Chciałem powiadomić, że nasz Partner 1471781404_DeltaO.png.4bde431e00114b2c8a53dd153884610a.png Błyskawicznie realizuje zakupy rabatowe z FA. Kontakt błyskawiczny. Formalności błyskawiczne. Oczekuję na towar. DZIĘKUJĘ Panu Michałowi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego się nie spodziewałem po DO! My teraz oczekujemy błyskawicznego załamania pogody nie będę wskazywał palcem ani wymieniał nicka ale to wszystko przez Ciebie, Jacek :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 My teraz oczekujemy błyskawicznego załamania pogody nie będę wskazywał palcem ani wymieniał nicka ale to wszystko przez Ciebie, Jacek :)

Mój zakup (jutro u mnie) tego nie spowoduje, poniżej dowód :)

1751471974_Prosz..png.1c2d9da26b94d5324ad1ba739581c097.png

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też ostatnio robiłem zakupy w DO. Zamówiłem produkty GSO brandowane na Deltę, dwa Plossle 40mm oraz extender 2" . Plossle kupiłem do mojego bino WO  a w związku faktem, iż  podniosłem lustro w Capelli, by ostrzyła z nasadką WO i Barlowem,  do "normalnych" obserwacji okularowych dokupiłem ekstender.  Obserwacje tak długimi Plossalmi są specyficzne. Z uwagi na długi ER trzeba trzymać oko tuż przez muszlą oczną. Ale gdy już załapiemy -obrazy są rewelacyjne. Obserwacja dwoma oczami obiektów DSO jest rewelacyjna. To coś jak patrzenie na obiekty z okna statku kosmicznego. Powoli płyną od diafragmy do diafragmy. Przy polu własnym okularu: 45 stopni, winieta jest, ale niewielka. Ogniskowa wędruje nam do 2880 ale z okularem czterdziestką osiągamy power  72x. Obiekty widziane stereoskopowo wydają się większe, stałem i patrzyłem z opadem szczeny.

Ogólnie: Cała transakcja przebiegłą sprawnie i szybko. Towar bez zarzutu, elegancko zapakowany, przyszedł dzień po dokonaniu płatności.  Skorzystałem oczywiście z naszego forumowego rabatu 10%. Polecam zakupy w tym właśnie sklepie! Pełen profesjonalizm.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 10 miesięcy później...

Czy ktoś może się orientuje czy DO reaguje na zamówienia złożone poprzez nasze forum? 

Dwa dni temu złożyłem zamówienie pisząc PW na forumowe konto DO, do tej pory bez odzewu.

Wczoraj napisałem też do kolegi @Windforce, który opiekował się tymi sprawami, niestety też cisza. Może już się tym nie zajmuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RobertW napisał:

Czy ktoś może się orientuje czy DO reaguje na zamówienia złożone poprzez nasze forum? 

Dwa dni temu złożyłem zamówienie pisząc PW na forumowe konto DO, do tej pory bez odzewu.

Wczoraj napisałem też do kolegi @Windforce, który opiekował się tymi sprawami, niestety też cisza. Może już się tym nie zajmuje? 

Ja zawsze jak mam jakąś potrzebę z ich oferty, piszę na maila ogólnego, że potrzebuję ofertę na zakup konkretnych pozycji z uwzględnieniem rabatu dla FA userów podając swój nick. W odpowiedzi w ciągu 1 dnia dostaję ofertę i zamawiam.

Może to nie do końca odzwierciedla procedurę opisaną w tym wątku, ale działa...

  • Thanks 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobertW napisał:

Czy ktoś może się orientuje czy DO reaguje na zamówienia złożone poprzez nasze forum? 

Dwa dni temu złożyłem zamówienie pisząc PW na forumowe konto DO, do tej pory bez odzewu.

Wczoraj napisałem też do kolegi @Windforce, który opiekował się tymi sprawami, niestety też cisza. Może już się tym nie zajmuje? 

Nie martw się na moje pw od Admina i Partnera DO. ,także nie odpowiadają, ich osoba która jest podobno wyznaczona do kontaktu totalnie nie wchodzi na Forum.

A może już nawet jej nie ma w firmie?

Z punktu widzenia partnerstwa, jedyną drogą do załatwienia czegokolwiek jest telefon do szefowej...

Bardzo utrudnia to jakąkolwiek współpracę, ponieważ w moich PW piszę konkrety a przez telefon wszystkiego nie jesteśmy w stanie uchwycić,ustalić, wyłuszczyć ect.

Widać nie jesteśmy już grupą docelową jak np. myśliwi, ale ubogim krewnym.

Ach to pewnie przez ten listopad, myślę bardzo pesymistycznie ;) może więc zostanę myśliwym? ;) zbyt bardzo kocham zwierzęta...

Ps. Windforce niestety już dawno nie pracuje w firmie, jak on był naszym pośrednikiem to wszystko grało jak w zegarku

  • Like 1
  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpośrednim kontakcie via mail, kontakt ze strony DO był tego samego dnia z podaniem ceny po rabacie dla uprawnionych użytkowników FA i pytaniem o preferowany sposób płatności. 

Wykazując się inicjatywą? zapłaciłem przelewem na konto, które znalazłem na stronie. Wprowadziło to nieco zamieszania, bo taka płatność nie jest automatycznie widoczna dla systemu sprzedaży DO. Lepiej jednak zaczekać aż z systemu przyjdzie nr zlecenia i link do płatności. Kilka szybko wymienionych maili wyjaśniło wszystko bezproblemowo.

Teraz więc czekam na przesyłkę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogólnie w Delcie to chyba źle się dzieje albo mają astro głęboko - możliwe że wpływa na to niszowość naszego hobby.

Pamiętam zakupy 10 lat temu, doradztwo itp. oraz serwis który działał. Teraz sprzedaż to tak bardziej po łebkach a serwis z którym się kontaktowałem to raczej kpina nie serwis, na szczęście problem rozwiązałem sam.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałem poinformować, że nasz forumowy upust nadal działa - wysłałem na adres  [email protected] prośbę o datę dostępności montażu i zapytanie o ew. upust powołując się tylko na forumastronomiczne.pl. Po chwili otrzymałem odpowiedź, że mają akurat 1 szt. EQ6-R na stanie i uprzejmie zaproponowano mi upust 10% że tak powiem, długo się nie zastanawiałem - czekam na dostawę towaru - w statusach przeprosiłem całą ferajnę za możliwy brak pogody ? 

  • Like 1
  • Haha 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)